Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 23-06-17 09:32 #1
    Smile Απώλεια βάρους και σύσφιξη.
    Γεια σας...σημερα γράφτηκα για να με βοηθήσετε σε κάτι απορίες που έχω. Είμαι 1.65 και 70 κιλά πηγαίνω σε διατροφολογο και έχω χάσει 9 κιλά και θα συνεχίσω μέχρι να πάω στα 57. Τώρα θα γραφτώ γυμναστήριο για να με βοηθήσει στην γρηγορότερη απώλεια βάρους και στην συντήρηση μετά. Βλέπω όμως παντού στα media για την πρωτεινη όρου γάλακτος...θα βοηθούσε στην περίπτωση μου για απώλεια βάρους και σύσφιξης ή Όχι?
    Μήπως πρέπει να χάσω πρώτα τα κιλά και μετά να ξεκινήσω κάτι τέτοιο ή μήπως θα πρέπει να μειώσω κάποια γεύματα από το πρόγραμμα διατροφής για να μπορώ να παίρνω ορο γάλακτος? heeelp!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-06-17 09:38 #2
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    απο τη στιγμη που παιρνεις την απαραιτητη πρωτεινη απο τη διατροφη σου δεν σου χρειαζεται

    το συμπληρωμα διατροφης ειναι αυτο που λεει το ονομα του συμπληρωμα στη διατροφη οπου και οταν χρειαζεται

    καλη αρχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-06-17 09:42 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Γεια χαρα..στο εκανα ξεχωριστο θεμα, ειναι καλυτερα ετσι.
    Η πρωτεινη δεν βοηθαει σε αυτα που γραφεις..αυτο που κανει ομως, ειναι οτι επειδη ολοι που ασχολουνται με σωματικη ασκηση εχου αυξημενες αναγκες σε αυτην, να βοηθα στην καλυτερη αποκατασταση απο την ασκηση κ την μυικη αναπτυξη.
    αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι πρεπει να βαλεις κ συμπληρωμα, αν εισαι καλυμενη στις αναγκες σου απο την διατροφη σου..αρκετοι αθλουμενοι που κανουν βαριες προπονησεις, συνηθως δεν ειναι, η ακομα κ η καθημερινοτητα τους δεν τους επιτρεπει μονο απο φαγητο να παρουν οση πρωτεινη τους αναλογει, οποτε επιλεγουν το συμπληρωμα για να εχουν πρωτεινικη επαρκεια..

    επισης, αυτο που γραφουν ολοι "συσφιξη" ειναι κατι αλλο που δεν υπαρχει..δεν "σφιγγει" τπτ πανω στο σωμα..αυτο που γινεται, ειναι να χανει καποιος τον λιπωδη ιστο που περιβαλει τους μυς, κ κατα συνεπεια αφου οι μυς δουλευονται απο γυμναστικη με αντιστασεις να φανουν κ να δειχνουν πιο γεματοι κ σκληροι.

    για την απωλεια βαρους, μια υποθερμιδικη διατροφη σε συνδιασμο με ασκηση θα στο κανει αυτο..κ συνδιαστικα, μπορεις να παρεις κ ενα συμπληρωμα πρωτεινης, για χρηση με τον τροπο που γραφω απο πανω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-06-17 16:07 #4
    Προεπιλογή
    Συσφιξη δεν υπαρχει.απωλεια λιπους υπαρχει κ αυξηση μυων!
    Αν απο την διατροφη σου παιρνεις τα κιλα σου επι 2 δλδ 70x2=140 γρ πρωτεινη,τοτε δεν χρειαζεσαι συμπληρωμα.παντως μια πρωτεινη σε επαναφερει μετα απο μια προπονηση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-06-17 18:50 #5
    Το avatar του χρήστη Greg1997

    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Αφού σκοπεύεις να χάσεις ακόμα κιλά και σε καθοδηγεί διατροφολόγος αν είναι να πάρεις πρωτεΐνη πάρε μια isolate ώστε να μην ξεφύγεις έστω κ λίγο από τος θερμίδες σου.
    Απάντηση με παράθεση