Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 23-05-17 20:55 #1
    Προεπιλογή Γνωμες για την διατροφη μου
    Καλησπέρα, είμαι καινουργιος στο φορουμ και θα ήθελα λίγη βοήθεια.
    Είμαι 1:80 ΎΨΟΣ και 68 κιλά. Κάνω πρωταθλητισμό αλλα τον τελεθταιο μηνα με το που τελειωσε η α1(πόλο) και σταματησαμε προπονησεις δεν κανω καθολου σκληρες προπονησεις μονο κατα 20-30 λεπτα χαλάρωμα.Γενικα εκανα στεγνη διατροφη δλδ στηθος κοτοπουλο,γαλοπουλα,απαχη μπριζολα,ψαρι,καθολου τηγανιτα,κλπ αλλα τον τελευταιο μηνα εχω σαβουριασει τα παντα.μιλαμε για τουλαχιστον 6000-10000 θερμιδες ανα δευτερη μερα και μονο πιτσες και γλυκα.Ενω δεν εχω παρει πολλα κιλλα εχω μαζεψει λιπος στην κοιλια.
    Θα ηθελα καποιες γενικες οδηγιες για διατροφη-στεγνωμα.
    Απο θεμα γυμναστικης απο θεμα κολυμπιου κανω ανα 2-3 μερες 20-30 λέπτα χαλαρά. ομως κανω 20 λεπτα διαδρομο το πρωι που ξυπναω στο 11-12 περιπου(km/h) μετα απο κανα 2-3ωρο κανω βαρη και καπακι 15-20 λεπτα παλι διαδρομο παλι γυρω στο 11-12 και το βραδυ παω στο κολυμβητηριο και κανω χαλαρα.
    η διατροφη μου τις μερεσ που δεν σαβουριαζω ειναι weetabix με γαλα και 1 φετα ψωμι με μαργαρινι και μελι το πρωι . μεσημερι η μπριζολα με σαλατα η κοτοπουλο η ψαρι,μπιφτεκια και λιγο ρυζι. μια μπανανα το απογευμα και για βραδυ κατι σαν το μεσημεριανο χωρις το ρυζι.
    Ξερω οτι η διατροφη μου ειναι κακιστη και γιαυτο καταληγω στις σαβουρες και γιαυτο ζηταω καποιεσ συμβουλες.

    Συγνώμη για το μεγαλο και ασύντακτο ποστ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-05-17 20:59 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν γραφεις ποσες θερμιδες ειναι η διατροφη αυτη, ποσα μακροσυστατικα κλπ..
    επειδη λογικα ακουγεσαι αρχαριος σε ολα οι απαντησεις σου ειναι στα παρακατω θεματα..

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...


    Θερμιδικό ισοζύγιο : Ένας μύθος απώλειας βάρους ή η πραγματικότητα;


    Πως παχαίνουμε;

    καλως ηρθες στο φορουμ
    Απάντηση με παράθεση