Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 23-05-17 23:04 #1
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή Ερωτηση για μπροστινη μοιρα δελτοειδη
    Καλησπερα, εχω την εξης ερωτηση. Επειδη θελω να προστατευσω λιγο τον υπερακανθιο στον ωμο, λεω να κοψω τελειως για κανα 6μηνο τις πιεσεις ωμων.
    Οι οριζοντιες και επικλινεις πιεσεις στηθους γυμναζουν επαρκως τη μπροστινη μοιρα του δελτοειδη?
    Κανω 2 φορες την εβδομαδα στηθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-05-17 23:09 #2
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-17 00:52 #3
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Επίσης μπορείς να κάνεις εμπροσθιες εκτάσεις η αλλιώς προτάσεις είτε με μπάρα είτε με αλτήρες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-05-17 01:21 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Φιλε μου εκτος αν εχεις σοβαρο τραυματισμο δεν ειναι συνετο να σταματησεις τις ασκησεις στους ωμους. Μπορεις να κανεις overhead press με πολυ λιγα βαρη σχετικα με το max σου, το ιδιο ισχυει και για τα lateral raises. Αν γυμναζεις μονο τον μπροστινο δελτοειδη για μισο χρονο θα εχεις μυικες ασσυμετριες. Ουτε θα φαινεται καλο ουτε θα ειναι το ιδανικο απο πλευρας επιδοσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-05-17 12:26 #5
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Ειχα τενοντιτιδα στον υπερακανθιο και δεν μπορουσα να προπονηθω για πεντε μηνες. Τωρα μετα απο κανα εξαμηνο εχω αρχισει να εχω παλι ενοχλησεις , το εχω καταλαβει απο το μονοζυγο.
    Θα κανω τις προτασεις μονο με μπαρα για κανα τριμηνο και θα τσεκαρω απο σεπτεμβρη πως θα ειμαι. Ευχαριστω για τις απαντησεις. Πλαινη μοιρα και πισω μοιρα δελτοειδη δεν εχω προβλημα με τις ασκησεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Davman : 24-05-17 στις 12:33
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-05-17 12:50 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Α σε αυτην την περιπτωση θα εισαι οντως οκευ γιατι οι πιεσεις στηθους θα κανουν αρκετη δουλεια ετσι και αλλιως, καλη αναρρωση σου ευχομαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-17 13:34 #7
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Πάντως η τενοντίτιδα από μόνη της δε πρόκειται να σε αφήσει
    Θέλει φυσιοθεραπειες λέιζερ πάγο αντιφλεγμονωδη κλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-05-17 01:00 #8
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Τωρα δεν εχω πολυ σοβαρο προβλημα , πονος στο μονοζυγο με πιανει μετα την δεκατη επαναληψη. Απλα ειναι καμπανακι.
    Ειχα κανει φυσικοθεραπειες και ειχα κατσει εκτος 5 μηνες αλλα τοτε ποναγα ακομα και στο ζεσταμα στις ασκησεις στηθους.
    Θα δειξει.
    Ειχα παθει και θλαση τοτε μαζι. Ο κολο ισιος παγκος με μπαρα ειναι η χειροτερη ασκηση αμα δεν προσεχεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-05-17 22:40 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Davman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, εχω την εξης ερωτηση. Επειδη θελω να προστατευσω λιγο τον υπερακανθιο στον ωμο, λεω να κοψω τελειως για κανα 6μηνο τις πιεσεις ωμων.
    Οι οριζοντιες και επικλινεις πιεσεις στηθους γυμναζουν επαρκως τη μπροστινη μοιρα του δελτοειδη?
    Κανω 2 φορες την εβδομαδα στηθος.
    αφού έχεις πρόβλημα στον ώμο, πάγκο θα πρότεινα να μην κάνεις, ή να δοκιμάσεις τουλάχιστον reverse grip που είναι πιο ασφαλής για τους ώμους.
    Πιέσεις πάγκου είναι νο1 άσκηση για να χτυπήσεις. φαντάζομαι θα την κάνεις και σε στυλ guilotine press...
    Δούλεψε πάνω πλάτη πολύ, για να κρατάει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-05-17 03:03 #10
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Μπα απο θεμα τεχνικης προσεχω, δεν κανω τετοιες παραλλαγες. Βασικα εχω φλεγμονη στον πλαινο δελτοειδη και εγω νομιζα οτι ηταν η τενοντιτιδα. οτι ναναι.
    θα βαρεσω καμια ενεση να τελειωνω με τις @@.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Davman : 29-05-17 στις 03:07
    Απάντηση με παράθεση