Θέμα: GeorgeX Log

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 59
  1. 12-06-17 13:24 #16
    Προεπιλογή
    Αξιοθρήνητος απολογισμός 2ης εβδομάδας. Ίδια διατροφή, έχασα μισό κιλό (αντι να βάλω!) και είμαι στα 80 κιλά!
    Τις θερμίδες που πρέπει να πάρω, νομίζω τις παίρνω, τα υπολογίζω και τα ξαναυπολογίζω. Και μάλιστα τρώω τις ίδιες θερμίδες ακόμα και τις μέρες που δεν κάνω καθόλου προπόνηση. Δεν ξέρω τι να πω. Προφανώς τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά στο να βάλεις ή να χάσεις κιλά όπως πολλές φορές φαίνεται.
    Και ήδη έχω να αντιμετωπίζω και το τραγικό γεγονός οτι (επειδή τρώω κάθε 3 ώρες στανταρ ή κάθε 2,5) οτι είμαι με αρκετά φουσκωμένο στομάχι-κοιλιά όλη την ώρα.

    Πήρα ενα WL complete after το οποίο θα χρησιμοποιώ κατευθείαν μετά την προπόνηση όχι μόνο για την δουλειά που υποτίθεται κάνει αλλά και για να παίρνω περίπου 400 θερμίδες για βραδυνό γεύμα (αφού το βραδυνό μου είναι γύρω στις 20:30-21:00).
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-06-17 16:05 #17
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Δηλαδη σε 2 βδομαδες εισαι ενα κιλο πανω με καθαρο φαι?

    δε βρισκω το λογο να απογοητευεσαι τα κιλα δεν ειναι στραγαλια

    αλλιως θα μασταν ολοι 100 κιλα μονο μυς
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-06-17 16:46 #18
    Προεπιλογή
    Η αλήθεια έιναι πως έχεις δίκιο έτσι όπως το θέτεις. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως και δεν έμεινα τουλάχιστον στα ίδια ή έστω να πάρω 200γρ.
    Μπορεί όπως σκέφτηκα κι εγώ, την πρώτη εβδομάδα να ήταν όντως κάργα νερά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-06-17 11:05 #19
    Προεπιλογή
    81 κιλά, καλά πάμε νομίζω. Το WL complete after είναι καλό νομίζω. Δεν κάνει τίποτα μαγικά φυσικά αλλά έχω την αίσθηση οτι κάτι κάνει μία εβδομάδα που το παίρνω τώρα και δεν εννοώ στο να βάλω κιλά. Έχω την αίσθηση ότι κάπως μου κρατάει σε καλή κατάσταση τους μυς μετά απο προπόνηση (ενω πριν ξεφουσκωνα μέσα σε μία ώρα σαν να μην είχα κάνει σχεδόν τίποτα). Πάντως νωρίς είναι για να το κρίνω κι αυτό καλά.

    Αυτήν την εβδομάδα έκοψα τελείως την αεροβική της μισής ώρας μετά τα βάρη (ξεθάρεψα ) και όντως δεν είδα τίποτα ευτράπελα στην περιοχή της κοιλιάς.
    Η προπόνησή μου έχει ως εξής (οι μέρες είναι στο περίπου αλλά σίγουρα κάνω 5 φορές την εβδομάδα που παρεμπιπτόντως νομίζω οτι δεν με αφήνουν να ξεκουραστώ αρκετά):

    Γενικά κάνω:
    Στήθος - Δικέφαλους - Πήχεις (απο 4 ασκήσεις στο κάθε ένα)
    Τρικέφαλους- ώμους (απο 4 ασκήσεις στο κάθε ένα)
    Πλάτη - πόδια - κοιλιακούς (3 ασκήσει πλάτη, 4 πόδια)

    Θέλω κάποια στιγμή να τα αλλάξω αυτά σε:
    Στήθος - τρικέφαλους
    Πλάτη - δικέφαλους
    Πόδια - ώμους

    Συνήθως κάνω 1 ώρα και 15'.

    Μάλλον θα το κάνω αυτό από τον Σεπτέμβρη μιας και σχεδόν όλος ο Αύγουστος θα καταναλωθεί σε διακοπές (για το οποίο θα ανοίξω ξεχωριστό θέμα), και επειδή κάνω μόνο 2 μήνες (τον τελευταίο μήνα μόνο για όγκο και δυνατά βάρη) λέω να το κρατήσω έτσι, ας πούμε σαν προετοιμασία καλή για τον χειμώνα που θα είμαι ακόμα πιο αφοσιωμένος. Γι'αυτό και δεν έγραψα συγκεκριμένες ασκήσεις που κάνω μιας και θα ζητήσω την βοήθειά σας πολύ συγκεκριμένα απο Σεπτέμβρη πάλι.

    Όλες οι συμβουλές δεκτές! (παραπάνω απο δεκτές)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-06-17 15:04 #20
    Προεπιλογή
    Κανεις απο 4 ασκήσεις στήθος ώμους και 3 πλάτη?γιατί?αυτό το πρόγραμμα που λες βγαίνει σε 3 μέρες. Αν κανεις στάνταρ 5 προπονήσεις καλυτερα να κανεις Σπλιτ με ξεχωριστή ομάδα την μέρα. Πχ δεύτερα στήθος τριτη πλάτη πεμπτη ώμους παρασκευή πόδια Σάββατο χέρια. Και κόλας και καμια αερόβια. Μετα τα βάρη. Κοιλιακούς ραχιαιους εναλλάξ απο 2 φορες την εβδομάδα. Τώρα η πρωτεινη που περνεις δεν την εχω δοκιμασει αλλα νομιζω είναι πολύ καλη θα σε ανεβάσει πιστεύω. Το pump που μένει είναι απο την κρεατινη που έχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-06-17 15:41 #21
    Προεπιλογή
    Johny σ'ευχαριστώ για τα σχόλια. Σωστά, για 3 μέρες είναι το πρόγραμμα. Μετά ξεκούραση μία μέρα, μετά δώστου άλλες 2 μέρες προπόνηση και μετά άλλη μία μέρα ξεκούραση (έτσι πάει η βδομάδα μου). Δηλαδή κάποιες ομάδες γυμνάζονται 2 φορές την εβδομάδα, αναλόγως πως τυχαίνει. Όσο για το σπλιτ που λες, όντως το έχω διαβάσει απο πολλούς εδώ μέσα οτι είναι προτιμότερο από αυτό που κάνω. Ενώ φυσικά σας πιστεύω όλους, έχω αυτό κόλλημα/σκάλωμα στον εγκέφαλο, οτι το να γυμνάζω κάποια ομάδα μόνο μία φορά την εβδομάδα (αντι για 2) τότε είναι σαν έχω χάσει τα οφέλη που είχα αποκομίσει (μου φαίνεται δηλαδή πολύς καιρός η μία εβδομάδα). Ωστόσο θα ήθελα μία διευκρίνηση που δεν έχω καταλάβει. Αν κάνω σπλιτ σε αυτό το στυλ, τότε αυτό σημαίνει οτι πρέπει να αυξήσω τις ασκήσεις για κάθε ομάδα? Δηλαδή εαν έκανα 4 ασκήσεις, θα πρέπει να κάνω 7 ας πούμε?

    Όσο για το pump που λες οτι είναι απο την κρεατίνη, δεν το ήξερα... δεν έχω ξαναπάρει. Λογικό ακούγεται, σ'ευχαριστώ για την πληροφορία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-06-17 16:53 #22
    Προεπιλογή
    Οσο σημαντική είναι η γυμναστική άλλο τόσο είναι και η ξεκούραση. Μονοσ σου εγραψες από πανω οτι δεν ξεκουράζεσαι αρκετά. Οχι δεν θα ανεβασεις ασκήσεις. Αντε να κανεις 5. Αλλά και παλι πολύ είναι. Με σετ μετρατες βασικά. Δλδ μπορείς να κανεις 5 των 3 σετ δλδ 15 σετ η 4 των 4 σετ δλδ 16 στην κάθε μυϊκή ομάδα. Επίσης αν κανεις προπόνηση σοβαρή με μικρά διαλείμματα η μια μυϊκή ομάδα θα σ πέρνει 20-25 λεπτα που σημαίνει οτι εχεις χρονο για αερόβια κοιλιακούς χωρίς να φας 1μιση ωρα στο Τζιμ. Για μένα 16 σετ στήθος ώμους είναι καλά. Πλάτη βάλε 20. Και χέρια 12. Πόδια που είναι το μισο σου κορμί καλό είναι να βάλεις παραπανω να πιάσεις όλο το πόδι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-17 21:55 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για το σπλιτ που λες, όντως το έχω διαβάσει απο πολλούς εδώ μέσα οτι είναι προτιμότερο από αυτό που κάνω. Ενώ φυσικά σας πιστεύω όλους, έχω αυτό κόλλημα/σκάλωμα στον εγκέφαλο, οτι το να γυμνάζω κάποια ομάδα μόνο μία φορά την εβδομάδα (αντι για 2) τότε είναι σαν έχω χάσει τα οφέλη που είχα αποκομίσει.
    Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου, το κανονικοτατο σπλιτ που αναφερεται πιο πανω ειναι αδιαμφισβητητα το χειροτερο προγραμμα που μπορει να ακολουθει ενας αθλητης που δεν χρησιμοποιει φαρμακα και το καλυτερο προγραμμα που μπορει να ακολουθησει ενας αθλητης που χρησιμοποιει. Αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι ολοι μας που δεν βαζουμε τετοια πραγματα στο σωμα μας εχουμε ενα φυσιολογικο αναβολικο παραθυρο 2 ημερων~ σε αντιθεση με 1 ολοκληρης εβδομαδας που εχουν εκεινοι. Αυτο τους επιτρεπει να κανουν υπερβολικα πολλα σετ για να "διαλυουν" τους μυς τους ξεχωριστα, απολαμβανοντας τις ευεργετικες ιδιοτητες των ουσιων αυτων ως προς την αναρρωση. Επισης, χρειαζεται να γυμναζουν μονο 1 φορα την βδομαδα τον καθε μυ γιατι θα μεγαλωνει για ολη την υπολοιπη βδομαδα ετσι κι αλλιως.

    Εσυ και εγω λοιπον για παραδειγμα πρεπει οπωσδηποτε να γυμναζουμε καθε μυ 2 φορες την εβδομαδα τουλαχιστον. Σε εκλιπαρω μην αλλαξεις το προγραμμα σε φουλ σπλιτ. Το προγραμμα που κανεις ειναι "optimal" απο την αποψη των μυικων αποτελεσματων. Τα ελλατωματα του ειναι οτι θελει πολυ χρονο απο την αποψη οτι πρεπει να πηγαινεις πολλες μερες την εβδομαδα στο γυμναστηριο και με τον καιρο θα δεις οτι επιβαρυνει το νευρικο σου συστημα για αυτον τον λογο. Αν σκεφτεσαι για ενα upgrade στο προγραμμα σου κοιτα για upper-lower η full-body.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-06-17 23:19 #24
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ Ιωάννη. Έχω πολλά πράγματα να μάθω, είναι αλήθεια (ποσο μάλλον οταν λαμβάνω τοσο διαφορετικές πληροφορίες) αλλά γενικά επεξεργάζομαι την πληροφορία και θέλω να πιστεύω οτι εχω το στοιχιώδη μυαλό για να την αξιολογήσω. Και πέρα από την γνώση έχω και καλό ένστικτο. Η αλήθεια είναι οτι δεν θα έμπαινα έτσι απλά σε ενα σπλιτ πρόγραμμα εκτός κι αν πέφτατε όλοι πάνω μου και μου λέγατε να το κάνω. Για την ώρα λοιπόν και έχοντας στο μυαλό μου οτι σε 1,5 μήνα έχω διακοπές, θα κρατήσω το ίδιο πρόγραμμα. Από το φθηνόπορο θα αλλάξω αρκετά πραγματάκια οπότε βλέπουμε. Επίσης οταν είπα οτι κουράζομαι, εννοούσα οτι οι μυς μου είναι αρκετά σε μια φάση πριξίματος (δεν ξερω πως να το πω καλύτερα) αλλά αυτό είναι επειδή βάζω οσο περισσοτερη προσπάθεια και βάρη μπορώ. Το ίδιο θα μου συνέβαινε και σε σπλιτ φάση. Δεν είναι δηλαδή οτι είμαι κρασαρισμένος ή κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ πολύ και πάλι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-06-17 09:52 #25
    Προεπιλογή
    Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου, το κανονικοτατο σπλιτ που αναφερεται πιο πανω ειναι αδιαμφισβητητα το χειροτερο προγραμμα που μπορει να ακολουθει ενας αθλητης που δεν χρησιμοποιει φαρμακα και το καλυτερο προγραμμα που μπορει να ακολουθησει ενας αθλητης που χρησιμοποιει. Αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι ολοι μας που δεν βαζουμε τετοια πραγματα στο σωμα μας εχουμε ενα φυσιολογικο αναβολικο παραθυρο 2 ημερων~ σε αντιθεση με 1 ολοκληρης εβδομαδας που εχουν εκεινοι. Αυτο τους επιτρεπει να κανουν υπερβολικα πολλα σετ για να "διαλυουν" τους μυς τους ξεχωριστα, απολαμβανοντας τις ευεργετικες ιδιοτητες των ουσιων αυτων ως προς την αναρρωση. Επισης, χρειαζεται να γυμναζουν μονο 1 φορα την βδομαδα τον καθε μυ γιατι θα μεγαλωνει για ολη την υπολοιπη βδομαδα ετσι κι αλλιως.

    Εσυ και εγω λοιπον για παραδειγμα πρεπει οπωσδηποτε να γυμναζουμε καθε μυ 2 φορες την εβδομαδα τουλαχιστον. Σε εκλιπαρω μην αλλαξεις το προγραμμα σε φουλ σπλιτ. Το προγραμμα που κανεις ειναι "optimal" απο την αποψη των μυικων αποτελεσματων. Τα ελλατωματα του ειναι οτι θελει πολυ χρονο απο την αποψη οτι πρεπει να πηγαινεις πολλες μερες την εβδομαδα στο γυμναστηριο και με τον καιρο θα δεις οτι επιβαρυνει το νευρικο σου συστημα για αυτον τον λογο. Αν σκεφτεσαι για ενα upgrade στο προγραμμα σου κοιτα για upper-lower η full-body.
    Φιλέ Συμφωνώ εν μέρη αλλά και ο φίλος εδώ Σπλιτ κανει. Οταν λες κανεις full body η upper lower δεν χτυπας με 4-5 ασκήσεις την κάθε μυϊκή σου ομάδα 2 φορες την εβδομαδα. Σε αυτά ππυ ειπές Συμφωνώ και εγώ σκέφτομαι να το γυρίσω σε full body αλλά εδώ υπάρχει μεγαλος όγκος προπόνησης απο τον George X. Γι αυτό πρότεινα Σπλιτ. Επίσης πηγαινει 5 Φόρεσ Τζιμ και μπορεί άνετα να το κανει. Το Σπλιτ που του πρότεινα είναι ποιο χαλαρό και έχει μικροτερο όγκο προπόνησης μέσα στην εβδομαδα απο αυτό που κανει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-06-17 16:12 #26
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλέ Συμφωνώ εν μέρη αλλά και ο φίλος εδώ Σπλιτ κανει. Οταν λες κανεις full body η upper lower δεν χτυπας με 4-5 ασκήσεις την κάθε μυϊκή σου ομάδα 2 φορες την εβδομαδα. Σε αυτά ππυ ειπές Συμφωνώ και εγώ σκέφτομαι να το γυρίσω σε full body αλλά εδώ υπάρχει μεγαλος όγκος προπόνησης απο τον George X. Γι αυτό πρότεινα Σπλιτ. Επίσης πηγαινει 5 Φόρεσ Τζιμ και μπορεί άνετα να το κανει. Το Σπλιτ που του πρότεινα είναι ποιο χαλαρό και έχει μικροτερο όγκο προπόνησης μέσα στην εβδομαδα απο αυτό που κανει.
    Δεν το ειπα για να σε προσβαλλω γενικα κανεις σωστες επισημανσεις. Απλα στο συγκεκριμενο θεμα υπαρχει πολυ παραπληροφορηση. Το προγραμμα που ακολουθει ειναι σαν push-pull-legs αλλα με αρκετες διαφοροποιησεις. Γυμναζει 2 φορες καθε μυικη ομαδα την εβδομαδα οποτε απο προοδο ειναι πολυ καλυτερο σε σχεση με φουλ σπλιτ. Επισης οντως ειναι αληθεια οτι με full-body δεν μπορεις να κανεις 5 ασκησεις ανα ομαδα αλλα δεν χρειαζεται τοσος ογκος ετσι κι αλλιως κατα την γνωμη μου - ολα εχουν τα μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-06-17 17:25 #27
    Προεπιλογή
    Δεν το ειπα για να σε προσβαλλω γενικα κανεις σωστες επισημανσεις. Απλα στο συγκεκριμενο θεμα υπαρχει πολυ παραπληροφορηση. Το προγραμμα που ακολουθει ειναι σαν push-pull-legs αλλα με αρκετες διαφοροποιησεις. Γυμναζει 2 φορες καθε μυικη ομαδα την εβδομαδα οποτε απο προοδο ειναι πολυ καλυτερο σε σχεση με φουλ σπλιτ. Επισης οντως ειναι αληθεια οτι με full-body δεν μπορεις να κανεις 5 ασκησεις ανα ομαδα αλλα δεν χρειαζεται τοσος ογκος ετσι κι αλλιως κατα την γνωμη μου - ολα εχουν τα μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα τους.
    Οχι ρε συ δεν είπα να με προσβαλλεις συζήτηση κάνουμε. Ισά ίσα που έτσι μαθαίνουμε. Εγώ είμαι υπέρ του full body αλλά το ίδιο λέμε οτι δεν χρειάζεται τόσος όγκος σε κάποιον natural και ο φίλος εδώ κανει υπερβολική προπόνηση. Σε γενικές γραμμες είναι τι ταιριάζει στον καθένα πιστεύω. Γιατί πχ αν κανεις μια μέρα στήθος 20 σετ σε ενα πρόγραμμα Σπλιτ και ο άλλος κανει κυκλικό και κανει 3 μέρες στήθος απο 2 ασκήσεις 3 σετ στο τέλος της εβδομάδας θα δούμε κανει τα ίδια. Αυτό έδωσα ενα απλό παράδειγμα έτσι. Τώρα στο θέμα μας εδώ να μγν ξεφευγουμε οτι θες επιλεγεις απλα αν κανεις 2 φορες την εβδομαδα μια μυϊκή ομάδα καλά είναι να μην την ζοριζεις πολύ δλδ με 20 σετ την κάθε φορά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-06-17 23:33 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ρε συ δεν είπα να με προσβαλλεις συζήτηση κάνουμε. Ισά ίσα που έτσι μαθαίνουμε. Εγώ είμαι υπέρ του full body αλλά το ίδιο λέμε οτι δεν χρειάζεται τόσος όγκος σε κάποιον natural και ο φίλος εδώ κανει υπερβολική προπόνηση. Σε γενικές γραμμες είναι τι ταιριάζει στον καθένα πιστεύω. Γιατί πχ αν κανεις μια μέρα στήθος 20 σετ σε ενα πρόγραμμα Σπλιτ και ο άλλος κανει κυκλικό και κανει 3 μέρες στήθος απο 2 ασκήσεις 3 σετ στο τέλος της εβδομάδας θα δούμε κανει τα ίδια. Αυτό έδωσα ενα απλό παράδειγμα έτσι. Τώρα στο θέμα μας εδώ να μγν ξεφευγουμε οτι θες επιλεγεις απλα αν κανεις 2 φορες την εβδομαδα μια μυϊκή ομάδα καλά είναι να μην την ζοριζεις πολύ δλδ με 20 σετ την κάθε φορά.

    Με την διαφορα οτι κανοντας τα ιδια σετ εχεις καλυτερο recovery και γυμναζεις καθε μυ 3 φορες την βδομαδα god i love full-body
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-06-17 00:46 #29
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγώ πάντως χωρίς να διαφωνώ γενικά δε συμφωνώ για το Σπλιτ με μια ομάδα τη μέρα

    Έχω δουλέψει πολλά χρόνια έτσι όπως και αρκετοί γνωστοί μου και όλοι έχουμε τα αντίστοιχα αποτελέσματα

    Σίγουρα δε μπορώ να ξέρω τι αποτέλεσμα θα χα αν έκανα κάτι το διαφορετικό τόσα χρόνια αλλά και τα τελευταία 2 χρόνια που έχω δοκιμάσει αρκετά διαφορετικά προγράμματα (τώρα κάνω απερ λοουερ) συμπαιρενω ότι σε νατουραλ ότι δρόμο και να πάρεις στο ίδιο σημείο οδηγεί καθώς το σώμα φτιάχνεται με το φαΐ και τα χρόνια εκτός από τη προπόνηση
    Όταν λοιπόν είναι όλα σωστά όπως και να γυμνάζεσαι η γνώμη μου είναι ότι δεν έχει ουσιαστική διαφορά αρκεί να γυμνάζεσαι σωστά
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-06-17 10:01 #30
    Προεπιλογή
    Το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι και καταλήγω οτι σπλιτ τελικά δεν θα έκανα! Για διάφορους λόγους αλλά οι κύριοι λόγοι είναι οι εξής:
    1. Επειδή προσπαθώ να κάνω πολύ έντονα με όσο περισσότερα βάρη μπορώ, η κούραση-καταπόνηση στους μυς πάλι δεν θα έφευγε εφόσον θα έκανα επι τουλάχιστον 5 μέρες (απλά κάθε μέρα θα ήμουν καταπονημένος αλλού).
    2. Αεροβική μαζί με βάρη δεν το προτιμώ εφόσον μιλάμε για το μεγαλύτερο δυνατό gain-όγκο και όχι για γράμμωση. Όποιες και να είναι οι απόψεις, επειδή το έκανα πολύ αυτό όταν ήθελα να χάσω κιλά, όταν έκανα αεροβική μετά τα βάρη, το αίμα έφευγε απο τους μόλις προπονημένους μυς. Εν πάσει περιπτώσει, ΔΕΝ ήταν το ίδιο.
    3. Αν δεν κάνω αεροβική λοιπόν με τα βάρη και τελειώσω μία προπόνηση σε 35', δεν μου κάθεται καλή προπόνηση για μία μέρα.

    Το καλύτερο όπως το βλέπω τώρα είναι να κατέβαινα απλώς σε 4 μέρες προπόνηση και τότε να έβαζα και τουλάχιστον μια μέρα μόνο για αεροβική-κοιλιακούς.
    Βασικά θα το πάω ακολουθώντας λίγο το σώμα μου, έτσι καταλήγω (σίγουρα οχι λιγότερο απο 4 μέρες προπόνησης).
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία