Θέμα: Προπονηση

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 54
  1. 25-05-17 01:58 #31
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Αυτά τα πόδια μόνο με βαριά squat μπορούν να φτιαχτούν....Εγώ μεγάλη διαφορά στα πόδια μου είδα μέσα σε ένα μήνα χρησιμοποιώντας breathing pause squats....

    Για παράδειγμα δουλεύω 5άρες επαναλήψεις και χθες είχα top set 120kg...στα 95kg, δηλαδή το τελευταίο ελαφρύ σετ μου που είχα για 5άρα, στην 5η επανάληψη έκατσα για 5 βαθιές αναπνοές κάτω πριν ξανακάνω brace και ανέβω....

    Μέσα σε ένα μήνα θα δεις διαφορά στα πόδια....Ξεκίνα το με τα ελαφριά σου κιλά με στόχο σε 2-3 μήνες να μπορείς να πάρεις 5 βαθιές αναπνοές στο 80% της μονής σου...

    Αν δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ με πολυαρθρικές ασκήσεις καλύτερα πήγαινε σε κάποιον να σου δείξει....
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
     

  2. 25-05-17 02:20 #32
    Προεπιλογή
    Αυτό Πως γίνεται το breath pause squat μπορείς να παραθέσεις βίντεο Η τεχνική ? Επιπλέον ποιες είναι οι πολυάρθρικες και ποιες οι μονοαρθρικες ασκήσεις ?γνωρίζεις gym με γυμναστές που να μπορούν να βοηθήσουν σ αυτό το στόχο ?
     

  3. 25-05-17 02:24 #33
    Προεπιλογή
    Το βαρύ σκούρα Πως γίνεται και τι σημαίνει ?
     

  4. 25-05-17 02:25 #34
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Είναι ένα κανονικό squat απλά πριν σηκωθείς παίρνεις 5 βαθιές αναπνοές στην τελευταία επανάληψη, όσο είσαι κάτω...Τα κιλά που κάνεις απ'ότι έγραψες είναι πολύ λίγα ακόμη, δεν χρειάζεσαι κάτι τέτοιο....

    Ο Πανελλήνιος είναι καλός σύλλογος, το ίδιο και η ΑΕΚ....Googlαρε Greg Nuckols breathing pause squats ή γράψτο στο youtube αν θες...στο έγραψα απλά γιατί έχεις γρήγορη διαφορά αλλά στο επίπεδο που είσαι μάλλον δεν το χρειάζεσαι ακόμα....
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
     

  5. 25-05-17 02:32 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ενδιαφερον τεχνικη αλλα οντως δεν χρειαζοντε τετοια πραγματα απο τωρα.
     

  6. 25-05-17 02:39 #36
    Προεπιλογή
    Τι σημαίνει βαρύ σκούωτ και Πως γίνεται ? Επίσης τι ασκήσεις χρειάζονται για το χώρισμα στη κνήμη που έχει Αυτός στην φωτογραφία ?
     

  7. 25-05-17 02:44 #37
    Προεπιλογή
    Ο χειρότερος όλων ο εθνικός μου είχαν πει ότι η ηλικία μου είναι μεγάλη για άρση βαρών και μόνο σε κροσφιταδικα μπορώ να κάνω και αργότερα ανακάλυψα το σύλλογο του πανελλήνιου και την αεκ άρα μπορώ να παω και σε σύλλογο ακόμη και τώρα
     

  8. 25-05-17 02:46 #38
    Προεπιλογή
    Μαγκες να σας ρωτήσω Η μπάρα crossfit με δίσκους amila κάνει για squat Η είναι για άρση βαρών μόνο ?
     

  9. 25-05-17 02:47 #39
    Προεπιλογή
    Τι σημαίνει κλειδωμένα γόνατα στο leg extension ?
     

  10. 25-05-17 03:08 #40
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Φίλε...ρωτάς διάφορα πράγματα...σε σπαμ ρυθμό, άσχετα με το αρχικό θέμα που άνοιξες...Επίσης έχεις ανοίξει ΑΛΛΟ ένα ίδιο θέμα. Κλειδώνω το θέμα....Σου προτείνω να διαβάσεις τους κανόνες του forum.
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
     

  11. 25-05-17 16:00 #41
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Φίλε μου αν δεν είσαι επαγγελματίας αθλητής και να προπονεισαι 8 ώρες τη μέρα και να παίρνεις ότι χρειάζεται για πρωταθλητισμο μη περιμένεις να γίνεις έτσι
    Εννοείται να έχεις και γενετική προδιάθεση γιατί δεν είναι όλοι οι αθλητές έτσι

    Θέσε πιο ρεαλιστικους στοχους
    Από κει και πέρα μπακ σκοουτ φροντ σκοουτ τζαμπ σκοουτ Πρέσα με ανοιχτά πόδια Πρέσα με κλειστά πόδια και ότι άλλη άσκηση υπάρχει για πόδια όλες τα πόδια γυμνάζουν και σε φέρνουν πιο κοντά στο στόχο σου
     

  12. 25-05-17 16:07 #42
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Εχει ηδη απαντηθει αυτο το θεμα, ειχε ανοιξει 2 ποστ. Απλα λεω
     

  13. 25-05-17 16:22 #43
    Προεπιλογή
    Εγώ δεν ρωτάω αν γίνεται η Όχι ρώτησα τον τρόπο που σημαίνει συχνότητα προπονήσεων ποιες ασκήσεις σετ επαναλήψεις Διατροφή . Σίγουρα υπάρχει τρόπος αλλά λιγοι τον ξέρουν . Είμαι πεισμων με τι βαρη γινεται ποσα βαρη?
     

  14. 25-05-17 17:06 #44
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ρε ανθρωπε μου τωρα ειλικρινα, αφου οτι ρωτας σου εχει ηδη απαντηθει στο αλλο θεμα γιατι ρωτας τα ιδια? Νιωθω πολυ μαλακας που καθομουν και εγραφα συγκεκριμενα και κατ'εμε την καλυτερη δυνατη κινηση που μπορεις να κανεις για τον στοχο σου. Τωρα παρε μια αποφαση και ξεκινα να γυμναζεσαι. Ελεος.
    Απο οτι καταλαβα τα δυο ποστς συγχωνευτηκαν κιολας, ρωτας πραγματα που εχουν ηδη απαντηθει στο ιδιο thread.
     

  15. 25-05-17 17:09 #45
    Προεπιλογή
    Don't feed the troll
    You can't spell LEGenDArY without leg day
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία