Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 01-02-17 19:16 #1
    Προεπιλογή Πρόβλημα στην περιοχή της κοιλίας
    Γεια σας εδώ και 3 χρόνια έκανα διατροφή έχασα κοντά στα 30 κιλά και εδώ και ενα χρόνο κάνω γυμναστική ξεκίνησα 98 και τώρα 84 με 12% λίπος (Σε ζυγαριά μαγαζιού Δεν ξέρω πόσο σίγουρο ειναι) 1.83 ύψος ..
    Έχω αρκετό λοιπός στην κοιλιά και θέλω να το χάσω , άλλοι με είπαν ότι μπορεί να χρειαστεί εγχείριση και άλλοι με αερόβια και διατροφή θέλω την γνώμη σας και αμα μπορείτε να μου πείτε ασκήσεις για την Κάτω περιοχή των κοιλιακών

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-02-17 03:15 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    το λίπος στην κοιλιά δεν φεύγει κάνοντας κάποιες ασκήσεις , γιατι αν ίσχυε αυτο όσοι γυμνάζουν κοιλιακούς θα ήταν φέτες , όταν χάνουμε λίπος με γυμναστική και διατροφή χάνουμε απο παντού όπου έχουμε τις αποθήκες μας
    Αλλα είναι μια συνάρτηση προπόνησης με αντιστάσεις και αερόβιο ώστε να χτιστούν οι μύς και παράλληλα να αυξηθούν οι καύσεις του σώματος και με την κατάλληλη διατροφή κατα 70% και πάνω θα γίνει μείωση του λίπους
    Ο χρόνος του αποτελέσματος εξαρτάται απο πολλους παράγοντες , απο την ηλικία , φυσική κατάσταση , μεταβολισμός , αν έχουμε - είχαμε πολλα κιλά κτλ
    όταν χάνουμε πολλα κιλά είναι λογικό το δέρμα που περισσεύει εφόσον ξεφουσκώνουμε , να χαλαρώσει να κρεμάσει κτλ και θέλει χρόνο να επανέλθει ανάλογα με την ηλικία και ποιότητα του δέρματος , σε μεγάλη ηλίκία θα μας αφήσει και κάποια σημάδια χαλάρωσης

    Δηλαδη όσο γυμναστική και να κάνει κάποιος και όσες θερμίδες να κάψει , όταν μετα πάει και φάει τον αγλέωρα και τις ξαναπάρει στο θέμα μείωσης λίπους δεν θα έχεις αποτέλεσμα , αλλα ευεξία φυσική κατάσταση λόγω προπόνησης

    επίσης όταν χάνουμε κιλά μετράει να τροφοδοτούμε και να ενυδατώνουμε τον οργανισμό με θρεπτικά συστατικά και βιταμίνες ώστε να υπάρχει ποιότητα δέρματος αλλα και υγεία γενικότερα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-02-17 12:22 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    το λίπος στην κοιλιά δεν φεύγει κάνοντας κάποιες ασκήσεις , γιατι αν ίσχυε αυτο όσοι γυμνάζουν κοιλιακούς θα ήταν φέτες , όταν χάνουμε λίπος με γυμναστική και διατροφή χάνουμε απο παντού όπου έχουμε τις αποθήκες μας
    Αλλα είναι μια συνάρτηση προπόνησης με αντιστάσεις και αερόβιο ώστε να χτιστούν οι μύς και παράλληλα να αυξηθούν οι καύσεις του σώματος και με την κατάλληλη διατροφή κατα 70% και πάνω θα γίνει μείωση του λίπους
    Ο χρόνος του αποτελέσματος εξαρτάται απο πολλους παράγοντες , απο την ηλικία , φυσική κατάσταση , μεταβολισμός , αν έχουμε - είχαμε πολλα κιλά κτλ
    όταν χάνουμε πολλα κιλά είναι λογικό το δέρμα που περισσεύει εφόσον ξεφουσκώνουμε , να χαλαρώσει να κρεμάσει κτλ και θέλει χρόνο να επανέλθει ανάλογα με την ηλικία και ποιότητα του δέρματος , σε μεγάλη ηλίκία θα μας αφήσει και κάποια σημάδια χαλάρωσης

    Δηλαδη όσο γυμναστική και να κάνει κάποιος και όσες θερμίδες να κάψει , όταν μετα πάει και φάει τον αγλέωρα και τις ξαναπάρει στο θέμα μείωσης λίπους δεν θα έχεις αποτέλεσμα , αλλα ευεξία φυσική κατάσταση λόγω προπόνησης

    επίσης όταν χάνουμε κιλά μετράει να τροφοδοτούμε και να ενυδατώνουμε τον οργανισμό με θρεπτικά συστατικά και βιταμίνες ώστε να υπάρχει ποιότητα δέρματος αλλα και υγεία γενικότερα
    116 κιλα ημουν ο μεταβολισμος μου είναι πολύ καλος πιστευω κανω αρκετο αεροβιο και μια απλη διατροφή ..
    ασκήσεις αντιστασεις ποιες είναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-02-17 13:30 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zoralos Εμφάνιση μηνυμάτων
    116 κιλα ημουν ο μεταβολισμος μου είναι πολύ καλος πιστευω κανω αρκετο αεροβιο και μια απλη διατροφή ..
    ασκήσεις αντιστασεις ποιες είναι?
    Το γυμναστηριο π.χ
    Δε ξερω αν οι ασκησεις με λαστιχακια κτλ θεωρουνται κι αυτες,λογικα ναι μιας και εχεις και εκει μια αντισταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-02-17 13:32 #5
    Προεπιλογή
    Παντως δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα...δε πιστευω να θες εγχείριση.
    Δωσε βαση στην διατροφη σου και στην γυμναστικη.
    Οσο χανεις να κρατησεις και μυς οσο γινεται .
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-02-17 16:18 #6
    Προεπιλογή
    Γεια σας εδώ και 3 χρόνια έκανα διατροφή έχασα κοντά στα 30 κιλά και εδώ και ενα χρόνο κάνω γυμναστική ξεκίνησα 98 και τώρα 84 με 12% λίπος (Σε ζυγαριά μαγαζιού Δεν ξέρω πόσο σίγουρο ειναι) 1.83 ύψος ..
    Έχω αρκετό λοιπός στην κοιλιά και θέλω να το χάσω , άλλοι με είπαν ότι μπορεί να χρειαστεί εγχείριση και άλλοι με αερόβια και διατροφή θέλω την γνώμη σας και αμα μπορείτε να μου πείτε ασκήσεις για την Κάτω περιοχή των κοιλιακών
    Και γω μια απο τα ιδια φιλε..εχασα 25 κιλα..κ εμεινε πιο πολυ απο σενα κιολασ..Θελει υπομονη..αριστη διατροφη και αεροβια..εννοειτε και βαρη...Εγω καθε χρονο βλεπω βελτιωση και δεν πολυκανω και αεροβια...τα σπριντ πιστευω θα σε βοηθσουν..διαλειματικη προπονηση hiit δηλαδη..και το σχοινακι σε συνδυασμο με αεροβια και βαρη..Βεβαια εδω μετραει και ποιοσ ειναι ο στοχοσ σ αναλογωσ βλεπεις και πρατεισ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-02-17 17:19 #7
    Προεπιλογή
    Styl crossfit γυμναστική κάνω και διάδρομο σαν αερόβια και βάρη διατροφή μια απλή .. θα περιμένω 2 μήνες να δω πως θα πάει και βλέποντας και κάνοντας τα λέμε σε 2 μήνες

    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση