Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 28-03-17 18:21 #1
    shake Βοηθεια για διαμορφωση διατροφης.
    Καλησπερα ! Καθως ειμαι καινουργιος στο φορουμ και καινουργιος με το γυμ (ασχολουμαι σοβαρα 4 μηνες) θα ηθελα λιγη βοηθεια με την διατροφη μου. Ειμαι 1,87 76 κιλα δεν ξερω ποσο λιπος βεβαια καπου στο 15-16% νομιζω... κατεβσα το my fitness pal και μου εβγαλε σαν παραδειγμα να καταναλωνω 3000-3200 θερμιδες καθε μερα για να επιτυχω τον σκοπο μου . θα ηθελα μια βοηθεια στην διαμορφωση της διατροφης εχω μια υποψην αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας για να την βελτιωσω
    Πρωινο¨: (8:20 - 8:30)
    20 γρ μελι
    impact whey protein 1 σκουπ
    My protein peanut butter 20 g
    1 μπανανα
    50 g βρωμη
    300γ γαλα
    ολα στο μπλεντερ για ενα πολυ νοστιμο shake.
    Δεκατιανο (τετοια ωρα ειμαι συνηθως στην σχολη και εδω θα ηθελα την βοηθεια σας... τι θα μ προτεινατε για να τρωω εκεινη την ωρα που θα μπορω να ετοιμαζω ας πουμε την επομενη μερα)


    μεσημεριανο
    150γ κοτοπουλο/μοσχαρι/1 κεσεδακι τονο
    150γρ ρυζι/πατατες
    μετα απο αυτα τρωω και ενα μηλο :ρ

    απογευματινο (πριν την προπονηση)
    2 ολοκληρα αυγα 2 φετες μαυρο ψωμι
    μετα την προπονηση :
    το μεσημεριανο με λιγοτερο υδατανθρακα καπου στα 90γρ-100 γρ ρυζι (καστανο παντα ξεχασα να το αναφερω)
    θα ηθελα την βοηθεια σας απο αποψη αν θα πρεπει να προσθεσω γευματα και τι αλλα φαγητα να προσθεσω στην διατροφη μ και στα υπαρχοντα γευματα καθως δεν συμπληρωνω 3000 θερμιδες!
    ευχαριστω προκαταβολικα και καλως σας βρηκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-03-17 19:05 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπερα ! Καθως ειμαι καινουργιος στο φορουμ και καινουργιος με το γυμ (ασχολουμαι σοβαρα 4 μηνες) θα ηθελα λιγη βοηθεια με την διατροφη μου. Ειμαι 1,87 76 κιλα δεν ξερω ποσο λιπος βεβαια καπου στο 15-16% νομιζω... κατεβσα το my fitness pal και μου εβγαλε σαν παραδειγμα να καταναλωνω 3000-3200 θερμιδες καθε μερα για να επιτυχω τον σκοπο μου . θα ηθελα μια βοηθεια στην διαμορφωση της διατροφης εχω μια υποψην αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας για να την βελτιωσω
    Πρωινο¨: (8:20 - 8:30)
    20 γρ μελι
    impact whey protein 1 σκουπ
    My protein peanut butter 20 g
    1 μπανανα
    50 g βρωμη
    300γ γαλα
    ολα στο μπλεντερ για ενα πολυ νοστιμο shake.
    Δεκατιανο (τετοια ωρα ειμαι συνηθως στην σχολη και εδω θα ηθελα την βοηθεια σας... τι θα μ προτεινατε για να τρωω εκεινη την ωρα που θα μπορω να ετοιμαζω ας πουμε την επομενη μερα)


    μεσημεριανο
    150γ κοτοπουλο/μοσχαρι/1 κεσεδακι τονο
    150γρ ρυζι/πατατες
    μετα απο αυτα τρωω και ενα μηλο :ρ

    απογευματινο (πριν την προπονηση)
    2 ολοκληρα αυγα 2 φετες μαυρο ψωμι
    μετα την προπονηση :
    το μεσημεριανο με λιγοτερο υδατανθρακα καπου στα 90γρ-100 γρ ρυζι (καστανο παντα ξεχασα να το αναφερω)
    θα ηθελα την βοηθεια σας απο αποψη αν θα πρεπει να προσθεσω γευματα και τι αλλα φαγητα να προσθεσω στην διατροφη μ και στα υπαρχοντα γευματα καθως δεν συμπληρωνω 3000 θερμιδες!
    ευχαριστω προκαταβολικα και καλως σας βρηκα

    Καλησπερα και καλως ηρθες!Καλη αρχη!Γωμη μου, βγαζεις πρωτεινη απο το πρωινο και την βαζεις μετα την προπονηση μαζι με ενα φρουτο!και σε 1 ωρα το φαγητο σου οπως το εχεις..Τα αυγα το πρωι στην θεση της πρωτεινης!βαλε και κανα ασπραδι παραπανω...Βεβαια δεν μπανουν στο μπλεντερ αλλα αν φασ κανονικα θα σε κρατησει και παραπανω...επισης και το ψωμι στο πρωινο σ!Για πριν την προπονηση ενα σεικ στο μπλεντερ με γιαουρτι μπανανα σταφιδες,η ενα σεικ οπως το πρωινο που εχεις αλλα αντι για γαλα βαλε γιαουρτι 2% και πιο νοστινο θα ειναι και καλυτερο σε θεμα πρωτεινης κλπ!τωρα για την σχολη μπορεις να φτιαξεις ενα τοστ,σαντουιτς με γαλοπουλα κοτατζ μαρουλι κλπ η κοτοπουλο κοτατζ μαρουλι κλπ και να παρες μαζι σ!Βαλε κι σαλατα στα γευματα σου!

    μου εβγαλε σαν παραδειγμα να καταναλωνω 3000-3200 θερμιδες καθε μερα για να επιτυχω τον σκοπο μου .
    Στα εγραψα ολα αυτα χωρισ να σε ρωτησω ποιοσ ειναι ο σκοπος σου γιατι σαν αρχαριοσ αν τα κανεις θα δεισ διαφορα δεν πρεπει να μπεις σε τρυπακι γραμμωση η ογκοσ και να αρχισεις τισ υπερβολες σε διαιτα η φαγητο πολυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-03-17 22:26 #3
    Προεπιλογή
    θα τα λαβω υποψη σας ευχαριστω πολυ !
    Απάντηση με παράθεση
     

Tags for this Thread