Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 29-05-17 11:57 #1
    Προεπιλογή Σπιτική μπάρα πρωτεϊνης
    Παιδιά, μία γρήγορη συνταγούλα που βρήκα στο internet:

    2 μεγάλες μπανάνες
    1 κουταλάκι του γλυκού κανέλα
    2 κουταλιές σούπας κακάο
    3 ασπράδια
    120ml γάλα 1,5%
    200 γρ. βρώμη
    3-4 κουταλιές σούπας στέβια
    1 κουταλιά σούπας ελαιόλαδο
    60 γρ whey

    Τα αναμειγνύουμε όλα σε ένα μπωλ, τα βάζουμε σε ταψάκι (καλύτερα με λαδόκολα απο κάτω) και το ψήνουμε.
    Λέει για 25 λεπτά αλλά απ'οτι είδα είναι ανάλογα σε τι ταψάκι βάλαμε το μείγμα. Αν είναι πιο μικρό ταψάκι και το μείγμα έχει όγκο, τότε θα θέλει πιο πολύ ώρα ψήσιμο. Γενικά είναι μέχρι να στερεοποιηθεί όλο (να μην είναι υγρό).

    Πηγή: http://www.mydiatrofi.gr/syntages/at...okolata-banana

    Θα είμαι ειλικρινής: Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο γευστικά αλλά το πόσταρα γιατί βγάζει αρκετά καλά θρεπτικά-θερμιδικά στατιστικά και μπορείς να το ετοιμάζεις μια φορά την εβδομάδα και να τα έχεις για σνακ!

    Όνομα: mpara.jpg Εμφανίσεις: 1735 Μέγεθος: 22,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-07-17 17:38 #2
    Το avatar του χρήστη Θανος_φωτο

    Εγγραφή
    23-07-2017
    Περ.
    Αγια μαρινα,
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, μία γρήγορη συνταγούλα που βρήκα στο internet:

    2 μεγάλες μπανάνες
    1 κουταλάκι του γλυκού κανέλα
    2 κουταλιές σούπας κακάο
    3 ασπράδια
    120ml γάλα 1,5%
    200 γρ. βρώμη
    3-4 κουταλιές σούπας στέβια
    1 κουταλιά σούπας ελαιόλαδο
    60 γρ whey

    Τα αναμειγνύουμε όλα σε ένα μπωλ, τα βάζουμε σε ταψάκι (καλύτερα με λαδόκολα απο κάτω) και το ψήνουμε.
    Λέει για 25 λεπτά αλλά απ'οτι είδα είναι ανάλογα σε τι ταψάκι βάλαμε το μείγμα. Αν είναι πιο μικρό ταψάκι και το μείγμα έχει όγκο, τότε θα θέλει πιο πολύ ώρα ψήσιμο. Γενικά είναι μέχρι να στερεοποιηθεί όλο (να μην είναι υγρό).

    Πηγή: http://www.mydiatrofi.gr/syntages/at...okolata-banana

    Θα είμαι ειλικρινής: Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο γευστικά αλλά το πόσταρα γιατί βγάζει αρκετά καλά θρεπτικά-θερμιδικά στατιστικά και μπορείς να το ετοιμάζεις μια φορά την εβδομάδα και να τα έχεις για σνακ!

    Όνομα: mpara.jpg Εμφανίσεις: 1735 Μέγεθος: 22,9 KB
    καλα κανεις και εγω το ψαχνω πολυ απο ιντερνετ και ετσι με τετοιες συνταγες αλλα οτι κανω δεν πετυχαινει.ευτυχως παω στον φουρνο και εχω βρει κατι φοβερες μπαρες.με σταφιδα.και καρυδια.
    Απάντηση με παράθεση