Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 17-04-17 17:58 #1
    Το avatar του χρήστη xdimension

    Εγγραφή
    17-04-2017
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή Νεος στο φορουμ αλλα και στο αθλημα !!
    Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για την αποδοχη.
    Να πω δυο λογια περιληπτικα,λοιπον το ονομα μου ειναι Νικος και ειμαι 37 ετων,εχω 1,80 υψος και 89 κιλα (απο τα οποια τα 9 βρισκονται στην περιοχη της κοιλιας χαχα). Η τελευταια επαφη που ειχα με τον χωρο του body building ηταν στα 18 μου για λιγους μηνες. Ο λογος που ξεκινησα περισσοτερο ειναι οτι με ενοχλει το γεγονος της κοιλιας αλλα και οτι γενικα πηρα καποιες αποφασεις στη ζωη μου,οπως οτι σταματησα το καπνισμα μετα απο 25 χρονια περιπου,κανω μια χημικη διαιτα που βρηκα (του αυγου) για να χασω γρηγορα τα περιττα κιλα,εκοψα μαχαιρι τα γλυκα και το σημαντικοτερο απο ολα ξεκινησα γυμναστηριο κατι το οποιο το σκεφτομουν για χρονια.
    Ο στοχος μου δεν ειναι ουτε να παω σε αγωνες ουτε να γινω φετες,απλα θα ηθελα ενα ομορφο σωμα με λιγο παραπανω ογκο απο αυτο που υπαρχει ηδη και χωρις κοιλια και γενικα ενα γυμνασμενο σωμα. Δεν ξερω αν εκανα καλα επειδη εχω ξεκινησει το γυμναστηριο εδω και δυο εβδομαδες,πηγα και πηρα μια πρωτεινη, αμινοξεα, και εναν λιποδιαλυτη.Θα χαρω να ακουσω τις συμβουλες σας σαν πιο εμπειροι και γενικα να μου προτεινεται πραγματα για αυτο που θελω να κανω.
    Σας ευχαριστω πολυ και αναμενω !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-04-17 18:37 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Για αρχή, ξεχνάς τη λέξη δίαιτα και αντικαταστείς με τη λέξη διατροφή
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-04-17 19:43 #3
    Προεπιλογή
    Εαν οι αποφασεις που πειρες εχουν συνεχεια , η βελτιωση στο σωμα σου (κ οχι μονο) ειναι σιγουρες. Το ποσο ομως κ με τι ρυθμο θα εξαρτηθει απο πολλα.
    Με την χημεικη διαιτα που κανεις ισως δεις καποια μειωση κιλων ,δεν ειναι καλη ομως για μεγαλο διαστημα κ σιγουρα δεν αντικαθιστα μια σωστη διατροφη.
    Υπομονη επιμονη κ καλη συνεχεια στους στοχους σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-04-17 20:14 #4
    Το avatar του χρήστη xdimension

    Εγγραφή
    17-04-2017
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν οι αποφασεις που πειρες εχουν συνεχεια , η βελτιωση στο σωμα σου (κ οχι μονο) ειναι σιγουρες. Το ποσο ομως κ με τι ρυθμο θα εξαρτηθει απο πολλα.
    Με την χημεικη διαιτα που κανεις ισως δεις καποια μειωση κιλων ,δεν ειναι καλη ομως για μεγαλο διαστημα κ σιγουρα δεν αντικαθιστα μια σωστη διατροφη.
    Υπομονη επιμονη κ καλη συνεχεια στους στοχους σου.
    Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου Χρηστο,παρεπιπτωντος κοιταγα τις φωτο σου απο τους αγωνες και πραγματικα σου αξιζουν συγχαρητηρια για το παθος και την επιμονη σου,εκεινα τα χρονια δεν ηταν και οτι πιο ευκολο φανταζομαι να χτισεις ενα σωμα οπως ειναι στις μερες μας.Οσο για την χημικη διαιτα που κανω καπου διαβασα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο και ειδικα για πολυ καιρο,καποιος που κανει χρονια ΒΒ μου ειπε οτι αυτη την περιοδο δεν πρεπει να καταναλωνω καθολου υδατανθρακα για να χασω κιλα,αν γινεται και 0 μεσα στην ημερα,αλλα η αληθεια ειναι οτι οταν παω για γυμναστικη δεν εχω ενεργεια και δεν ξερω αν φταιει αυτο.Ολη μερα τρωω αυγα και κρεας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-04-17 21:17 #5
    Προεπιλογή
    Καλος ήρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-04-17 21:56 #6
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Καταρχάς καλώς ήρθες.

    Όπου ακούς ακραίες λύσεις κράτα μικρό καλάθι, αυτά δουλεύουν για μικρά χρονικά διαστήματα.

    Για να πλησιάσεις τους στόχους σου χρειάζεσαι τα εξής:

    1) Να γίνεις δυνατότερος στο γυμναστήριο.

    2) Να δώσεις έμφαση στην πρωτείνη που λαμβάνεις από τη διατροφή σου.

    Αυτά τα δύο πρέπει να τα έχεις πάντα στο μυαλό σου από δω και πέρα. Επίσης, κάνοντας αυτά τα δύο στη φάση αυτή, ακόμα και να μην κάνεις καμία αλλαγή στη διατροφή σου θα δεις αποτελέσματα ως αρχάριος.

    Το βασικό που θα κάνει τη διαφορά στο στάδιο αυτό είναι η προπόνηση. Άνοιξε θέμα στον σχετικό τομέα και γράψε τι προπόνηση κάνεις αυτή τη στιγμή και θα πούμε περισσότερα εκεί.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-04-17 14:15 #7
    Το avatar του χρήστη xdimension

    Εγγραφή
    17-04-2017
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες να σαι καλα και θα τα λαβω σοβαρα υποψη οτι μου ειπες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-04-17 01:06 #8
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-04-17 02:14 #9
    Προεπιλογή
    Τον υδατανθρακα δεν πρεπει να τον κοβουμε τελειως ,τον ελατωνουμε....βλεπουμε πως παμε αλλα δεν τον κοβουμε τελειως , εκτος εαν ετοιμαζεσαι για αγωνες κ τον κοβεις για 2-3 μερες για απογλυκογονωση πριν το ''φορτωμα''.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-04-17 21:01 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xdimension Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου Χρηστο,παρεπιπτωντος κοιταγα τις φωτο σου απο τους αγωνες και πραγματικα σου αξιζουν συγχαρητηρια για το παθος και την επιμονη σου,εκεινα τα χρονια δεν ηταν και οτι πιο ευκολο φανταζομαι να χτισεις ενα σωμα οπως ειναι στις μερες μας.Οσο για την χημικη διαιτα που κανω καπου διαβασα οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο και ειδικα για πολυ καιρο,καποιος που κανει χρονια ΒΒ μου ειπε οτι αυτη την περιοδο δεν πρεπει να καταναλωνω καθολου υδατανθρακα για να χασω κιλα,αν γινεται και 0 μεσα στην ημερα,αλλα η αληθεια ειναι οτι οταν παω για γυμναστικη δεν εχω ενεργεια και δεν ξερω αν φταιει αυτο.Ολη μερα τρωω αυγα και κρεας..
    να σε καλωσορίσω κι εγω με την σειρα μου !!!
    τι εννοεις ολη μερα τρως αυγα και κρεας?
    Απάντηση με παράθεση