Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 05-04-17 13:17 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα για απώλεια βάρους - γνώμες/προτάσεις
    Καλησπέρα, γράφτηκα πρόσφατα σε γυμναστήριο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τους γυμναστές οπότε ξεκίνησα προσωπική έρευνα.

    Έχω ξαναπάει γυμναστήριο στο παρελθόν, ευτυχώς την πρώτη μέρα, με την εγγραφή μου, ο γυμναστής με πέρασε μια βόλτα από τα όργανα να μου δείξει πως γίνονται οι ασκήσεις οπότε από αυτό είμαστε εντάξει. Πηγαίνω εδώ και ένα μήνα 4-5 φορές/εβδομάδα κάνοντας ουσιαστικά ό,τι μου κάνει κέφι εκείνη την ώρα από όργανα και αερόβια και αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να κάνω κάτι πιο "οργανωμενο". Βλέποντας και άλλα προγράμματα, έχω καταλήξει ότι κάθε μέρα πρέπει να έχει αεροβια+μια μυική ομάδα και έχω καταλήξει στο εξής
    1η μέρα : Χέρια/ώμους
    2η : Στήθος
    3η: Πόδια
    4η: Πλάτη και αν πάω 5η κάνω μια κυκλική
    Και ουσιαστικά πάλι "στον αέρα" κάνω 3 σετ των 15 με 15" διάλειμμα με όσα κιλά/αντίσταση μπορώ σε κάθε όργανο (έχουν εικόνες που λένε τι γυμνάζει το κάθε ένα, σκέφτηκαν κι εμάς τους άσχετους ), τα βάρη ουσιαστικά δε τα έχω αγγίξει γιατί δε γνωρίζω την τεχνική και επιπλέον από όσα ακούω στο γυμναστήριο υπάρχουν και σημαντικές ελλείψεις. Γράφω ούτως ώστε να πάρω κάποια απάντηση σχετικά με το αν είναι σωστά αυτά που κάνω, αν πρέπει να αλλάξω κάτι κλπ σε κάθε προπόνηση κάνω ζέσταμα και αποθεραπεία τουλαχιστον 15' διάδρομο/ποδήλατο.

    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-04-17 15:32 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα, γράφτηκα πρόσφατα σε γυμναστήριο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον από τους γυμναστές οπότε ξεκίνησα προσωπική έρευνα.

    Έχω ξαναπάει γυμναστήριο στο παρελθόν, ευτυχώς την πρώτη μέρα, με την εγγραφή μου, ο γυμναστής με πέρασε μια βόλτα από τα όργανα να μου δείξει πως γίνονται οι ασκήσεις οπότε από αυτό είμαστε εντάξει. Πηγαίνω εδώ και ένα μήνα 4-5 φορές/εβδομάδα κάνοντας ουσιαστικά ό,τι μου κάνει κέφι εκείνη την ώρα από όργανα και αερόβια και αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να κάνω κάτι πιο "οργανωμενο". Βλέποντας και άλλα προγράμματα, έχω καταλήξει ότι κάθε μέρα πρέπει να έχει αεροβια+μια μυική ομάδα και έχω καταλήξει στο εξής
    1η μέρα : Χέρια/ώμους
    2η : Στήθος
    3η: Πόδια
    4η: Πλάτη και αν πάω 5η κάνω μια κυκλική
    Και ουσιαστικά πάλι "στον αέρα" κάνω 3 σετ των 15 με 15" διάλειμμα με όσα κιλά/αντίσταση μπορώ σε κάθε όργανο (έχουν εικόνες που λένε τι γυμνάζει το κάθε ένα, σκέφτηκαν κι εμάς τους άσχετους ), τα βάρη ουσιαστικά δε τα έχω αγγίξει γιατί δε γνωρίζω την τεχνική και επιπλέον από όσα ακούω στο γυμναστήριο υπάρχουν και σημαντικές ελλείψεις. Γράφω ούτως ώστε να πάρω κάποια απάντηση σχετικά με το αν είναι σωστά αυτά που κάνω, αν πρέπει να αλλάξω κάτι κλπ σε κάθε προπόνηση κάνω ζέσταμα και αποθεραπεία τουλαχιστον 15' διάδρομο/ποδήλατο.

    Ευχαριστώ
    Καλησπερα!Εφοσον εκει που πηγαινεις φανταζομαι πληρωνεις,να απαιτησεις να σου δειξουν..Γιατι υπαρχει κινδυνος να τραυματιστεις πρωτα απ'ολα..Απο δω οτι και να σου πουμε κκαι τις ασκησεις να δεις στο ιντερνετ ειναι δυσκολο να τα μαθεις ετσι..Κατα τ'αλλα που ρωτας,εχει αρκετα προγραμματα στο forum..Καλα θα ηταν σαν αρχαριοσ να ξεκινησεις με κυκλικο μερα παρα μερα..Και καποιες μερεσ απο τα κενα σου να κανεις αεροβια..Αν θες σπλιτ ,δηλαδη να χωρισεις τις μυικες ομαδες και πασ και 5 φορες οπως λες μπορεις να τα χωρισεις σε στηθος ποδια πλατη ωμους πχ..(οχι ολα μαζι συνεχομενα)..Τα διαλειματα τουλαχιστοον 30sec με 1 min..Αυτα σε γενικες γραμμες διαβασε ομως στο forum θα μαθεις αρκετα απο αυτα που ψαχνεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-04-17 20:52 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μου έχουν δείξει πώς γίνονται οι ασκήσεις, σε αυτό είναι συνεπείς
    Άρα αυτό που προτείνεις είναι 3 σετ σε όλα τα όργανα ανα 2 μέρες; επίσης όταν λες "στα κενά", δηλαδή τις μέρες που κάνω όργανα να μη κάνω και αερόβια; ζητώ συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα ξεκινάω ουσιαστικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-04-17 21:19 #4
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    full body--ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και πρωι νηστικος αεροβια
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-04-17 08:32 #5
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ^^οτι ειπε ο σατανας !
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση