Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 12-02-17 16:57 #1
    Exclamation Οι Πρωτες μου Φωτογραφιες !!!
    Γεια σας παιδια

    Σας στελνω τις φωτογραφιες μου μετα απο 1 σχεδον χρονο γυμναστικης
    και θα ηθελα να μου πειτε γνωμες και καμια συμουλη για τη συνεχεια... (που να δωσω βαση, που υστερω ,ογκο-γραμμωση κλπ...

    (ειμαι 20 χρονων, 1,73 και 59 κιλα)

    Ευχαριστω....

    Όνομα: 20170211_212647.jpg Εμφανίσεις: 1399 Μέγεθος: 115,3 KB

    Όνομα: 20170211_212653.jpg Εμφανίσεις: 1422 Μέγεθος: 80,6 KB

    Όνομα: 20170211_212700.jpg Εμφανίσεις: 1343 Μέγεθος: 106,4 KB

    Όνομα: 20170211_212728.jpg Εμφανίσεις: 1333 Μέγεθος: 97,7 KB

    Όνομα: 20170211_212716.jpg Εμφανίσεις: 1333 Μέγεθος: 93,8 KB

    Όνομα: 20170211_214315.jpg Εμφανίσεις: 1333 Μέγεθος: 111,0 KB

    Όνομα: 20170211_214322.jpg Εμφανίσεις: 1338 Μέγεθος: 94,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-02-17 19:09 #2
    Προεπιλογή
    Σε καλή κατάσταση σε βλέπω John
    Θα σου συνιστούσα να πας φούλ για όγκο μιας και είσαι λίγα κιλά ανάλογα με το ύψος σου (τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα αν ήμουν στη θέση σου).
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-02-17 20:03 #3
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Τι αποψη θες; βαλε πρωτα 10 κιλα κ μετά ξαναστειλε εισαι skinny
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-02-17 20:15 #4
    Προεπιλογή
    Κοιτα μακαρι να βαλει το παιδι κι αλλα μυικα κιλα και να πετυχει τους στοχους
    αλλα μπορεις να του το πεις και πιο ομορφα. Δηλαδη μην τον αποπαρουμε , στο ξεκινημα ειναι , σιγα σιγα θα παει ακομα καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-02-17 20:16 #5
    Προεπιλογή
    Οπως είπαν και τα παιδιά από πάνω πιστεύω πως πρέπει να πας για όγκο με προσεγμένη διατροφή γιατί παρόλο που είσαι πολύ αδύνατος διακρίνω λίπος στην περιοχή της κοιλιάς!Μπορείς να κάνεις έναν κόπο να γράψεις τι ασκήσεις κάνεις και τι διατροφή για να έχουμε καλύτερη εικόνα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-02-17 20:51 #6
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Το ξερω οτι τον αποπηρα, αλλα ειναι σαν να τρολαρει, τι γνωμη να του δωσουμε δηλ να τρωει ολο το φαγητο που του κανει η μανα του;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-02-17 19:51 #7
    Exclamation
    Αρχικα θα ηθελα να πω οτι τις φωτογραφιες τις εστειλα γιαν εναν σκοπο :επειδη ειμαι αρκετα αδυνατος και κανοντας γυμναστικη καιρο δν εχω δει διαφορα στο σωμα μου. Οι φωτογραφιες επισης ηταν για να δωσω απλως μια εικονα για το σταδιο που βρισκομαι και τιποτα παραπανω.

    Τωρα οσον αφορα τις ασκησεις που κανω ειναι:
    Ημερα 1 Στηθος
    πεκ ντεκ 4 σετ 10 8 6 4
    πιεσεις παγκου 4 σετ 10 8 6 4
    πιεσεις σε επικλινη τα ιδια σετ\επαναληψεις
    εκτασεις με αλτηρες σε επικλινη και κανονικο παγκο 4 σετ 10επαν
    Ημερα 2 δικεφαλοι τρικεφαλοι
    καμψεις δικεφαλων με μπαρα 4 σετ πυραμιδα
    καμψεις αυτοσυγκεντρωσεις 4 σετ 10 επαν.
    καμψεις σε μαξιλαρι 4 σετ πυραμιδα (12 8 6 4)
    Overhead εκτάσεις με αλτήρες 4 σετ 10 8 6 4
    εκτάσεις στην τροχαλια 4 σετ 12 επαναληψεις
    γαλλικες πιεσεις 4 σετ 10 επαναληψεις
    Ημερα 3 πλατη ωμους
    εμπροσθολαιμιες ελξεις τροχαλιας κλειστη λαβη 4 σετ 10 8 6 4
    οπισθολαιμιες ελξεις τροχαλιας κλειστη λαβη 4 σετ 10 8 6 4
    κωπηλατικη με μπαρα 4 σετ 10 επ.
    ελξεις μονοζυγο 4 σετ 6 επαν
    ανοίγματα με αλτήρες 4 σετ 10 επαν
    τραπεζοειδής με μπάρα 4 σετ 10 επαν
    Ημερα 4 ποδια
    squat 4 σετ 12 επαν
    προβολες 4 σετ 20 με 15 επαν.
    μερα παρα μερα : κοιλιακους 4 σετ 40επ. και ραχιαιους το ιδιο αλλα 30 επ.

    Ευχαριστω ολους οσοι απαντησαν!!
    και ξαναλεω οτι εστειλα το μηνυμα αυτο για να μου δωσετε καποι βοηθεια για να παω παραπανω εξαλλου ενας απο του σκοπους αυτου του σαιτ ειναι και αυτος......
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-02-17 02:02 #8
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Χωρίς να είμαι και ο πιο ειδικός...
    Νομίζω πως το πρόγραμμα που ακολουθείς δε μου αρέσει...
    Εγώ με την σειρά μου μπορώ μόνο να προτείνω ότι είπανε και σε μένα για αρχή ... Κάποιο Starting Strength 5*5 κτλ...

    Πιστεύω πως κάνοντας πολύ-αρθρικές ασκήσεις και σε συνδυασμό με φαγητό που χρειάζεται θα βάλεις αρκετή μάζα και δύναμη συγχρόνως ώστε να αποκτήσεις μετά τις βάσεις για να κάνεις τα κιλά και τις ασκήσεις που θες.
    Περίμενε όπως πάντα και τους πιο παλιούς του forum για την γνώμη τους !
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-02-17 17:09 #9
    Το avatar του χρήστη nitri796

    Εγγραφή
    21-10-2012
    Περ.
    αθηνα
    Μηνύματα
    420
    Προεπιλογή
    Ανεξαρτητα απο το προγραμμα γυμναστικης που ακολουθεις, εαν δεν εχεις επαρκη προσληψη θερμιδων, ξεχνα τη βελτιωση στο σωμα σου! Αρχισε να μπουκωνεσαι θερμιδες!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-02-17 02:11 #10
    Question
    Αρα βασικα τι Προγραμμα και τι Διατροφη πρπει να ακολουθησει για να αυξησω τη μυικη μου μαζα ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-02-17 02:30 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Είσαι αρχάριος όποτε θα επωφεληθείς από ένα πρόγραμμα προπόνησης που στηρίζεται στις βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις (squat, bench press, dealift) και αυξάνει κιλά/ανά προπόνηση.

    Τέτοια προγράμματα είναι το Starting Strength και το Stronglifts 5x5. Σε συνδυασμό με μια υπερθεμιδική διατροφή (να τρως παραπάνω θερμίδες απο αυτές που χρειάζεσαι για να συντηρηθείς στο ίδιο βάρος) θα δεις αποτελέσματα.

    Googlαρε τα προγράμματα που σου γραψα, υπάρχουν βέβαια και εδώ στο forum στα Προγράμματα προπόνησης (το Starting Strength σίγουρα).

    Το να φας αρκετά δεν είναι δύσκολο, στην πραγματικότητα κατά την γνώμη μου είναι πολύ απλό απλά πρέπει να μάθεις. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι να πίεις ένα λίτρο γάλα μετά την προπόνηση, να φας φυστικοβούτυρο με μέλι ή μαρμελάδα και ωμό ελαιόλαδο στις σαλάτες σου+ ξηρούς καρπούς.
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-02-17 00:45 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    τυχαία έπεσε το μάτι μου και η αλήθεια είναι οτι ο bodybuilder wannabe τον αποπήρε αλλα επειδη δεν είναι μικρός και είναι 20 χρονών πρέπει να ξέρει οτι σε ενα φόρουμ δεν ακούγονται μόνο χαριτωμένα σχόλια αλλα και αρνητικά που μπορεί να μην είναι βρισιές η χυδαία , παρ όλα αυτα ενοχλούν

    δεν νομίζω να περιμενει κάποιος απο ενα φόρουμ να τον πούν αν είναι αδύνατος η οχι αλλα πιστευω το ξέρει και ο ίδιος και μιλάω γενικότερα οχι μόνο για το παιδί τωρα , τι δηλαδη περιμένει να ακούσει κάποιος ?οτι έχει μυς και είναι τούμπανο?

    Αντρες είμαστε και δεν αρμόζει να είμαστε τόσο ψείρες , βάλε αγόρι μου μερικά κιλά γυμνάσου σωστα με στόχο την σωματοδόμηση και βάλε να δούμε και να αξιολογήσουμε την πρόοδο σου , αλλα μη περιμένεις να δεις 1-2 κιλά στη ζυγαρια και αυτα να αποτυπωθούν και να φανούν σε μια φωτο

    Απλα επειδη όλα γινονται και εδω μέσα στο φόρουμ έχουμε δεί πολλα άτομα να μεταμορφώνονται ουσιαστικά όμως, διάβασε μάθε και εφάρμοσε και σταδιακά θα δείς πρόοδο σημαντική

    και επίσης πρέπει όλοι να καταλάβουμε ότι η αξία ενός ανθρώπου αλλα και η αισθητική ακόμη δεν πάει με την οκά , ούτε τα κιλά είναι το παν , γιατι έτσι γίνετε αυτοσκοπός και στην τελική μαρτύριο ,απλα όσο είσαι σε σωστο δρόμο με πρόγραμμα προπόνησης αλλα και διατροφη σταθερα θα βελτιώνεσαι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-03-17 14:46 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    τυχαία έπεσε το μάτι μου και η αλήθεια είναι οτι ο bodybuilder wannabe τον αποπήρε αλλα επειδη δεν είναι μικρός και είναι 20 χρονών πρέπει να ξέρει οτι σε ενα φόρουμ δεν ακούγονται μόνο χαριτωμένα σχόλια αλλα και αρνητικά που μπορεί να μην είναι βρισιές η χυδαία , παρ όλα αυτα ενοχλούν

    δεν νομίζω να περιμενει κάποιος απο ενα φόρουμ να τον πούν αν είναι αδύνατος η οχι αλλα πιστευω το ξέρει και ο ίδιος και μιλάω γενικότερα οχι μόνο για το παιδί τωρα , τι δηλαδη περιμένει να ακούσει κάποιος ?οτι έχει μυς και είναι τούμπανο?

    Αντρες είμαστε και δεν αρμόζει να είμαστε τόσο ψείρες , βάλε αγόρι μου μερικά κιλά γυμνάσου σωστα με στόχο την σωματοδόμηση και βάλε να δούμε και να αξιολογήσουμε την πρόοδο σου , αλλα μη περιμένεις να δεις 1-2 κιλά στη ζυγαρια και αυτα να αποτυπωθούν και να φανούν σε μια φωτο

    Απλα επειδη όλα γινονται και εδω μέσα στο φόρουμ έχουμε δεί πολλα άτομα να μεταμορφώνονται ουσιαστικά όμως, διάβασε μάθε και εφάρμοσε και σταδιακά θα δείς πρόοδο σημαντική

    και επίσης πρέπει όλοι να καταλάβουμε ότι η αξία ενός ανθρώπου αλλα και η αισθητική ακόμη δεν πάει με την οκά , ούτε τα κιλά είναι το παν , γιατι έτσι γίνετε αυτοσκοπός και στην τελική μαρτύριο ,απλα όσο είσαι σε σωστο δρόμο με πρόγραμμα προπόνησης αλλα και διατροφη σταθερα θα βελτιώνεσαι


    σωστα τα λετε κυριε τριανταφυλλου, το θεμα ειναι ομως οτι οταν ενα ατομο ξεκινα γυμναστικη για πρωτη φορα, συνηθως αν οχι παντα, ειναι ευαλοτο σε τετοια σχολια διοτη στις περισσοτερες περιπτωσεις τα ατομα αυτα "σπρωχνοντε" να ξεκινισουν γυμναστικη, και εαν στα πρωρα τους βηματα δεχτουν αμεσως ασχημη κριτηκη και αρνητικα σχολεια τα οποια δεν θα τους βοηθουν στις αποριες τους κατα μεγαλη πιθανοτητα αυτα τα ατομα αποθαρινονται μετα απ την ολη φαση τις γυμναστικης και τα παρατανε.

    Ξερω οτι ακουγεται περιεργο για καποιον που γυμναζεται χρονια να ακουει " μα πως γινετε να παρατησει τι γυμναστικη η γυμναστικη ειναι ωραιο πραμα" αλλα αυτο δε το ξερει αυτος που ειναι πρωταρης, ισα ισα μαλιστα ο πρωταρης βλεπει την γυμναστικη σαν εξαναγκασμο πιο πολυ παρα σαν κατι ωραιο
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-03-17 19:06 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Flintz Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστα τα λετε κυριε τριανταφυλλου, το θεμα ειναι ομως οτι οταν ενα ατομο ξεκινα γυμναστικη για πρωτη φορα, συνηθως αν οχι παντα, ειναι ευαλοτο σε τετοια σχολια διοτη στις περισσοτερες περιπτωσεις τα ατομα αυτα "σπρωχνοντε" να ξεκινισουν γυμναστικη, και εαν στα πρωρα τους βηματα δεχτουν αμεσως ασχημη κριτηκη και αρνητικα σχολεια τα οποια δεν θα τους βοηθουν στις αποριες τους κατα μεγαλη πιθανοτητα αυτα τα ατομα αποθαρινονται μετα απ την ολη φαση τις γυμναστικης και τα παρατανε.
    καλο ειναι ομως να εχει καποιος το γνωθι σεαυτον..
    ανθρωποι που μπορει να γυμναζονται χρονια, κ να εχουν ενα αξιοπρεπες σωμα σαν αποτελεσμα της γυμναστικης αυτης κ παρολαυτα αποφευγουν να δειχνουν φωτογραφιες τους για να ζητησουν γνωμες..ποσο μαλλον ενας ανθρωπος που ξεκιναει γυμναστικη οπως γραφεις πρωτη φορα, με ελαχιστα ακομα αποτελεσματα πανω του..τι περιμενει δλδ να ακουσει αυτος ο ανθρωπος σαν κριτικη?
    κ κατα ποσο εχει λογικη να ανεβασει καποιος φωτογραιφες που ειναι σε μια τετοια κατασταση?

    τελος, αν καθε φορα που ακουγα τη φραση "δεν εχεις γενετικα, παρατα τα" ειχα σταματησει τωρα σιγουρα δεν θα γυμναζομουν καθολου..αν κανεις κατι το κανεις για σενα, κ οχι για το τι περιμενεις να ακουσεις απο τους αλλους, κ παντα ο πιο αυστηος κριτης του εαυτου σου εισαι εσυ ο ιδιος.
    Απάντηση με παράθεση