Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 27-05-17 19:06 #1
    Προεπιλογή Δεν μεγαλωνουν τα χερια μου
    Καλησπερα σε ολους..
    Το ''προβλημα'' μου ειναι πως τα χερια μου δεν αναπτυσονται οσο το υπολοιπο σωμα μου.Δηλαδη κανω προπονηση οπως κανω και σε αλλες μυικες ομαδες και δεν βλεπω εμφανει αποτελεσματα στα χερια μου πλυν το φουσκωμα την ημερα που κανω χερια..Κανω γυμναστικη σοβαρα στο γυμναστηριο τους τελευταιους 2 μηνες και φροντιζω και την διατροφη μου..Οποιαδηποτε χρησιμη συμβουλη η πληροφορια ειναι αποδεκτη.
    Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-05-17 20:05 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    -φτιαξε διατροφη
    -παρε βαρος
    -βρες ασκησεις που να σε πιανουν και οχι αυτες που σου προτεινε ο γυμναστης
    -μειωσε τα κιλα, καντες πιο αργα , πιο αυστηρα, καλυτερο mind muscle connection
    -γινε πιο δυνατος στις βασικες ασκησεις
    -σε καθε προπονηση κανε πιο πολλες επαναληψεις η πιο πολλα κιλα
    -γκρινιαξε στους δικους για τα γονιδια (πλακα κανω δεν φταινε οι ανθρωποι)
    -δες βιντεο του ct fletcher lol
    -κυριως κανε υπομονη και μετα χρονια θα ερθει ...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-05-17 23:55 #3
    Προεπιλογή
    Ισως και να φταίει η υπέρ προπονηση να τα εχεις κουράσει πολυ και γι αυτο τον λόγο δεν περνουν.
    τωρα αυτο που λες για το πρήξιμο οτι δλδ το βλέπεις την ωρα της προπόνησης αλλα μετα δεν μενει ειναι κατι που συμβαινει σε ολους τους αθλούμενους που δεν εχουν καποια υποστήριξη,απλα με τα χρονια και έχοντας βάλει λιγο κρέας η αυτη η αίσθηση θα ειναι μικρότερη αλλα και παλι το πριξημο που θα εχεις την ωρα της προπόνησης παλι θα φεύγει.

    Ατιμη ζωη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-05-17 14:55 #4
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Georgekay Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..Κανω γυμναστικη σοβαρα στο γυμναστηριο τους τελευταιους 2 μηνες
    Συνολικά, πόσα χρόνια κανείς γυμναστική?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-05-17 16:08 #5
    Προεπιλογή
    Απο 14 χρονων.καλισθενικη..κυριως απο 17-18 ομως αρχισα λιγο πιο σοβαρα..ειμαι 20
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-05-17 16:39 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Αν εισαι εσυ στο avatar σου ειναι προφανες τι πρεπει να κανεις. Ειχα εναν φιλο μου πριν καιρο που δυναμωνε συνεχεια ( εκανε καλλισθενικη και γυμναστηριο ) αλλα δεν μεγαλωνε ποτε το σωμα του ενω ηταν συνεχεια φετες. Εχω παρατηρησει οτι ατομα με το σωματοτυπο αυτο φοβουντε να φανε πολυ και εχουν μια ψυχωση με την γραμμωση και τους κοιλιακους. Αν δεν τρως οτι γυμναστικη και να κανεις δεν θα υπαρξει υπερτροφια. Τωρα οσων αφορα τα χερια που λαγκαρουν πισω σε σχεση με τα αλλα μπορει να ειναι ετσι τα γενετικα σου ολοι εχουμε ενα μυ που μας ειναι πιο δυσκολο να αναπτυξουμε. Και η καλισθενικη αγνοει λιγο και τους δικεφαλους. Μιας και κανεις γυμναστηριο τωρα θα σου προτεινω τι δουλεψε για μενα οταν ειχα το ιδιο προβλημα. Βαζεις underhand barbell row και weighted chinups στην ημερα της πλατης και τα κανεις με κιλα κοντα στο μαξ σου για δικεφαλους. Στην συνεχεια, close grip bench press με weighted dips στην ημερα για στηθος για τους τρικεφαλους. Παραλληλα κανε και 2 ασκησεις απομονωσης οπως το κλασσικο e-z barbell curl και το overhead tricep extension το οποιο εχει carryover στο cgbp. Θα τρως πολυ και θα δεις τα κερατα σου.

    Εκανα λιγη ωρα να την βρω αυτη η φωτο ειναι οταν εκανα τις παραπανω αλλαγες στο προγραμμα μου πριν αρκετους μηνες. Πριν και μετα style.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-05-17 16:44 #7
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ και γω με duff στο φαγητο. Τώρα οι ασκήσεις αλλους τους πιάνουν αλλους όχι καποιες συγκεκριμένες δοκιμάζοντας θα το δεις. Μην φοβάσαι να φας φόρτωσε υδατάνθρακα πριν και μετα την προπόνηση μαζί με πρωτεινη εννοειτε απλα ο υδατάνθρακας θα σε φουσκώσει και θα σ βοηθήσει. Και όχι πολλές ασκήσεις στα χέρια μην τα καις γιατί μπορεί να μην προλαβαίνουν να αναρωσουν.
    Απάντηση με παράθεση