Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 12-05-17 18:57 #1
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή Αποθεραπεια με βαρη
    Καλησπερα θελω να ξεκουραστω μια βδομαδα γιατι εχω και καποιες ενοχλησεις στον υπερακανθιο και στον αγκωνα.
    Full Body 3 φορες μεσα στην εβδομαδα με 30% του βαρους που βαζω στις 6αρες επαναληψεις καλα ειναι ? (~ 25% της Μεγιστης)
    Η να κανω κλασσικο σπλιτ ? Και η αντισταση καλη ειναι 'η πρεπει να βαλω λιγοτερη/περισσοτερη ?
    Ευχαριστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Davman : 12-05-17 στις 19:01
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-17 19:40 #2
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Γνώμη μου να ξεκουραστείς τελειως
    Αν θες να κάνεις κάτι κάνε αερόβιο και κοιλιακούς
    Αγκώνες ώμοι και λοιπά θέλουν πολύ προσοχή γιατί πιο εύκολα γίνονται χρόνια τα πρόβληματα πάρα περνάνε.

    Με μια βδομάδα αποχής δε χάνεις τίποτα
    Α και εννοείται πάγο και κάνα συμπλήρωμα με γλυκοζαμινη χονδροιτινη κλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-05-17 08:12 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Απο προγραμμα μια χαρα εισαι, θα κανεις 1 εβδομαδα ξεκουρασης η οποια στην τελικη μπορει να σε βοηθησει να επανελθεις ακομα πιο δυνατος. Επισης αν δεν κανεις ηδη, πολυ καλο ζεσταμα για τους αγκωνες και τους ωμους, κυκλικες δυναμικες κινησεις, ασκησεις ευκινησιας κτλπ πριν την προπονηση και αυξησε το ποσοστο σε σχεση με το max σου. 25% για 6 επαναληψεις πρωτη φορα το ακουω. Δεν σου φαινεται εξαιρετικα λιγο? Οι επιλογες σου κανονικα πρεπει να ειναι αναμεσα στο 70%-100%. Το full body κατα την γνωμη μου ειναι ανωτερο αλλα μονο αν ξερεις τι κανεις και δεν το εχεις δημιουργησει εσυ.
    Απάντηση με παράθεση