Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 17-05-17 18:52 #1
    Προεπιλογή Νέος 37 ετών
    Καλησπέρα στην παρέα,όπως λέει κ το θέμα μου είναι 37 ετών,με τη γυμναστική έχω σχέση εδώ και χρόνια αλλά όχι σε θέματα bodybuilding.
    Έπαιξα ποδόσφαιρο σαν τερματοφύλακας και τώρα αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό...
    Θα τα λέμε με τον καιρό!
    Σας ευχαριστώ για την αποδοχή και εύχομαι να περάσουμε καλά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-05-17 20:15 #2
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες η προηγουμενη ενασχοληση σου με τη γυμναστκη θα σε βοηθησει οτι κ να κανεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-05-17 08:02 #3

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-05-17 01:02 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-04-18 00:29 #5
    Προεπιλογή Τα θέματα μου
    Καλησπέρα σας,
    Ο λόγος που σας γράφω είναι για να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το σώμα μου και την δυσκολία διατήρησης των μυών μου και πιο συγκεκριμένα
    Προπονούμαι 4 φορές την εβδομάδα περίπου για 45 λεπτά με βάρη στο σπίτι μου, το πρόγραμμα μου είναι
    Δευτέρα δικέφαλα τρικέφαλους
    Τετάρτη ώμους πλάτη
    Πέμπτη στήθος πήχης
    Σάββατο πόδια

    Το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό γιατί δουλευω 4 βαρδιο πρόγραμμα με κυλιόμενο ωράριο 7-15 15-23 23 -7 οπότε σε κάποιο ρεπό μου μπορεί να παραλείψω μια προπόνηση και να την κάνω 2 μέρες μετά , πάντα όμως την κανω.

    Η διατροφή μου είναι "σπιτική" αλλά όχι τηγάνι, 3 με 5 αυγά τη μέρα, κόκκινο και λευκό κρέας 3 4 φορές τη βδομάδα, όσπρια Κυρίως φασολάδα 1 2 λαδερα και ....κάθε μέρα 6 7 φέτες ψωμί, κάτι που δεν θέλω να το κόψω. Δεν παίρνω συμπληρώματα πίνω 1 σπάνια 2 μπύρες τη βδομάδα... Α ναι είμαι και φαν του στραγγιστο γιαουρτιού τοταλ το λάιτ... :-p

    Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ παίρνω όγκο για 1 2 εβδομάδες μετά τον χάνω, κυρίως στα δικέφαλα και τους ώμους το παρατηρώ αυτό, τα πόδια μου είναι σταθερά πολύ καλά και τα κιλά μου 90 με 1.75 ύψος, ο σωματότυπος μου είναι 60%μεσομορφος και 40% ενδομορφος.
    Έχει μια βδομάδα που ξεκίνησα και κάνω 30 λεπτά διάδρομο στις κενές μερες από προπονηση για να χάσω και κανένα κιλό...
    Αυτά τα λίγα , συγνώμη αν σας ζαλισα και συγνώμη αν γράφω σε λάθος τοπική...

    Ευχαριστώ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-04-18 12:32 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Πιστευω πως αντιλαμβανεσαι το προσωρινο pump ως κερδη και μετα απογοητευεσαι. Δεν ειναι δυνατον να παιρνεις και να χανεις μυς σε τοσο μικρα χρονικα διαστηματα ως φυσικος αθλουμενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-04-18 18:28 #7
    Προεπιλογή
    Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τα προσωρινά pumps που μου λες πόσο διαρκούν κανονικά;,
    Τον ογκο τον εχω για μερικές βδομάδες και μετά ξεφουσκώνει...
    Κάποια στιγμή άλλαξα και τα σετ δοκίμασα και πυραμίδα αλλά δεν είδα καμία διαφορά, μόνο τα πόδια μου είναι στην κατάσταση που πιστεύω ότι πρέπει να είναι με τον όγκο των προπονήσεων μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-04-18 18:55 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Το pump κραταει συνηθως κανα μισαωρο απο την στιγμη που σταματας την ασκηση για εκεινη τη μερα. Το μονο που λεω ειναι οτι ο καθρεπτης ως εργαλειο μετρησης προοδου ειναι ανακριβης για τα μικρα χρονικα διαστηματα. Δεν καταλαβαινω πως εισαι τοσο σιγουρος οτι ο λιγο παραπανω ογκος που βλεπεις ειναι νεος μυικος ιστος. Μπορει να ειχες φαει καλυτερα και το γλυκογονο των μυων σου να ηταν πιο ανεβασμενο. Η μπορει να ησουν πιο ενυδατωμενος εκεινη την μερα.

    Αυτα τα λεω επειδη η περιπτωση να χτιζεις μυες και να τους χανεις μετα απο 2 βδομαδες παρολο που συνεχιζεις την προπονηση κανονικα ειναι για μενα ανεφικτη. Ο μυικος ιστος που κατακτατε με φυσικο τροπο καταβολιζεται πιο δυσκολα και ακομα και αν χαθει - μετα απο μεγαλη αποχη απο προπονηση - ειναι πολυ πιο ευκολο να τον κερδισεις πισω. Για να αρχισει ο καταβολισμος μυων χρειαζοντε 2 βδομαδες αποχης απο εκγυμναση η να κανεις εντατικη αεροβια με επιθετικη διαιτα. Αν τρως οσο ετρωγες και γυμναζεσαι οσο γυμναζοσουν δεν θα χασεις μυες. Αυτα εχω να σου πω, κατα την γνωμη μου ειναι στο μυαλο σου. Συνεχισε να αυξανεις περιοδικα την επιδοση σου στο γυμναστηριο και θα δεις αποτελεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-04-18 19:05 #9
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για την άμεση απάντηση,
    Η ενυδάτωση παίζει τόσο πολύ ρόλο και στον όγκο;
    Παίζει ρόλο που πίνω 3 4 φραπέδες σκέτους τη μέρα;

    Πω πω είμαι τελείως άσχετος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-04-18 20:11 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Οι ενυδατωμενοι μυς φαινοντε πιο γεματοι, η καφεινη ειναι αγγειοδιασταλτικο και κυκλοφορει καλυτερα το αιμα. Δεν ειμαι ειδικος αλλα απο λογικη και μονο οι μυς θα εχουν καλυτερη αιματωση. Αυτα ειναι ψειρες βεβαια δεν θα πινεις καφεδες για αυτο. Απλα θελω να σου δειξω οτι αναλογα την ημερα ο καθρεπτης μπορει να σου δειχνει διαφορετικα πραγματα χωρις απαραιτητα να εχεις παρει ογκο η να εχεις χασει λιπος.
    Το να διατηρεις τον εαυτο σου ενυδατωμενο εχει τεραστια σημασια οχι μονο για τις προπονησεις αλλα και για την υγεια σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-04-18 21:19 #11
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-18 21:24 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Δεν κανει τιποτα, καλες προπονησεις
    Απάντηση με παράθεση