Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 29-04-17 00:42 #1
    Cool Six Pack και Διατροφη
    Καλησπερα σας και καλως σας βρηκα!!
    Ειμαι νεος στο forum!

    Λοιπον τον τελευταιο χρονο εχω παρει σοβαρα το θεμα της γυμναστικης και ασχολουμε προς το παρον στο σπιτι στον χωρο μου με βαρη μονοζυγο Pushups κλπ,θελω να κανω κοιλιακους αλλα δεν το εχω πετυχει ακομα περισσοτερα για εμενα:
    • 18χρονων
    • 1,70
    • 75κιλα(δεν φαινομαι καν για τοσα)


    δεν κανω χρηση πρωτεινης η κρεατινης η κατι αλλο..
    εχω λοιπον παρολο που γυμναζομαι κοιλια με αρκετο λοιπος που δεν λεει να φυγει σταματησα να τρωω καποια πραγματα αλλα τιποτα ακομη θα βαλω και το προγραμμα γυμναστικης με την ημερησια διατροφη:

    Γυμναστικη:

    Απογευματινες ωρες παντα:
    • 2ωρες
    • Βαρη
    • Ροκανισματα Κοιλιακων
    • Μονοζυγο
    • PushUps


    Διατροφη:
    • Πρωτο γευμα 10:00 Πρωινο φριγανιες με καποιο συνοδευτικο
    • Μεσημεριανο 14:00 Κανονικο γευμα
    • Απογευματινο 18:00 Κανα μηλαρακι η αχλαδι κλπ οχι πατατακια κλπ κλπ
    • Βραδινο 21:00 Κανονικο γευμα

    Δεν θελω να μπαινω σε αυστηρα απλως θελω μια καθαρη και σωστη διατροφη για να πετυχο τους κοιλιακους και την σωστη λειτουργια του σωματος μου

    Ευχαριστω πολυ για την αναγνωση με εκτιμηση
    Νικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-04-17 06:57 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Το κανονικο γευμα απο τι απαρτιζεται και σε τι ποσοτητα? Η διατροφη αυτη μου φερνει πιο πολύ προς υποσιτισμο παρα σωστη διατροφη.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-04-17 11:44 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κανονικο γευμα απο τι απαρτιζεται και σε τι ποσοτητα? Η διατροφη αυτη μου φερνει πιο πολύ προς υποσιτισμο παρα σωστη διατροφη.
    Καλημερα!
    Ευχαριστω για την απαντηση σου
    Μπορει να ειναι:
    Κοτοπουλο
    Φασολια
    Μακαρονια
    Τετοια συνηθως
    το μεσημερι ενα πιατο κανονικο και το βραδινο μισο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-04-17 02:30 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Προσωπικα αυτα μου φαινονται πολύ λιγα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 30-04-17 στις 02:40
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-04-17 21:23 #5
    Προεπιλογή
    το προγραμμα γυμναστικης που κανεις ειναι ΠΑΡΑ πολυ ελλιπες, καταρχην τι σημενει θελω κοιλοιακους αλλα δε το χω πετυχει ακομα. Τι ακριβως αποτελεσμα θελεις? Εχεις καποια φωτογραφια-στοχο να μας δειξεις να σε κατευθηνουμε? γιατι κοιλιακους εχουν και οι Κενιατες τις αφρικης, αλλα οπως καταλαβαινεις αυτοι....υποσυτιζονται!


    με 1.70 υψος και 75κιλα, προφανος εχεις υψηλο % λυπους και μικρη μυικη μαζα. Αυτο που κανεις τωρα (ακολουθεις διετα ΠΕΙΝΑΣ να ξερεις) καθε αλλο παρα κοιλιακους δε θα σου βγαλει - εκτος φυσικα εαν θες να μοιαζεις με κενιατη , θα χεις κοιλιακους αλλα θα εισαι παρα πολυ λεπτος.


    Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να κανεις σωστη γυμναστικη που θα αναπτυξεις ΟΛΕΣ τις μυικες ομαδες, ενω ταυτοχρονα θα ακολουθησεις ενα προγραμμα διατροφης στο οποιο θα βαλεις μεσα κατα βαση "σωστες" τροφες οι οποιες θα σε βοηθησουν να διωξεις το λυπος/κατακρατησεις υγρων. Με γυμναστικη στο σπιτι μπορεις να χεις αποτελεσμα - αλλα θα πρεπει να εισαι πολυ πιθαρχημενος να μην μ*λακιζεσαι οταν γυμναζεσαι και να γυμναζεσαι με πολυ υψηλη ενταση. Επισης θα πρεπει να γνωριζεις οτι καποια στιγμη το σωμα συνιθηζει την γυμναστικη με το βαρος του σωματος, οποτε εκει πρεπει η να κανεις τις ασκησεις ποιο απαιτητικες η να πας σε γυμναστηριο/ καποιο χωρο εκγυμνασης οπου εκει θα γυμναζεσαι με αλλα ερεθυσματα. Και κατι τελευταιο, εαν επιλεξεις γυμναστικη στο σπιτι/καλλισθενικη γυμναστικη πρεπει να γνωριζεις οτι τα ποδια σου παντα θα φαινοντε σαν ξυλακια διοτη η καλλισθενικη γυμναστικη ΔΕΝ εχει πολλες ασκησεις για σωστη γυμναστικη των ποδιων - και βασικα δε την χρειαζεται οποιος κανει καλλισθενηκη γιατι το τελευταιο πραμα που καποιος θελει οταν κρεμιεται απο σιδερα και δεντρα ειναι μεγαλα και ογκωδοι ποδια τα οποια θα ειναι επιπροσθετο βαρος στις ασκησεις που κανει
    Απάντηση με παράθεση