Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 10-05-17 11:30 #1
    Προεπιλογή Κωπηλατική ή διάδρομος
    Παιδιά τι είναι καλύτερο για απώλεια λίπους? Αεροβική με κωπηλατική (http://de.sport.kettler.net/typo3tem...20b4e0d3_1.jpg) ή τρέξιμο?
    Ποιό κάνει καλύτερη δουλειά δηλαδή?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-05-17 22:56 #2
    Προεπιλογή
    Και τα δύο αν δουλεύεις ψιλά σε παλμούς αν έχεις την δυνατότητα κανε μια το ένα μια το άλλο για αλλαγή για να μην βαρεθεις ολο το ίδιο και το ίδιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-05-17 10:18 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για την γνώμη Δημήτρη, κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ.
    Την κωπηλατική μου την έχει δώσει ένα φιλαράκι και κάνω στο σπίτι 5-6 φορές την εβδομάδα μαζί με βάρη (4 φορές).
    Διάδρομο δυστυχώς δεν έχω και δεν με πολυ-παίρνει να αγοράσω τώρα έστω και κάποιον φθηνό.
    Λέω δυστυχώς γιατί με τη ρημάδα την κωπηλατική παρόλο που έχω ανέβει αρκετά επίπεδο και στην κυριολεξία "ξεχαρβαλώνομαι" έχω την αίσθηση οτι δεν ανεβάζω τόσο πολύ παλμούς. Ποτέ μου δηλαδή δεν λαχανιάζω πραγματικά ανώ με τον διαδρομο στανταρ θα μου έβγαινε η γλώσσα έξω.

    Θα προσπαθήσω να να του ανεβάσω την αντίσταση αλλά φοβάμαι πάλι μήπως κάνω περισσότερο βάρη παρά αεροβική.
    Το μόνο που με χαροποιούσε είναι οτι έκανα κωπηλατική πριν τα βάρη και πραγματικά ήταν ιδανικό ζέσταμα για τα βάρη. Το σταμάτησα όμως κι αυτό αφού από εδω μέσα έμαθα οτι είναι καλύτερα να κάνουμε μετά τα βάρη την αεροβική (μπας και κάψει λίπος ως επι το πλήστον).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-05-17 13:33 #4
    Προεπιλογή
    Αν μπορεις βγες εξω για τρέξιμο η για γρήγορο περπάτημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-05-17 15:14 #5
    Προεπιλογή
    Έχει κάτι "φθηνούς" διαδρόμους μαγνητικούς (χωρίς μοτέρ) αλλά δεν μπορώ να βρω πληροφορίες για το αν είναι καλοί ή της πλάκας.
    Έχει κανείς εμπειρία ή πληροφορίες? Θα μπορούσα να πάρω ένα τέτοιο για να κάνω πρωί πρωί πριν το πρωινό αφού διαβάζω απο όλους οτι αυτό είναι το καλύτερο. Λόγο υποχρεώσεων δεν μπορώ να λείπω εύκολα από το σπίτι. Το να πας για τρέξιμο ας πούμε μισή ώρα σημαίνει πολύ παραπάνω χρόνος απουσίας από το σπίτι εν τέλη.
    Απάντηση με παράθεση