Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 24-04-17 19:46 #1
    Προεπιλογή Καθόλου πόνος Ημέρα χεριών
    Καλησπέρα! Πριν από περίπου ένα μήνα μίλαγα με ένα τύπο στο γυμναστήριο και του έλεγα πόσο δύσκολο μου είναι να πονάνε τα χέρια μου μετά την μέρα των χεριών, και ότι έχω δοκιμάσει πολλά διαφορετικά προγράμματα, και με κανένα δεν νιώθω τίποτα το ιδιαίτερο (λίγο μούδιασμα μετά το gym και μέχρι το βράδυ είμαι μια χαρά). Εκείνος λοιπόν μου πρότεινε μια άσκηση, σαν αυτοσυγκέντρωσης είναι, αλλά την κάνω όρθιος στις τροχαλίες! Και η αλήθεια είναι πως είναι η μοναδική άσκηση που κάνει τα χέρια μου να πονάνε, να πρήζονται, ακόμα και να μου πετάγονται φλέβες πάνω στα δικέφαλα, χωρίς να είμαι ιδιαίτερα vascular (δεν ξέρω την ελληνική λέξη) τύπος! η ερώτηση μου λοιπόν είναι, θα μπορούσα να επικεντρωθώ σε αυτή την άσκηση και αντί να κάνω 5 ασκήσεις δικέφαλα, να κάνω 2 και να τις κάνω μέχρι η μην μπορώ να κουνήσω τα χέρια μου? αυτή και τα hammers με πιάνουν αρκετά καλά! δηλαδή αντί να κάνω 3 set από κάθε άσκηση να κάνω 10 set από μια άσκηση η κάτι τέτοιο.ή θα μπορούσατε να μου προτείνεται κάποιες ασκήσεις που να τις νιώθετε εσείς πολύ? Γιατί έχω αρχίσει να παραξενεύομαι πολύ, πως γίνετε όλο μου το σώμα να πονάει και το χέρια μου να είναι τόσο χαλαρά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-04-17 12:18 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.610
    Προεπιλογή
    Φιλε μια άσκηση απομόνωσης οπως αυτη που περιγράφεις,θα σου δώσει κυρίως μια καλή αιμάτωση, αλλα για την μυική υπερτροφία απαιτούνται ασκήσεις με αλτήρες-μπάρες. Το τι νιώθει ο καθένας και τον πιάνει, δεν θα σου εξασφαλίσει την ίδια επιτυχία .
    Στις ασκήσεις δικεφάλων οι κλασσικές ασκήσεις , καμψεις δικεφάλων με μπάρα, με αλτήρες εναλλάξ , σφυριά, κάμψεις Zottman, σε μαξιλάρι με αλτήρα, με στραβόμπαρα σε παγκο Larry Scott, χαμηλή τροχαλία σε πύργο κτλ κτλ.
    Απο εκεί και πέρα δοκιμάζεις ένα ευρος επαναλήψεων 8-15 και οχι παραπανω από 8-10 σετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-08-17 00:51 #3
    Προεπιλογή
    Γεια σας θα ιθελα ενα προγραμα γιμναστικης και διατροφης ειμαι αρχαριος παω γινναστηριο και οι κιαλια μου ειμαι 85 κιλα 1.80 υψος και θα ιθελα ενα προγραμμα καλο και να χασω κιλα και να φτιαξο και ενα ωρεο σωμα με 2 μικες μαζες π.δ.χ εχω δικεφαλους τρικεφαλους δευφτερα τριτη στηθος μετα πεμτη πλατυ παρασκευη ομους και επιδη εχω προβλημα στα ποδια δεν θελω να τα βαρινω και θα ιθελα μια γνωμη για να μιν πληρωνο ντζαμπα λεφτα ουτε ποτε ενιοσα πονο ποση ωρα διαδρομο ι ποδηλατο

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-08-17 00:53 #4
    Προεπιλογή
    Καθολου πονο σε καμια ασκηση

    Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-08-17 09:59 #5
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    πρωτον το αιτημα σου ειναι σε λαθος θεμα
    δευτερον αυτο που ζητας υπαρχουν ανθρωποι που πληρωνονται για να το κανουν οποτε ειναι λιγο ατοπο
    τριτον υπαρχουν αρκετα προγραμματα μεσα στο φορουμ που μπορεις ευκολα να τα βρεις με λιγο ψαξιμο
    και τεταρτον κανε κατι με την ορθογραφια σου σε παρακαλω
    Απάντηση με παράθεση