Θέμα: κοιλιακοι

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 29-04-17 20:03 #1
    Προεπιλογή κοιλιακοι
    Καλησπερα.Εχω το εξης προβλημα το οποιο παρατηρησα τον τελευταιο καιρο.Ημουν παντα αδυνατος με κοιλιακους περσυ αρχισα γυμναστηριο και πηρα αρκετα κιλα συγκεκριμενα απο 68 πηγα 83..Το προβλημα μου ειναι οτι κατι παιζει με την κοιλια μου και φαινεται 'τουρλωτη' δεν μου φαινεται πως εχω βαλει τοσο πολυ λιπος σιγουρα εχω βαλει αλλα οχι αρκετο για να ειναι ετσι..Αποτελεσμα οι κοιλιακοι μου να φαινονται μονο ρουφωντας την κοιλια και παλι οχι τοσο γραμμωμενοι..Σκεφτηκα μηπως φταιει η πρωτεινη που παιρνω ή η κρεατινη που την εχω σταματησει σχεδον 2 βδομαδες..εχετε καμια ιδεα τι γινεται;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-04-17 22:50 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Διατροφή φίλε, διατροφή
    Πήρες 15 κιλά σε ένα χρόνο, λίγα νομίζεις είναι?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-05-17 17:43 #3
    Προεπιλογή
    Εχεις να μου προτεινεις καμια καλη διατροφη για να χασω το λιπος στην κοιλια;Διαβασα για διαφορες διαιτες που ριχνουν πολυ τις θερμιδες και θα αδυνατισω πολυ κατι που δεν θελω γιατι παλευω ενα χρονο να παχυνω..Με λιγα λογια γινεται να συνεχισω να παχαινω σε ολο το σωμα περα απο την κοιλια καπως;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-05-17 11:12 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Δεν μπορεις να επιλεξεις σε ποιο μερος του σωματος σου θα χασεις λιπος. Καμια ασκηση δεν στοχευει συγκεκριμενα λιποκυτταρα. Ωσον αφορα το μερος που θα αρχισεις να χανεις λιπος πρωτα ειναι καθαρα γενετικο. Αρα οπως καταλαβαινεις δεν γινεται να βαζεις κιλα παντου εκτος απο την κοιλια εκτος αν εχεις μια γενετικη προδιαθεση να μην αποθηκευεις λιπος εκει. Το θεμα εδω ειναι οτι μεσα σε ενα χρονο πηρες παρα πολλα κιλα και να εισαι σιγουρος οτι ουτε τα μισα δεν ειναι καθαρη μυικη μαζα. Στα πρωτα χρονια προπονησης ειναι σιγουρα πιθανο να βαζεις μυς και να χανεις λιπος ταυτοχρονα οποτε δεν συνιστω υποθερμιδικη διατροφη. Αν δεν βιαζεσαι μπορεις ρυθμιζοντας την διατροφη σου και με λιγο αεροβια την βδομαδα να τα μπαλανσαρεις με το καιρο. Απο την αλλη, επειδη ερχεται και καλοκαιρι θα μπορουσες να κανεις ενα μικρο cut. Γενικα ομως γιατι εχεις αυτην την μανια να "παχυνεις"? Πρωτη φορα το ακουω αυτο. Ο σκοπος καθε bb ειναι να μεγιστοποιησει την μυικη μαζα ελαχιστοποιωντας το λιπος. Το να παρεις 20 κιλα στην ζυγαρια δεν ειναι παντα σημαδι προοδου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-05-17 23:25 #5
    Προεπιλογή
    Το καλοκαιρι δουλευω σεζον οποτε δεν τρεφομαι σωστα και δεν νομιζω να μου μενει χρονος για γυμναστηριο οποτε λογικα θα αδυνατισω πολυ και δεν θα θελα να μεινω αδυνατος με κοιλια..Οσο για τα αεροβια επειδη ακριβως ημουν πολυ αδυνατος δεν ειχα ουτε 10 λεπτα διαδρομο στο προγραμμα..Το να παχυνω δεν το εννοω να γινω σαν κουβας αλλα επειδη απο μικρος ημουν κοκαλιαρης κ ψηλος τα κιλα δεν φαινονται πανω μου και αυτο ειναι προβλημα..
    Απάντηση με παράθεση