Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 241
  1. 14-09-09 20:13 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vbatsigr Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμ με προβληματησατε με αυτα που λετε περι συντηρητικων (αν και το τοπικ ειναι καπως παλιο )

    εγω παντως παιρνω αυτο απο το σουπερ
    http://www.dutchtaste.com/calve-pean...ter-p-562.html
    (η σελιδα ειναι ακυρη απλα μονο εκει λεει συστατικα - πανω στην ετικετα λεει τα ιδια συστατικα ακριβως μονο αλλα το πρωι μου τελειωσε και το πεταξα )

    Επισης στην ελληνικη "σελιδα" αναφερει οτι δεν εχει συντηρητικα κατι που το λεει και πανω στο μπουκαλακι
    http://www.unilever.gr/ourbrands/foods/calve.asp

    και το ασχετο.
    στην ξενη σελιδα εκεινη κοστιζει 3,95 ευρω τα 600 γρ και εγω το παιρνω 3,80 ευρω τα ~300 γρ! Ρε τι δουλεμα τρωμε στο ελλαντα
    O!.. vbatsigr τρώω το ίδιο φυστικοβούτυρο με σένα κοντά 10 χρόνια!..
    αφενώς λοιπόν, αν έχει ύποπτα πράγματα μέσα θα σας διαβεβαιώσω πολύ σύντομα μπορεί..

    αφαιτέρου.. είναι πολύ ωραίο το π*υστικο αν κολλήσεις δεν ξεκολλάς.
    Και μένα με προβληματίζουν ακόμη τα σπορέλαια που έχει μέσα επιπλέον. Αν κάποιος έχει βρεί φυστικοβούτηρο χωρίς επιπρόσθετα έλαια ας μου το πεί και μένα!.. δεν κόβεται η συνήθεια

    Και κάτι ακόμη. Ακόρεστα λιπαρά οξέα όπως το αραχιδονικό στην προκειμένη αν τα ψίσεις αποκτούν ωραία γεύση (όπως έλεγε ένα παιδί παραπάνω) και αυτό οφείλεται στο ότι παύουν να είναι ακόρεστα αλλά κορεσμένα σαν το βούτυρο της αγελάδας. Εννοείται ότι δεν οφελούν.
    μέχρι τότε.. Calve rocks! (δεν είναι διαφήμιση..)
    cheers
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-09-09 22:15 #32
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Κυκλοφορεί σε όλα τα σούπερμάρκετ στην ελλάδα ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-09-09 22:46 #33
    Προεπιλογή
    χμμ το συγκεκριμενο υποθετω ναι..

    Σερρες οταν ημουν φοιτητης ειχα παρει μια φορα απο μασουτη, τωρα το παιρνω απο μια νεα αλυσιδα τυπου lidl, το lion.. Σε ενα Μαρινοπουλο που πηγα να παρω το πρωι δεν ειχε παντως, μονο ενα Skippy ειχε το οποιο το εχω δει σε κατι βιντειο youtube αλλα η συσκευασια πολυ παιδικη μου φανηκε οποτε ισως λεω εχει και αλλα μεσα να ειναι πιο "ευγευστο" για τα παιδακια και δε το πηρα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vbatsigr : 15-09-09 στις 00:37
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-09-09 22:53 #34
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Κάποιο άλλο σε περίπτωησ που δεν έχει αυτό έχεις να προτείνεις ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-09-09 00:39 #35
    Προεπιλογή
    sorry αλλα κυριολεκτικα δεν εχω ιδεα, τωρα αρχισα να το τρωω και εγω βασικα (η 1η φορα Σερρες δε μετραει )
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-09-09 11:03 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιο άλλο σε περίπτωησ που δεν έχει αυτό έχεις να προτείνεις ?
    Βασικά Rock , το Calve που λέμε και που ρωτάς είναι ένα φυστικοβούτυρο από τα πολλά λογικά που ΔΕΝ περιέχουν ζάχαρη.. αλλά περιέχουν ακόρεστα φυτικά έλαια (σπορέλαια..κτλ). Το skippy το δοκίμασα κάποτε. Προτιμώ calve επειδή έχει κομματάκια (!!!) φυστικιού μέσα. το skippy είναι πηχτό βούτυρο. Επίσης το skippy είναι το κλασσικό φυστικοβούτυρο-αμερικάνικης-junk-διατροφής =με ζάχαρη.

    Ξέρεις.. μπορείς και να μην τρως φυστικοβούτυρο..!.. χαχ.. σκέφτομαι να το κόψω μιας και έχει μια σεβαστή ποσότητα χαζοσπορέλαιου.

    Πάντως ό,τι ψάξεις, ψάξτο με τα nutrition facts από πίσω και είσαι καλυμμένος.

    cheers
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-09-09 14:53 #37
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Ναι φίλε δεν αντιλέγω καλά τα λές απλά σε περίπτωση που δεν έχει το προτεινόμενο κάποια άλλη εξίσου καλή επιλογή ?
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-09-09 16:07 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Yorgos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά Rock , το Calve που λέμε και που ρωτάς είναι ένα φυστικοβούτυρο από τα πολλά λογικά που ΔΕΝ περιέχουν ζάχαρη.. αλλά περιέχουν ακόρεστα φυτικά έλαια (σπορέλαια..κτλ). Το skippy το δοκίμασα κάποτε. Προτιμώ calve επειδή έχει κομματάκια (!!!) φυστικιού μέσα. το skippy είναι πηχτό βούτυρο. Επίσης το skippy είναι το κλασσικό φυστικοβούτυρο-αμερικάνικης-junk-διατροφής =με ζάχαρη.

    Ξέρεις.. μπορείς και να μην τρως φυστικοβούτυρο..!.. χαχ.. σκέφτομαι να το κόψω μιας και έχει μια σεβαστή ποσότητα χαζοσπορέλαιου.

    Πάντως ό,τι ψάξεις, ψάξτο με τα nutrition facts από πίσω και είσαι καλυμμένος.

    cheers
    Ενταξει καταχρηση αν δεν κανεις δε νομιζω να υπαρχει προβλημα απο τα ακορεστα φυτικα ελαια.. Ας μας βοηθησουν οι εμπειροτεροι εδω..
    Εγω πχ τρωω μονο μια μαυρη φετα αλειμενη στο πρωινο καθε μερα. Και οταν λεμε αλειμενη, φυσιολογικα - ισα που εχει μια στρωση φυστικοβουτηρου πανω στη φετουλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-10-09 16:30 #39
    Προεπιλογή
    Ουπς τώρα είδα το τόπικ με το φυστικοβούτυρο. Εμένα μου αρέσει πολύ. Παίρνω το "πιτερ παν". Πάει πάρα πολύ να το φάτε μαζί με μπανάνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-02-10 21:16 #40
    Προεπιλογή Φυστικοβουτυρο
    Αν και ειχε παρει το ματι μου σχετικο post με το φυστικοβουτυρο δεν μπορεσα μεσω της λειτουργιας "Αναζητηση" να το εντοπισω οποτε ανοιγω καινουργιο "thread"...ας μου επιτραπει... ας σημειωθει οτι δεν κανω διαφημηση, ουτε σχετιζομαι επιχειρηματικα με το πιο κατω προιον!!!

    Λοιπον πετυχα ενα ωραιοτατο βιολογικο φυστικοβουτυρο με παρα πολυ καλη υφη και αψογη γευση σε ενα μαγαζι και θα ηθελα απλα να μοιραστω μαζι σας τις σχετικες πληροφοριες. Το εν λογω προιον ειναι ολλανδικο, φερει το ονομα "Bio Goldnut: Pindakaas" της εταιρειας MOLENAARTJE, σε γυαλινο βαζο των 250g.

    Συστατικα: ψημενα αραπικα φυστικια 81%, φοινικελαιο, σιροπι καλαμποκιου σε σκονη, θαλασσινο αλατι.... τιποτε αλλο!

    Διαθρεπτικη Αναλυση για 100g.:
    Ενεργεια..... ......622 kcal
    Πρωτεινες..........24g
    Υδατανθρακες....19g
    Λιπαρα................50g

    Και τιμη... παρα πολυ καλη.... 2.60 ευρω, οταν τα μη βιολογικα φυστικοβουτυρα ξεπερνουν σε τιμη τα 4 ευρω.
    Φιλικα,

    Forty+ (Νίκος)

    __________________________________________

    "people can cheat, lie, and steal, but the weights are always honest."
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-04-10 11:38 #41
    Προεπιλογή Φυστικοβοτυρο..
    Καλημέρα ...

    Μπορουμε να ενταξουμε το ΦΥΣΤΙΚΟΒΟΥΤΥΡΟ σε ενα προγραμμα διαροφης διαιτας η οχι ; ειναι απαγορευτικο ;

    Καποιοι λενε οτι μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε πχ το πρωι και μετα την προπονηση ... τι λετε ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-04-10 11:57 #42
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Τα οφελη της φυστικοβουτυρο περιλαμβανουν καρδιαγγειακες νοσους, στεφανιαιας νόσου, υψηλα επιπεδα χοληστερολης, υψηλα επιπεδα γλυκοζης στο αιμα, τον καρκινο, και χολολιθοι.
    θα παρης τις πρωτεινες σου και για τα λυποι;; μην σε νοιαζει ολα καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-04-10 12:52 #43
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τα σπαει διατροφικα!!εχει τις θερμιδες του,αλλα αν δεν κανεις αυστηρη διατροφη για γραμμωση ειναι οτι πρεπει!!

    μια,παρατηρηση μονο..να προτιμησεις καποιο,που δεν εχει προσθετα οπως ζαχαρες,αλατια,κ προσθετα υδρογονωμενα ελαια..ειδικα το τελευταιο παιζει δυστιχως πολυ,σαν προσθετο κ δεν ειναι οτι καλυτερο..κανε μια ερευνα αγορας κοιτοντας τα συστατικα,κ δοκιμασε μαγαζια τυπου οικολογων αν δεν βρεις κατι τετοιο χωρις προσθετα στο σ.μαρκετ..τωρα αν εχεις δυνατο μπλεντερ ακομα καλυτερα..πετας μεσα αψητα αναλατα φυστικια κ του δινεις να καταλαβει
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-04-10 14:49 #44
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα σπαει διατροφικα!!εχει τις θερμιδες του,αλλα αν δεν κανεις αυστηρη διατροφη για γραμμωση ειναι οτι πρεπει!!

    μια,παρατηρηση μονο..να προτιμησεις καποιο,που δεν εχει προσθετα οπως ζαχαρες,αλατια,κ προσθετα υδρογονωμενα ελαια..ειδικα το τελευταιο παιζει δυστιχως πολυ,σαν προσθετο κ δεν ειναι οτι καλυτερο..κανε μια ερευνα αγορας κοιτοντας τα συστατικα,κ δοκιμασε μαγαζια τυπου οικολογων αν δεν βρεις κατι τετοιο χωρις προσθετα στο σ.μαρκετ..τωρα αν εχεις δυνατο μπλεντερ ακομα καλυτερα..πετας μεσα αψητα αναλατα φυστικια κ του δινεις να καταλαβει
    Bασικα παιρνω φυστικοβουτυρο απο καταστημα βιολογικων που δεν εχει τιποτα μονο λαδι και φυστικια ειναι πολυ καλο......

    Ποτε πιστευεις οτι πρεπει να το βαζουμε στην διατροφη μας δηλαδη ποια στιγμη της ημερες ...Μου εχουν πει για το πρωι και μετα την προπονηση αληθευει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-04-10 15:44 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο locki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bασικα παιρνω φυστικοβουτυρο απο καταστημα βιολογικων που δεν εχει τιποτα μονο λαδι και φυστικια ειναι πολυ καλο......

    Ποτε πιστευεις οτι πρεπει να το βαζουμε στην διατροφη μας δηλαδη ποια στιγμη της ημερες ...Μου εχουν πει για το πρωι και μετα την προπονηση αληθευει;
    οπωσδηποτε οχι μετα την προπο..εκει θες κατι που αφομοιονεται γρηγορα..το φυστικοβουτυρο,δεν το χει αυτο..

    εγω βασικα τρωω 2 κουταλιες της σουπας,μαζι με φρουτα,κ ενα προτειν σεηκ,σαν υποκαταστατο γευματος..η μαζι με γιαουρτι 2%,κ μπαρα δημητριακων(αν κ δεν τις προτιμω) σαν γευμα..καλυτρη ωρα ειναι οποτε ναναι,αναμεσα στα γευματα οπως το χρησιμοποιω εγω,η το βραδυ μαζι με σεηκ,πριν το υπνο(αν δεν εχεις προβλημα με παραπανω θερμιδες),αλλα ΟΧΙ πριν την προπο,κ μετα..κ το πρωι οχι τοσο με το πρωινο αλλα με το επομενο γευμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία