Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 30-05-17 17:02 #1
    shake Καλησπερα νεο μελος
    Καλησπερα κι απο εμενα.Ειμαι ο νικος ειμαι 29 χρονων.Απο περυσι τον ιανουαριο ειπα να βαλω τελος στην καθιστικη-βαρετη ζωη μου ξεκινωντας στο να κανω κατι καλο πλεον για τον εαυτο μιας και τοσα χρονια φαγητο και κακος τροπος ζωης με φτασανε στο απροχορητο ( 140 κιλα 1.85).Εφτασα σε σημειο να περπαταω ενα τετραγωνο και να σκαω και να νιωθω πως δεν εχω αλλη ανασα.Θελετε λιγο ο κακος τροπος ζωης το ανεξελεκτο φαγητο οτι ωρα ναναι κτλ το τσιγαρο (1μιση πακετο/ημερα) με εφτασαν σε αυτο το σημειο απο την εφηβια μου περιπου.Περνωντας λοιπον αυτο το σοκ εκεινο το διαστημα περασα απο καρδιολογο για καρδιαγραφηματα εξετασεις κτλ τελοσπαντων τα αποτελεσματα ηταν καλα αλλα κατι επρεπε να γινει απο εκει και περα για να αλλαξει αυτη η κατασταση διοτι πλεον δεν δεχομουν ενας νεος ανθρωπος 28 χρονων να μην μπορει να περπατησει ενα τετραγωνο.Εβαλα τα πραγματα κατω και λεω η θα παραιτηθεις απο την ζωη και συνεχιζεις το ιδιο χαλι η αλλαζεις εντελως τροπο ζωης.Ετσι κι εγινε λοιπον.Εκανα ισως ενα απο τα πιο δυσκολα πραγματα και σαι οποιον το λεω με κοιταει λες και ειμαι εξωγηινος.Εκοψα τσιγαρο και φαγητο ταυτοχρονα.Ναι ετσι ακριβως.Εκοψα οτιδηποτε σαβουρα απο εξω ετρωγα μονο στο σπιτι λογικες ποσοτητες πλεον και εβαλα ολα τα φαγητα στο προγραμμα μου.Δεν ειχε δηλαδη τι ειναι αυτο πχ μελιτζανες,ρεβυθια,μπαμιες, α δεν μ αρεσουν.Οχι μ αρεσουν ελεγα και δεν το ξερω.Σκεπτομενος ολος ο υπολοιπος κοσμος που τα τρωει τι ειναι χαζος και εγω ο εξυπνος???Με λιγα λογια τρωω τα παντα πλεον χωρις ιδιοτροπιες.Σιγα σιγα εβαλα και την ασκηση στην ζωη μου,περπατημα,ποδηλατο προσπαθουσα με καθε τροπο να ζορισω τον εαυτο μου.Περιττω να σας πω οτι οταν ξεκινησα η με βλεπανε να κανω κατι διαφορετικο πολλοι που θεωρουσα φιλους μου με χλευασαν νομιζοντας πως θα τα παρατησω ευκολα και πως θα ξαναγυρισω στις παλιες μου συνηθειες.Αυτο ισως με πεισμωσε περισσοτερο στο να συνεχισω να κανω αυτο που ξεκινησα με περισσοτερη ορεξη.Στο δια ταυτα πλεον μετα απο ενα μιση χρονο χωρις βοηθημα χωρις τιποτα ειμαι 103κιλα.Το καλο ειναι οτι επειδη τα εχασα αργα και ομαλα δεν εχω κρεμασει.Εχω ξεκινησει γυμναστηριο εντατικα το τελευταιο 3μηνο με εναν φιλο μου ο οποιος ειναι πανω απο 10 χρονια μεσα σε αυτα με αρκετη γνωση.Παω εκει ξεδινω μου φευγει ολη η ενταση και γεμιζω ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ αυτη που μου ελειπε τοσα χρονια.Ελπιζω σε μια καλη διαμονη και να παρω απο αυτο το φορουμ οτι χρειαζομαι για την νεα μου καθημερινοτητα.Καλως σας βρηκα παιδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-05-17 17:39 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Τα συγχαρητηρια μου φιλε μου, καταπληκτικη αλλαγη, εχασες παρα πολλα κιλα και δεν κρεμασες κιολας
    Ελπιζω να μην επαναπαυτεις τωρα αρχιζουν τα ωραια. Θα ανεβασεις τον μεταβολισμο σου, θα χασεις κι αλλα κιλα, θα χτισεις μυς. Χαιρομαι τοσο πολυ οταν ακουω τετοιες ιστοριες πραγματικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-05-17 17:50 #3
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-05-17 17:55 #4
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ.Πλεον μπορω να πω γιατι και πιο παλια ειχα κανει αποπειρες πηγαινοντας γυμναστηριο και στον μηνα πανω μπορει και λιγοτερο παντα τα παρατουσα.Πλεον εχει περασει το μικροβιο μεσα μου.Αν τυχον δεν παω μια μερα ενω ειχα προγραμμα να παω νιωθω αδειος-ασχημα μεχρι την επομενη προπονηση.Νιωθω οτι δεν εκανα αυτο που επρεπε για εμενα σημερα.Αυτο με κανει να μην χανω προπονηση.Ακομη και μερες που εχει τυχει λογω δουλειας να μην ειμαι και τοσο στα πανω μου πηγαινω και βασανιζομαι αλλα εστω και 20-25 λεπτα να παω φευγω πιο ικανοποιημενος οτι εστω και αυτο το λιγο που εκανα δεν πηγε χαμενο κατι ειναι απο το τιποτα.Τωρα το επομενο θεμα που με ενδιαφερει ειναι να φτιαξω λιγο τα γευματα μου ενδιαμεσα απο τα κυρια.Το απογευμα πχ τρωω φρουτα.Επειδη παω προπονηση μετα την δουλεια δλδ κατα τις 1-2 το μεσημερι πρεπει να τρωω κατι περιπου στις δεκα το οποιο να μου δινει ενεργεια χωρις να ειναι ιδιαιτερα επιβαρυμενο σε θερμιδες-λιπαρα.Εχετε κατι να μου προτεινετε??
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsipis : 30-05-17 στις 17:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-05-17 18:07 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Προσωπικα δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο, εγω παντα σε αυτην την περιπτωση ετρωγα ξηρους καρπους και μια φετα ολικης αλεσης με φυστικοβουτυρο το οποιο ειναι φουλ στις θερμιδες.
    Θα σου προτεινα να φτιαξεις ενα ξεχωριστο ποστ στο τμημα της διατροφης του φορουμ μιας και αυτο εδω ειναι μονο για μια πρωτη γνωριμια και καλωσορισματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-05-17 10:48 #6

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-06-17 17:22 #7
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-06-17 18:16 #8
    Προεπιλογή
    Συγχαρητηρια για την δυναμη σου Καλωσηρθες
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση