Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 25-05-17 04:20 #1
    Το avatar του χρήστη Greg1997

    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    71
    Exclamation Διατροφή για όγκο
    Καλησπέρα κάνω εδώ κ δυο χρόνια περίπου γυμναστήριο είμαι 21 χρόνων, 188 ύψος κ αυτή την στιγμή στα 78 κιλά με 9% λίπος, ξεκίνησα 62 κιλά στόχος είναι μέχρι Αύγουστο σεμπτεμβριο τα 85-90 κιλά με αυτό το ποσοστό λίπους ίσως κ λίγο παραπάνω, κάνω προπόνηση 5 φορές την εβδομάδα, βάζω την διατροφή μ να μου πείτε γνώμες και συμβουλές οι πιο έμπειροι .

    Πρωινό 9:00
    Ένα μπολ γάλα με βρώμη καθαρή 3 κουταλιές σούπας
    Ένα τοστ τυρί κοτόπουλο φέτες
    Ένα σκούπ πρωτεΐνη όγκου(ξέρω αλλά βοηθάει πολύ εμένα προσωπικά χωρίς να με γεμίζει λίπος)
    Στις 10:00 ένα καφέ
    Πριν το γυμναστήριο 11:00
    Ένα γιαουρτάκι πράσινο με μέλι κ λίγη βρώμη
    Μια μπανάνα
    Αμέσως μετά το γυμναστήριο 12:45
    Ένα σκουπ πρωτεΐνη όγκου + ένα σκουπ whey
    Μεσημεριανό 13:30
    Ότι έχει για φαγητό σπίτι + πάντα ρύζι με καλαμπόκι και αρακά και κοτόπουλο τα οποία τα έχω βρασμένα κ φυλαγμένα στο ψυγείο, +2 αυγά ολόκληρα
    Στις 14:30 έχει ύπνο έως τις 17:45
    Στις 17:45 2 φέτες ψωμί με μέλι
    Πριν την δουλειά στις 18:45
    Ένα τοστ τυρί γαλοπούλα και ένα σκουπ καζεινη
    Στις 22:30
    Παίρνω τάπερ από το σπίτι με κοτόπουλο και ρύζι με καλαμπόκι και αρακά
    Στις 24:00 ένα ψωμάκι με φιλέτο κοτόπουλο γιαούρτι ντομάτα κρεμμύδι μαρούλι
    ή 3 καλαμάκια κοτόπουλο
    Στις 2:30 που γυρνάω σπίτι και λίγο πριν πέσω για ύπνο ένα σκουπ καζεινη και ίσως κ κανα τοστ η αν πεινάω πολύ μπορεί λίγο φαγητό από το μεσημέρι
    Στις 3:00-3:15 ύπνο

    Από ότι έχω καταλάβει έχω λίγο θέμα με τον ύπνο δν συμπληρώνω στον βραδινό ένα 8ωρο αλλά προσπαθώ να αναπληρώσω τον μεσημεριανό ύπνο ίσως κάποιες φορές να μην κοιμηθώ μεσημέρι και να κοιμηθώ παραπάνω βράδυ. Μια φορά την εβδομάδα ή μια φορά στις δυο εβδομάδες τρώω κανένα σουβλάκι η καμία πίτσα και πίνω κ κόκα κολα zero . Παιδιά ότι συμβουλές κ διορθώσεις αλλά και να προσθέσετε φαγητό θα το εκτιμούσα πολύ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-05-17 04:39 #2
    Το avatar του χρήστη Greg1997

    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Επίσης να προσθέσω ότι σκέφτομαι να προσθέσω κ μια σαλάτα με τόνο στο γεύμα που μόλις ξυπνάω από μεσημεριανό ύπνο , όλοι μου λένε τρώω πολύ αλλά πραγματικά πεινάω κ άλλο δν νιώθω γεμάτος ποτέ από το φαγητό που κάνω , στο γυμναστήριο δίνω πόνο με όσα κιλά μπορώ κ αυξάνω από εβδομάδα σε εβδομάδα και τις περιόδους που νιώθω ποιο δυνατός κάνω 10χ10 σε βασικές ασκήσεις μπάρα deadlift κοπηλατικη με μπάρα.
    Να τονίσω αυτή είναι η βασική διατροφή καθώς μέσα στην μέρα πολλές φορές τρώω κ αλλά ας πούμε κράκερ με λαβας τυρί και κρέμες γάλακτος , καμία αραβική με κοτόπουλο, επίσης θέλω να βοηθήσετε να ανεβάσω τις θερμίδες κ άλλο όσο μπορώ γιατί αυτό το διάστημα θα λαβω υποστήριξη και θέλω να τις ανεβάσω κατά πολύ ώστε να πιάσει τόπο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Greg1997 : 25-05-17 στις 04:48
    Απάντηση με παράθεση