Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 03-05-17 00:07 #1

    Εγγραφή
    30-04-2017
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή συμβουλες διατροφης μαζι με κολυμβητηριο
    Καλησπερα σε ολους,

    Σκεφτηκα να ανοιξω καινουριο θεμα γιατι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και ειδικα οταν προκειται για κολυμβητηριο και διατροφη..
    Ημουν 106 κιλα και εφτασα τα 78 κιλα σε 9 μηνες(μαιο) και 14,7% λιπος σε 13 μηνες τον οκτωβριο του 2016 με κολυμβητηριο και γυμναστηριο...εκανα για 2η φορα χειρουργειο βουβουνωκηλη στο ιδιο σημειο τον οκτωβριο και σταματησα τελειως το γυμναστηριο και εχω επικεντρωθει μονο στο κολυμβητηριο γιατι μου αρεσει παρα πολυ καθως μ αυτο ξεκινησα και στοχος μου ειναι να τσιτωσει το χαλαρο δερμα που εχω στην κοιλια και το στηθος το οποιο εχει πεσει αρκετα...πλεον ζυγιζω 81 κιλα με υψος 1,75 και ηλικια 26 και συμφωνα με την διατροφολογο 16,5% λιπος..επισης με τα λογια της διατροφολογου μου καταναλωνω 2030 θερμιδες την ημερα χωρις να κανω τιποτα...εδω και αρκετο καιρο οι προπονησεις μου ειναι 6 την εβδομαδα και μαλιστα με χρονομετρο μιας και την επομενη εβδομαδα εχω εναν αγωνα 2,5 χιλιομετρων θαλασσα..οι προπονησεις ειναι 3-4 εντονα χιλιομετρα την ημερα..επισης δουλευω και 2 φορες την εβδομαδα παω και χορο(ενηεμρωνω για την ασκηση που υπαρχει )

    η διατροφη μου ειναι ως εξης:

    2χαπια θερμογενητικα στις 8
    1ο γευμα στις 9 γιαουρτι με βρωμη και μελι ή αυγα με μιξ ξηρων καρπων
    2ο γευμα στις 12 4 φρυγανιες ολικης με βρωμη και μελι
    3ο γευμα στις 2 3 φετες γαλοπουλα βραστη,2 φρουτα και πρωτεινη
    4ο γευμα στις 5 σαλατα με κοτοπουλο/μπριζολα/μπιφτεκι κοτοπουλο/μακαρονια ολικης/λαδερο/ομελετα/ψαρι(καθε μερα κατι διαφορετικο)
    πριν την προπονηση 2 χαπακια θερμογενητικα και 20μλ καρνιτινη
    προπονηση και μετα πρωτεινη
    5ο γευμα γιαουρτι με μελι και μπανανα ή σαλατα κοτοπουλο ή σουβλακι κοτοπουλο
    πριν τον υπνο 2 χαπια zma
    νερο:2-3 λιτρα την ημερα

    θελω να ρωτησω..αν ακολουθησω καποιο προγραμμα για να "στεγνωσω" αν θα βοηθησει με την χαλαρωση στην κοιλια και τι εχετε να μου προτεινετε ή τι να διορθωσω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sbassios : 03-05-17 στις 00:21
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-05-17 13:52 #2
    Προεπιλογή
    Τρως υπερβολικά λίγο φαγητό. Με 3 4 χιλιόμετρα κολύμπι 6 φορές την εβδομάδα αν συνεχίσεις να τρως τόσο λίγες θερμίδες θα καείς εντελώς. Εγώ όταν παίζω 4 προπονήσεις την εβδομάδα κολύμπι τρώω πάνω από 4000 θερμίδες την ημέρα και παραμένω στα κιλά μου. Επίσης πιστεύω ότι εφόσον είχες φτάσει στα 106 κιλά με 1.75 ύψος η χαλάρωση δε θα φύγει παρά μόνο με επέμβαση. Τέλος οι 6 προπονήσεις την εβδομάδα με 4 χιλιόμετρα έντασης είναι υπερβολικές κατά τη γνώμη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-05-17 14:02 #3

    Εγγραφή
    30-04-2017
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bocanegra180 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρως υπερβολικά λίγο φαγητό. Με 3 4 χιλιόμετρα κολύμπι 6 φορές την εβδομάδα αν συνεχίσεις να τρως τόσο λίγες θερμίδες θα καείς εντελώς. Εγώ όταν παίζω 4 προπονήσεις την εβδομάδα κολύμπι τρώω πάνω από 4000 θερμίδες την ημέρα και παραμένω στα κιλά μου. Επίσης πιστεύω ότι εφόσον είχες φτάσει στα 106 κιλά με 1.75 ύψος η χαλάρωση δε θα φύγει παρά μόνο με επέμβαση. Τέλος οι 6 προπονήσεις την εβδομάδα με 4 χιλιόμετρα έντασης είναι υπερβολικές κατά τη γνώμη μου.
    το θεμα ειναι οτι παραμενω στα ιδια κιλα εδω και αρκετο καιρο με αυτη την διατροφη...μετα τους αγωνες στην θαλασσα θα μειωσω τις προπονησεις στισ 5 την εβδομαδα..εσυ τι προτεινεις να προσθεσω;συμφωνα με ενα αμερικανικο ρολοι"moov" που χρησιμοποιω στην προπονηση μου δειχνει οτι καιω κοντα στις 1000 θερμιδες/προπονηση...
    Απάντηση με παράθεση