Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 56
  1. 24-02-17 14:32 #1
    Προεπιλογή Χαλάρωση στην κοιλιά
    Καλησπέρα ειμαι καινούριος στο Φόρουμ! Πριν 1.5 χρονο περιπου ημουν 97 κιλα και τωρα ειμαι 74 και εχω μια μικρη χαλαρωση στην κοιλιά καθως και λιγο λίπος...γυμναστική με βαρη εκανα πάντα.....αυτο που θελω να ρωτησω ειναι να ακολουθήσω υποθερμιδικη διατροφη η συντήρηση για να χασω λίπος και να σφύξει η κοιλιά μου? Ύψος εχω 1.82 και ειμαι 17- στα 18...οι κοιλιακοί μου λιγο φενονται αλλα οπως ειπα εχω λιγο λιπος και χαλάρωση...τι μου προτείνετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-02-17 19:17 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Καλώς ήλθες Πάνο.

    Αν κατάλαβα καλά είσαι 1.5 χρόνο σε υποθερμιδική, πόσες θερμίδες καταναλώνεις ημερησίως αυτό το διάστημα;
    Μακροσυστατικά μετράς γενικά; Γράψε μας αν θέλεις τα γεύματα μιας τυπικής ημέρας σου..
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-02-17 20:42 #3
    Προεπιλογή ...
    Ημουν 9 μηνες σε υποθερμιδικη τωρα ειμαι συντήρηση..περνω πρωτεινη 2x τα κιλα μου δλδ γυρο στα 160γρ την μερα καπου στα 180 υδατανθρακες και λιγα λιπαρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-02-17 15:40 #4
    Προεπιλογή ....
    Καμια βοήθεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-02-17 22:28 #5
    Προεπιλογή
    Οταν λες χαλάρωση τι ακριβώς εννοείς εχει κρεμάσει το δέρμα,η τη βλέπεις πιο 'νερουλη' και σε ποιο σημείο,φαντάζομαι χαμηλά ε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-02-17 12:04 #6
    Banned
    Εγγραφή
    09-09-2016
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν λες χαλάρωση τι ακριβώς εννοείς εχει κρεμάσει το δέρμα,η τη βλέπεις πιο 'νερουλη' και σε ποιο σημείο,φαντάζομαι χαμηλά ε.

    και σε εμενα ειναι καπως νερουλη η κοιλια κια εχω και ραγαδες και εχει κρεμασει λιγο
    τη να κανω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-02-17 13:46 #7
    Προεπιλογή
    Γράψε οτι σου είπε και ο stelakos και το προγράμμα που κανεις στο γυμναστηριο να πάρουμε μια ιδεα.
    Η χαλάρωση συνήθως γίνεται οχι παντα οταν χάνεις απότομα κιλά και το δέρμα δεν εχει την ελαστικότητα να μαζέψει.Το αντίθετο γίνεται με τις ραγάδες οταν κάποιος βάζει απότομα κιλά.
    Περιμένουμε διατροφη και προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-02-17 17:14 #8
    Banned
    Εγγραφή
    09-09-2016
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    @δημητρη αν μιλάς σε εμένα εγώ δεν πάω γυμναστήριο
    διατροφή δεν έχω κάτι στάνταρ αποφεύγω τα τηγανιτά, τα χοιρινά και όσο νάνε τα γλυκά
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-02-17 17:57 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο passat Εμφάνιση μηνυμάτων
    @δημητρη αν μιλάς σε εμένα εγώ δεν πάω γυμναστήριο
    διατροφή δεν έχω κάτι στάνταρ αποφεύγω τα τηγανιτά, τα χοιρινά και όσο νάνε τα γλυκά
    Χωρίς σωστή διατροφή και προπόνηση βάρη και αεροβιο δεν θα δεις κανένα αποτέλεσμα σε αυτό που θέλεις,δεν θέλω να σε φλομώσω στο παραμύθι. Αυτό που λες είναι λιγω ότι να ναι χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω.
    Μπες στις ενότητες διατροφή προπόνηση διάβασε και θα δεις πάρα πολλές επιλογές κάποια πράγματα είναι μονόδρομος,χωρίς αυτά δεν υπάρχει πρόοδος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-02-17 19:05 #10
    Banned
    Εγγραφή
    09-09-2016
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς σωστή διατροφή και προπόνηση βάρη και αεροβιο δεν θα δεις κανένα αποτέλεσμα σε αυτό που θέλεις,δεν θέλω να σε φλομώσω στο παραμύθι. Αυτό που λες είναι λιγω ότι να ναι χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω.
    Μπες στις ενότητες διατροφή προπόνηση διάβασε και θα δεις πάρα πολλές επιλογές κάποια πράγματα είναι μονόδρομος,χωρίς αυτά δεν υπάρχει πρόοδος.
    για τρέξιμο πήγαινα το καλοκαίρι αλλά λόγο καιρού σταμάτησα
    πόσο σωστή διατροφή να κάνω αυτά είναι που παχαίνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-02-17 19:37 #11
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Yπαρχουν καποιες κρεμες που υποσχονται βελτιωση, αλλα δυστυχως δεν κανουν τιποτα. Η μονη λύση ειναι η αισθητικη επεμβαση, αν εχεις σοβαρο προβλημα... Εγω εχω ραγαδες επειδη εβαλα καποια κιλα, κ δεν βλεπω να κανουν κατι οι κρεμες.

    Θα σου πω που ακριβως εγκειται το προβλημα. Εχεις μαζεψει υπερβολικα πολυ λιπος στην συγκεκριμενη περιοχη, οποτε ακομα κ να πεσεις σε κιλα κ να γινεις σκελετος, με το που θα παρεις πχ 5 κιλα θα ξανακανεις αμεσως παλι κοιλια. Τα λιποκυτταρα εχουν δημιουργηθει και θα ειναι εκει για παντα. Οποτε θα εισαι αδυνατος με μικρη κοιλια ή κανονικος με αρκετη κοιλια. Οπως καταλαβαινεις ειναι φαυλος κυκλος. Τα αιτια ειναι κυριως γενετικα σε συνδυασμο με κακη διατροφη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bodybuilder wannabe : 26-02-17 στις 19:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-02-17 20:39 #12
    Προεπιλογή
    Όλα γίνονται μόνο του σπανού τα γένια δεν..
    Όπως και να εχει θέλει δουλειά δουλειά δουλειά και χρόνο. Όπως είχα διαβάσει εδω μέσα αυτή η κοιλιά δεν χτίστικε σε μία νύχτα οπότε δεν μπορεί να φύγει σε μία νύχτα.

    Τώρα μπορεί να κόψεις τα γλυκά χοιρινο τηγανιτα, και καλά κάνεις η ζάχαρη και τα τηγανικά δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αυτό δεν θα σε αδυνατίσει άμα κατεβάζεις 3 κιλά σύκα για μεσσημεριανό ή 4 κιλά σταφύλι ή μισό καρπούζι για πλάκα. Όπως είπαν και οι άλλοι θέλει μέτρημα.

    Έχω 2μιση μήνες που το πείρα απόφαση και σιγά σιγά μέτραγα και τον τελευταίο μήνα περίπου μετράω ακριβώς με ζυγαριά και καταγράφω. Ναι είδα διαφορες, νιώθω καλύτερα δεν βασανίζομαι και ξέρω τι τρώω.

    Όσο για το λίπος στην κοιλιά, χαλάρωση και ραγάδες δες και εδώ

    https://bodybuilding.gr/forum/showth...83%CE%B1%CF%82
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-02-17 20:42 #13
    Banned
    Εγγραφή
    09-09-2016
    Μηνύματα
    130
    Προεπιλογή
    που να βρω λεφτά να χάνω επεμβάσεις και κρυολυποληση που διαφημίζουν στις τηλεοράσεις
    άμα πάω γυμναστήριο δεν θα γίνει κάτι?
    λίπος έχω στα μπούτια, γλουτούς και γύρω από τα μπράτσα τώρα δεν ξέρω άμα είναι πέτσα η λίπος

    αυτό που να ζυγίζετε κάποιος κάθε μέρα δεν είναι υστερικο και άκουσα στην τηλεόραση πως το κάνουν και ατομα πριν φτάσουν σε στάδιο νευρικής ανορεξίας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη passat : 26-02-17 στις 20:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-02-17 20:45 #14
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Δεν υπαρχει στη γυμναστικη τοπικη αντιμετωπιση για ενα σημειο που μας ενοχλει, η θα χασεις κιλα παντου ή θα παρεις παντου (μιλαω για natural καταστασεις)

    Απο την εμπειρια μ δε λυνεται το θεμα τοσο απλα. Εκει ειναι το λιπος θα επιστρεψει με την πρωτη ευκαιρια, με το που θα πεις θελω λιγο bulking τσουπ πεταγεται η μπακα για πλακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-02-17 19:32 #15
    Προεπιλογή
    Νερουλη οπως λες ειναι λιγο οχι δεν κρεμασε οσο για το προγραμμα γυμν...κανω deadlift squat παγκο πιεσεις ομων και κοιλιακους...ε και μονοζυγο ποιο πολυ δυναμη προπονω...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία