Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 08-05-17 12:48 #1
    Question Μια μικρη βοηθεια για αγορα συμπληρωματων
    Καλησπερα παιδια..να εισται καλα με υγεια και δυναμη να παλευουμε την σημερινη ζωη ...
    Ειμαι 35 χρονων ,1,77 74κιλα με κοιλια και με ενα μικρο μωρακι και τρεχω για δουλεια.
    Η δουλεια μου ειναι λιγο ζορικη που δεν μπορω να κανω διατροφη οπως πρεπει γιατι αλλαζω και ωραρια μια νυχτα,μια πρωι και πολλες ωρες αρα καθιστα αδυνατο την διατροφη μονοαν τυχει και εχω παρει πρωτεινη μπαρα απο το γυμναστηριο.
    Ξεκινησα απο την αρχη με ενα αμινοξεα σε υγρη μορφη το aminobeef liquid tis all star και της muscletech tin nitrotech hyper build.αυτα μου προτεινε σε ενα καταστημα λογω οτι εχω ευαισθητο πεπτικο ευρεθιστο εντερο και στομαχι δηλαδη.
    Με βοηθησε στην δυναμη και να ανεβω λιγο και σε ωθηση να πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες την ημερα.
    Απο θεμα υγειας εχω υψηλο σιδηρο καπου 150 ενω το οριο ειναι νομιζω 50? Και χοληστερινη σχεδον στο οριο και το στομαχι..
    Αλλα δεν το βαζουμε κατω παιδια!!!
    Τωρα θα ηθελα και για θεμα οικονομικο γιατι για φαγητο θελω πιο πολλα λεφτα απο οτι σε συμπληρωμα..
    Πιστευω πως χρειαζομαι:
    πρωτεινη ευπεπτη χωρις λακτοζη
    Μια κρεατινη,
    Πολυβιταμινη
    Και ενα fish oil ή ω3.
    Ισως αμινοξεα
    Για ω3 και fish oil μηπως κανει το μουρουνελαιο που διαφιμιζουν μην γραψω μαρκα.
    Σκεφτομουν παλι μια φορμουλα για ολα μαζι πρωτεινη κρεατινη αλλα οχι ζαχαρες και χολιστερινες αν υπαρχει.
    Τι λετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-05-17 16:34 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zampidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια..να εισται καλα με υγεια και δυναμη να παλευουμε την σημερινη ζωη ...
    Ειμαι 35 χρονων ,1,77 74κιλα με κοιλια και με ενα μικρο μωρακι και τρεχω για δουλεια.
    Η δουλεια μου ειναι λιγο ζορικη που δεν μπορω να κανω διατροφη οπως πρεπει γιατι αλλαζω και ωραρια μια νυχτα,μια πρωι και πολλες ωρες αρα καθιστα αδυνατο την διατροφη μονοαν τυχει και εχω παρει πρωτεινη μπαρα απο το γυμναστηριο.
    Ξεκινησα απο την αρχη με ενα αμινοξεα σε υγρη μορφη το aminobeef liquid tis all star και της muscletech tin nitrotech hyper build.αυτα μου προτεινε σε ενα καταστημα λογω οτι εχω ευαισθητο πεπτικο ευρεθιστο εντερο και στομαχι δηλαδη.
    Με βοηθησε στην δυναμη και να ανεβω λιγο και σε ωθηση να πηγαινω γυμναστηριο 3 φορες την ημερα.
    Απο θεμα υγειας εχω υψηλο σιδηρο καπου 150 ενω το οριο ειναι νομιζω 50? Και χοληστερινη σχεδον στο οριο και το στομαχι..
    Αλλα δεν το βαζουμε κατω παιδια!!!
    Τωρα θα ηθελα και για θεμα οικονομικο γιατι για φαγητο θελω πιο πολλα λεφτα απο οτι σε συμπληρωμα..
    Πιστευω πως χρειαζομαι:
    πρωτεινη ευπεπτη χωρις λακτοζη
    Μια κρεατινη,
    Πολυβιταμινη
    Και ενα fish oil ή ω3.
    Ισως αμινοξεα
    Για ω3 και fish oil μηπως κανει το μουρουνελαιο που διαφιμιζουν μην γραψω μαρκα.
    Σκεφτομουν παλι μια φορμουλα για ολα μαζι πρωτεινη κρεατινη αλλα οχι ζαχαρες και χολιστερινες αν υπαρχει.
    Τι λετε?
    καλησπερα αδερφε! αν θες τη γνωμη μου δε χρειαζεσαι τοσα πολλα για αρχη ! με πρωτεινουλα και την πολυβιταμινη σου πιστευω εισαι υπερκαλυμενος! δε θα σου συνιστουσα mass που τα περιεχουν ολα μεσα γιατι εχουν αρκετη χοληστερινη και οι περισσοτερες λογω της μεγαλης ποσοτητας υδατανθρακων θα σε πειραξουν στο στομαχι που οπως λες εισαι και ευαισθητος ! οποτε πρωτεινη πολυβιταμινη εισαι κομπλε αντε και αμινοξεα ! απτην αλλη υπαρχουν πολυ οικονομικες λυσεις με το φαγητο παρα συμπκηρωματα ! ενα γευμα με τονο για παραδειγμα η αυγα θα σου στοιχισει μαξιμουμ 1 με 1.5 ευρω χωρις να ανησυχεις για τα αλλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-05-17 18:15 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ δικεφαλε..
    Να μην βαλω και κρεατινη για δυναμη και για την ωθηση στο γυμμαστηριο???
    Γιατι ορισμενες φορες ειμαι πεσμενος και δεν εχω κουραγιο να παω...την επερνα μιση δοση πριν ,μιση μετα το γυμναστηριο.
    Δοκιμασα στην αρχη πριν 2 μηνες την muscletech nitrotech hyper build και μου εδινε κουραγια να παω γυμναστηριο και δυναμη στα βαρη επισης δεν μου ενοχλουσε το στομαχι..πριν 10+ χρονια που εοχα δοκιμασει την νιτροτεk ειχε πολλες ενοχλησεις φουσκωματα και πολλα αερια οπως ακουγα και απο αλλους.οτυπος απο καταστημα που μου την προτεινε ελεγε πως ειχε μεσα και για το πεπτικο και εχουν σταματησει οι ενοχλησεις και οντως καμια ενοχληση..μαζι με το aminobeef liquid tis allstar αλλα αυτο δεν καταλαβα να κανει και κατι...ποια πολυβιταμινη προτεινεις και ποια πρωτεινη και ποια πολυβιταμινη προτεινεις φιλε δικεφαλε?
    Επισης οταν προλαβαινω θα προσπαθησω να τρωω τονους και αβγα οπως πιο παλια μαζι και τα συμπληρωματα πιστευω θα μπω σε μια σειρα παλι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zampidis : 08-05-17 στις 18:18
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-05-17 18:46 #4
    Προεπιλογή
    Καλησπερα και απο μενα φιλε μου
    Δε ξερω το προγραμμα σου αλλα ενα σνακ μπορεις να προσθεσεις στο σχολασμα σιγουρα ειτε μπαρα ειτε κανα τοστ, γιαουρτι με κανα φρουτο κτλ κτλ
    Την πολυβιταμινη που θα παρεις προσεχε την ποσοτητα σιδηρου καποιες το χουν αρκετα ψηλα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-05-17 19:20 #5
    Προεπιλογή
    Καλησπερα φιλε...ναι οταν σχολασω θα ορμηξω στο κανονικο φαγητο..σχολασα φαντασου τωρα απο τις 05:00.
    Θελω να παω γυμναστηριο αλλα δεν υπαρχουν τωρα δυναμεις....αν παω να τσιμπισω λιγο να παω στις 21:00 γυμναστηριο..
    Ειμαι με μια δοση σε σεικερ πρωτεινη και ενα μιλκο.
    Αμα κατσω κανονικα να φαω θα φαω ενα πιατο φουλ μακαρονια με κιμα θα σκασω και μετα υπνηλια αντι για γυμναστηριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-05-17 21:18 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Zampidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ δικεφαλε..
    Να μην βαλω και κρεατινη για δυναμη και για την ωθηση στο γυμμαστηριο???
    Γιατι ορισμενες φορες ειμαι πεσμενος και δεν εχω κουραγιο να παω...την επερνα μιση δοση πριν ,μιση μετα το γυμναστηριο.
    Δοκιμασα στην αρχη πριν 2 μηνες την muscletech nitrotech hyper build και μου εδινε κουραγια να παω γυμναστηριο και δυναμη στα βαρη επισης δεν μου ενοχλουσε το στομαχι..πριν 10+ χρονια που εοχα δοκιμασει την νιτροτεk ειχε πολλες ενοχλησεις φουσκωματα και πολλα αερια οπως ακουγα και απο αλλους.οτυπος απο καταστημα που μου την προτεινε ελεγε πως ειχε μεσα και για το πεπτικο και εχουν σταματησει οι ενοχλησεις και οντως καμια ενοχληση..μαζι με το aminobeef liquid tis allstar αλλα αυτο δεν καταλαβα να κανει και κατι...ποια πολυβιταμινη προτεινεις και ποια πρωτεινη και ποια πολυβιταμινη προτεινεις φιλε δικεφαλε?
    Επισης οταν προλαβαινω θα προσπαθησω να τρωω τονους και αβγα οπως πιο παλια μαζι και τα συμπληρωματα πιστευω θα μπω σε μια σειρα παλι
    για την ωθηση στο γυμναστηριο πιστευω οτι στην περιπτωση σου που εισαι κουρασμενος ενα καλο νιτρικο σου ειναι γαντι ! η καφεινη θα σε ξυπναει και θα σου δινει ενεργεια καλητερα πρηξιματα σου φτιαχνει και την διαθεση αλλα με μετρο δεν ειναι να περνεις ολο τον χρονο! για πολυβιταμινη θα σου συνηστουσα ειτε το animal pack ειτε το anavite πολυ καλες πολυβιταμινες και σου δινουν και σχετικη ενεργεια για μεσα στη μερα ! τωρα για πρωτεινη οποιαδηποτε whey κρινεις εσυ οτι θα σου ναι πιο ευκολοχωνευτη μιας και εχεις καποια θεματα με το στομαχι! αυτα απο μενα ! απλα βαση δωσε περισσοτερο στη διατροφη σου οπως μπορεις με απλες και οικονονικες λυσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-05-17 22:15 #7
    Προεπιλογή
    Μηπως με την καφεινη ομως απο το νιτρικο οξεδιο με κραταει ξυπνιο το βραδυ??? Γιατι γυμναστηριο θα πηγαινω 21:00-22:00
    Εχω διαβασει για υπερενταση και δυσκολιες στον υπνο τα νιτρικα οξειδια..δεν εχω παρει ποτε νιτρικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-05-17 23:10 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αναλογα,αν σε πειραζει ο καφες η οχι με τον ιδιο τροπο..πρεπει να το δεις αυτο.
    για πρωτεινη η μπορεις να παρεις μια whey οπως προτεινει ο Δικεφαλος, η μπορεις να παρει κ ενα συμπλρωμα all in one, που να σου δινει κ μια καλη ποσοτητα πρωτεινης, οπως το Complete After (Warriolab)...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-05-17 23:28 #9
    Προεπιλογή
    Ετσι ελεγα και εγω μια allin formoula αλλαδεν ξερω κατα ποσο ευπεπτες ειναι.
    Την nitrotech hyper build που δοκιμασα πριν δυο μηνες μου εδωσε δυναμη και ενεργεια..
    Επερνα μισο σκουπ πριν και μισο μετα την προπονησηε 6 γρ συνολο ολοκληρο το σκουπ κρεατινη.
    Ειχα ρωρησει στο καταστημα για νιτρικο οξυ και μου ειχε πει πως μπορει να μην μπορω να κοιμηθω γιατι θα κανω αργα βραδυ προπονηση.
    Scimx mx omni hardcore μου προτειναν σε αλλο καταστημα για allin ή
    Ultra mass tis stacker2 ή
    Instand mass tis refleχ ή
    Nitrotech hyper build h nitrotech power
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-05-17 23:37 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    νομιζω επειδη τα εχω δοκμασει αρκετα απο αυτα, αυτο που σου προτεινα ειναι καλυτερα για μενα, αλλα οκ αποψεις ειναι αυτες..ειναι αρκετα ευπεπτο κ να ξερεις εχω μεγαλο θεμα σε στομαχια/κοιλιες με τα συμπληρωματα, οποτε για να μου καθεται εμενα καλα εκει, λογικα δεν θα σου δημιουργησει θεμα..κ απο γευση σκιζει.

    οσον αφορα την ληψη του, καλυτερα να μην παιρνεις μιση δοση πριν την προπονηση, αν εχεις κανει ενα κανονικο γευμα κανα 3ωρο πριν..ολη η δοση μετα, ειναι σωστοτερο..
    τωρα οσον αφορα την καφεινη, μπορεις να δοκιμασεις απο δειματακια καποια προιοντα, χωρις να χρειαστει να αγορασεις ολοκληρο κουτι κ μετα να το πεταξεις αν σου δημιουργει θεμα..
    δες τα Complete Pre (Warriorlab)


    X-plode+ Hardcore (Sci-MX)


    που δεν εχουν παρα πολυ καφεινη μεσα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-05-17 00:15 #11
    Προεπιλογή
    Οχι εγω ζητησα την αποψη σας φιλε μου και μου την ειπες..σεβαστη και θα την κοιταξω..βλεπω εχει και κρεατινη μεσα..ενα σκουπ μετα προπονηση παιρνουμε μονο ε? Οχι και αλλη δοση μεσα στην ημερα? Ζαχαρη ,χοληστερινη δεν εχει πολυ ειδα ε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-05-17 00:18 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    το καλυτερο με το complete after, ειναι πως η μια δοση που προτεινει ο κατασκευαστης, ειναι ουσιαστικα διπλη δοση..οποτε μπορεις να παρεις την μιση μετα την προπονηση, κ την αλλη μιση οποτε θες εσυ μεσα στην μερα..οπου κρινεις δλδ οτι σου λειπει κατι απο γευμα, σαν υποκαταστατο δλδ.
    αλλιως κ με μιση δοση μονο μετα την προπονηση, θα εισαι οκ..
    μη σε απασχολουν χοληστερινες κλπ, οι περιεκτικοτητες ειναι πολυ μικρες..διαβασε κ το θεμα του που σου εδωσα για να δεις κ περισοτερες αποψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-05-17 00:13 #13
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-05-17 20:05 #14
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με συμπληρώματα διατροφής. Πριν λίγο καιρό ξεκίνησα ένα προϊόν με Άκαϊ Μπερι για να χάσω κάποια κιλά, με παρότρυνση ενός φίλου. Είχε αποτελέσματα και συγχρόνως με τη γυμναστική έφτασα στο κατάλληλο βάρος. Λίγες μέρες τώρα επιμένει να ξεκινήσουμε συμπληρώματα διατροφής και μου πρότεινε να αγοράσουμε το PVL ISO-GOLD Έχει ένα φίλο λέει που θα μας κάνει καλύτερη τιμή. Πιστεύετε πως είναι ακόμα νωρίς να αρχίσω τα συμπληρώματα διατροφής?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-05-17 21:04 #15
    Προεπιλογή
    Γιατί να είναι νωρίς?Συμπλήρωμα διατροφής είναι δεν είναι και αναβολικά!Απ'τη στιγμή που γυμνάζεσαι ο οργανισμός χρειάζεται extra πρωτείνη!Που αν δεν την παίρνεις απ'το φαγητό,την παίρνεις σε υγρή μορφή μέσω συμπληρώματος,δεν είναι και κάτι το κακό ή το απαγορευμένο!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία