Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 30
  1. 25-05-17 23:27 #16
    Προεπιλογή
    μια χαρα ωραία θα σε ακούσω φυσικά αυτη ειναι σε σκόνη και μπαίνει μέσα στο σεικερ μαζί με την πρωτείνη?αυτη την παίρνω 1 σκουπ πριν και 1 μετα την προπόνηση η δύο σκουπ μετά την προπόνηση?και κάτι ακόμη πόσα ml νερό να βάλω και στην φόρμουλα κρεατίνης που παίρνω τώρα αλλά και σε αυτήν που μου πρότεινες?και ποσα ml νερό να πίνω την μέρα.Είμαι 21 χρονών 83 κιλα 180cm ύψος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-05-17 23:29 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αυτη που σου προτεινα δεν εχει σκουπ, 5γρ βαζεις καθε μερα μετα την προπονηση στην πρωτεινη..περιπου δλδ ενα κουταλακι του γλυκου γεματο.
    νερο βαζεις οσο θες εσυ για να σου βγει το μιγμα οπως θες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-05-17 23:36 #18
    Προεπιλογή
    ποσο νερο την μερα να πινω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-05-17 23:37 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οσο διψας πινεις, απλα ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-05-17 23:41 #20
    Προεπιλογή
    λενε οτι πρεπει αν πινουμε κρεατινη πρεπει να πινουμε πολλα νερα 3-4 λιτρα την μερα για να εχει καλυτερα αποτελέσματα η κρεατίνη αλλα και για να καθαρίζουν τα νεφρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-05-17 23:46 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν ισχυει αυτο..
    δλδ αν δεν εχεις ορεξη να πιεις νερο, θα κατσεις να πινεις με το ζορι για να φτασεις τα 4 λιτρα?
    σου φαινεται λογικο αυτο?

    ο καθε ανθρωπος, αναλογα την δραστηριοτητα του, εχει διαφορετικες αναγκες σε ενυδατωση..οποτε, στην ουσια ακους το σωμα σου κ κανεις αυτο που σου εγραψα απο πανω..οσο διψας, πινεις.
    αν τωρα πιασεις τον εαυτο σου, οτι αμελει να πιει νερο γενικα μεσα στην μερα, (κατω απο 1μιση λιτρο δλδ νερο) εκει εχεις μαζι σου ενα μπουκαλακι νερο για να θυμασαι να τραβας καμια γουλια που κ που να φτασεις ας πουμε τα 2 λιτρα..ειναι ενας καλος μεσος ορος για τους περισοτερους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-05-17 23:50 #22
    Προεπιλογή
    Με κάλυψες πλήρως σε ευχαριστώ παρα πολύ και για την πολύ γρήγορη ανταπόκριση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-06-17 10:34 #23
    Προεπιλογή
    Beef με μπέρδεψες φίλε. Ήθελα να κανω και εγώ ερώτηση για το πόσο κρεατίνη μπορώ να παίρνω την μέρα. Στις απαντήσεις εδω στην αρχή έλεγες στο παιδί να παίρνει 2 σκουπ από την κρεατίνη που έχει (20γρ ανα σκουπ) και μετά να παίρνει 5γρ. ανα μέρα. Τι ισχύει; Εγώ παίρνω οτι έχει το WL Complete After αλλά ήθελα να μάθω αν μπορώ να πάρω παραπάνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-06-17 10:43 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν εχεις την καλοσυνη διαβασε λιγο καλυτερα τις απαντησεις..
    η πρωτη απαντηση ειναι για φορμουλα κρεατινης..στην δευτερη με ρωταει το παιδι απο πανω ποσο να παιρνει για την απλη μονουδρικη της NLS που του προτεινα, γιαυτο κ βλεπεις τις διαφορες αυτες στις δοσεις.
    η φορμουλα εχει περιπου 5γρ κρεατινης, ανα 25 περιπου γρ. σκονης, γιαυτο του λεω να παιρνει 2 σκουπ αν θελει.

    γενικα επειδη ρωτας κατι διαφορετκο, μεχρι 5γρ κρεατινη ανα μερα ειναι αρκετα για να καλυψουν τις αναγκες του μεσου αθλουμενου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-06-17 11:00 #25
    Προεπιλογή
    Κατάλαβα τώρα, δεν το γνώριζα το προιον του παιδιου. Εσυ γενικά θεωρείς οτι 5γρ ειναι ok και δεν υπάρχει λόγος για παραπάνω; Εχω δει (και για αυτο το θεμα) διαφορετικες απόψεις. Αλλοι λενε 5, αλλοι 10 (μοιρασμενα). Κι εγω ο ασχετος κλασικα μπερδευομαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-06-17 11:03 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι περισοτερες μελετες κρεατινης οσον αφορα την θετικη επιδραση που εχει στην αποδοση καποιου ειναι απο 3-5γρ..τωρα αν καποιος εινα πανω απο 100 κιλα βαρος (οχι λιπος), οκ, ας παρει λιγο παραπανω, θεμα δεν θα υπαρχει ετσι κ αλλιως..αλλα με 5γρ θα εισαι καλυμενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-06-17 11:05 #27
    Προεπιλογή
    Με κάλυψες πλήρως, ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-06-17 16:52 #28
    Προεπιλογή
    Ξέχασα να ρωτήσω και κάτι άλλο Κρεατίνη είναι καλά να πέρνουμε και μέρες χωρίς προπόνηση για καλύτερα αποτελέσματα ή δεν έχει νόημα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-06-17 17:10 #29
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασα να ρωτήσω και κάτι άλλο Κρεατίνη είναι καλά να πέρνουμε και μέρες χωρίς προπόνηση για καλύτερα αποτελέσματα ή δεν έχει νόημα?
    Ναι και τις οφφ μέρες, θέλει συνεχή λήψη για να αποδώσει.
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-06-17 17:32 #30
    Προεπιλογή
    Σ'ευχαριστώ φίλε μου. ...επομένως θα κοιτάξω να πάρω και μία "σκέτη" κρεατίνη μιας και τις off μέρες δεν χρησιμοποιώ το after. Θα την παίρνω παρέα με την whey μάλλον.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12