Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 04-02-17 23:20 #1
    Προεπιλογή Ασκησεις και διατροφη για καψιμο λιπους χωρις απωλεια μυικης μαζας
    Λοιπόν παιδιά είμαι 17 ετών 90 κιλά 1.85μ ύψος με αρκετά καλές επιδόσεις για την ηλικία μου και περιπου λίγο πιο πάνω απο 15 % λίπος (το πολύ μεχρι 20). Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κάψω λίπος γρήγορα καθώς πήρα λιγάκι τωρα το χειμώνα μιας και ήμουν σε περίοδο όγκου αλλά μάλλον το παράκανα λίγο με τους υδατάνθρακες. Τι ασκησεις μπορω να κανω και τι διατροφή να επιδιώκω για να κάψω γρηφορα λίπος χωρίς να χάσω μυϊκή μάζα? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

    Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-02-17 11:09 #2
    Προεπιλογή
    Λοιπόν παιδιά είμαι 17 ετών 90 κιλά 1.85μ ύψος με αρκετά καλές επιδόσεις για την ηλικία μου και περιπου λίγο πιο πάνω απο 15 % λίπος (το πολύ μεχρι 20). Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κάψω λίπος γρήγορα καθώς πήρα λιγάκι τωρα το χειμώνα μιας και ήμουν σε περίοδο όγκου αλλά μάλλον το παράκανα λίγο με τους υδατάνθρακες. Τι ασκησεις μπορω να κανω και τι διατροφή να επιδιώκω για να κάψω γρηφορα λίπος χωρίς να χάσω μυϊκή μάζα? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
    Διατροφη καθαρη και ελαφρως υποθερμιδικη και αεροβια!Δεν υπαρχουν ασκησεις για καψιμο λιπους!Ισως και προπονηση κυκλικη υψηλης εντασης να σε βοηθησει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-02-17 19:39 #3
    Post
    Από όλες τις φορές που προσπάθησα να αδυνατίσω χωρίς να χάσω μυϊκή μάζα η δίαιτα ήταν το μοναδικό που είχε αποτέλεσμα.Όσο αερόβιο και έντονη άσκηση να κάνεις στην ουσία είσαι ότι τρως οπότε η διατροφή είναι το πρώτο.Giant Sets και γενικά προγράμματα με λίγα διαλείμματα βοηθούν επίσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-02-17 19:43 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μυικη μαζα δεν θα χαθει σε καμια περιπτωση αν ο ενδιαφερομενος κανει 2 πραγματα

    α) εχει επαρκεια πρωτεινης
    β) κανει βαρη

    μην τρωτε το παραμυθι που πουλανε η που διαβαζετε για κατι αγωνιστικους οτι κανουν διαιτα προσπαθοντας να μην χασουν μυικη μαζα..αυτα δεν ισχυουν για τον μεσο ανθρωπο, κ τα περισοτερα ειναι και κουραφεξαλα.
    ειδικα για οσους ειναι σε ηλικια κατω των 40, αυτο για το χασιμο μυικης μαζα ειναι τρελο παραμυθι..
    Απάντηση με παράθεση