Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 05-06-17 00:06 #1
    Προεπιλογή τι προγραμμα ν ακολουθησω
    Καλησπερα σε ολα τα μελη αυτου του πολυ χρησιμου φορουμ.

    Με λενε Γιώργο και ειμαι 20 χρονων. Στο ξεκινημα της φοιτητικης μου ζωης λιγο το φαι , λιγο το ποτο με εφτασαν στα 90 κιλα. Περσι το καλοκαιρι αποφασισα να προσεξω λιγο περισσοτερο τον εαυτο μου και με κινητρο την ποδοσφαιρικη μου "καριερα" (δε μπορουσα κυριολεκτικα ουτε να στριψω) πηγα σε διαιτολογο. Εκει , με αρκετη υπομονη καταφερα να φτασω στη σημερινη μου κατασταση η οποια ειναι στα 76 κιλα. Θα σας παραθεσω τις σχετικες φωτογραφιες παρακατω και θα ηθελα να μου προτεινετε τι προγραμμα ν ακολουθησω (διατροφικο αλλα και γυμναστηριακο) ετσι ωστε να χτισω ενα ομορφοτερο σωμα . να αναφερω οτι ειμαι 1.80 με δμσ 20% και 76 κιλα και πηγαινω σε γυμναστηριο τον τελευταιο 1 μηνα

    Ευχαριστω εκ των προτερων

    ΥΓ: Αυτα τα πλαινα παχακια πως φευγουν ρε γκαιζζζζ?Όνομα: 18983274_10210356115519134_1003284638_n.jpg Εμφανίσεις: 239 Μέγεθος: 83,4 KBΌνομα: 18928335_10210356115879143_877687636_n.jpg Εμφανίσεις: 250 Μέγεθος: 70,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-06-17 00:19 #2
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Μπορεις να μας γραψεις μια τυπικη μερα διατροφης που κανεις η που ακολουθουσες απο τον διαιτολογο και ποσες μερες και τι γυμναστικη κανεις ?
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-06-17 00:27 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να μας γραψεις μια τυπικη μερα διατροφης που κανεις η που ακολουθουσες απο τον διαιτολογο και ποσες μερες και τι γυμναστικη κανεις ?
    Στην ουσια ειμαι σε μια περιεργη φαση. Εχω μολις τελειωσει την διαιτα καθως εφτασα στο επιθημητο στοχο κιλων και τωρα θελω να φτιαξω ενα πιο ομορφο σωμα . Δεν ξερω αν πρεπει να κανω πολλες επαναληψεις με λιγα βαρη η πολλα βαρη με λιγες επαναληψεις ... Ακουω αλλους να λενε " φαε πολυ και σηκωνε πολλα κιλα με λιγες επαναληψεις για ογκο " και αλλους να μου λενε " κανε πολλες επαναληψεις , λογικα κιλα , φυσιολογικη διατροφη , αρκετα αεροβιο για να καψεις το λιπος ". Και αυτο με κανει να μην εχω σταθερο προγραμμα ουτε διατροφικο ουτε γυμναστηριακο . Γι αυτο ακριβως τον λογο δεν εχω κατι να σου παραθεσω . Και γι αυτο εγραψα εδω. Για να μου πειτε πχ το σωμα σου χρειαζεται αυτο , γι αυτο το λογο θα κανεις το εξης προγραμμα..

    Ελπιζω να με καταλαβες και συγγνωμη αν δεν εγινα σαφης εξ αρχης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-06-17 00:43 #4
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Καταρχην απο την στιγμη που εφτασες στα κιλα που θελεις,ειναι ασκοπο να παρεις παλι ογκο και να μπεις στο ιδιο τρυπακι.Οσο για αυτα που λενε ειναι ξεπερασμενα οσο η Γαρμπη.Ο ογκος η η γραμμωση εξαρταται κατα κυριο λογο απο την διατροφη η οποια αλλαζει αισθητα στις θερμιδες.Εσυ αφου εχεις φτασει εκει που θελεις πρεπει τωρα να δουλεψεις πανω σε αυτο.Εξαλλου απο την στιγμη που θα μπεις σε ενα προγραμμα γυμναστικης διατροφης κτλ,ακομα και στα ιδια κιλα θα δεις το σωμα σου να μετατρεπεται.

    Αρχησε με ενα προγραμμα 4 ημερων αν εχεις την δυνατοτητα,να χωρισεις τις μυικες ομαδες και να βαλεις και 3 φορες ακομα αεροβιο.Μπορεις να το εχει το πρωι η αλλιως στο τελος της προπονησης σου που το γλυκογονο ειναι στον πατο και περνας γρηγορα στην φαση που καις λιπος.Κανε εναλλαξ ποδηλατο διαδρομο κ στεπ και για να μην ρουτινιασεις και για να εχεις και ενα διαφορετικο ειδος.30 λεπτα για μενα ειναι μια χαρα δεν πηγα ποτε παραπανω.Στα βαρη κολλαμε συνηθως μια μικρη ομαδα με μια μεγαλη,δηλαδη :Στηθος - Τρικεφαλα, Πλατη - Δικεφαλα , Ωμοι , Ποδια.Κανε δυο φορες κοιλιακα και τους ραχιαιους ενσωματωσε τους σαν ασκηση στην πλατη.3 σετ των 12 επαν για αρχη μεχρι να μπεις σε στο κλιμα πιο εντατικα ειναι μια χαρα.

    Στην διατροφη δεν θελει ακροτητες,4 με 6 γευματα,καλη αναλογια πρωτεινης-υ/θ,να μην τρως σαβουρες και να μην πινεις αναψυκτικα και ποτα ειναι απο τα πιο βασικα που κανουν την μεγαλυτερη κατακρατηση
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-06-17 00:55 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην απο την στιγμη που εφτασες στα κιλα που θελεις,ειναι ασκοπο να παρεις παλι ογκο και να μπεις στο ιδιο τρυπακι.Οσο για αυτα που λενε ειναι ξεπερασμενα οσο η Γαρμπη.Ο ογκος η η γραμμωση εξαρταται κατα κυριο λογο απο την διατροφη η οποια αλλαζει αισθητα στις θερμιδες.Εσυ αφου εχεις φτασει εκει που θελεις πρεπει τωρα να δουλεψεις πανω σε αυτο.Εξαλλου απο την στιγμη που θα μπεις σε ενα προγραμμα γυμναστικης διατροφης κτλ,ακομα και στα ιδια κιλα θα δεις το σωμα σου να μετατρεπεται.

    Αρχησε με ενα προγραμμα 4 ημερων αν εχεις την δυνατοτητα,να χωρισεις τις μυικες ομαδες και να βαλεις και 3 φορες ακομα αεροβιο.Μπορεις να το εχει το πρωι η αλλιως στο τελος της προπονησης σου που το γλυκογονο ειναι στον πατο και περνας γρηγορα στην φαση που καις λιπος.Κανε εναλλαξ ποδηλατο διαδρομο κ στεπ και για να μην ρουτινιασεις και για να εχεις και ενα διαφορετικο ειδος.30 λεπτα για μενα ειναι μια χαρα δεν πηγα ποτε παραπανω.Στα βαρη κολλαμε συνηθως μια μικρη ομαδα με μια μεγαλη,δηλαδη :Στηθος - Τρικεφαλα, Πλατη - Δικεφαλα , Ωμοι , Ποδια.Κανε δυο φορες κοιλιακα και τους ραχιαιους ενσωματωσε τους σαν ασκηση στην πλατη.3 σετ των 12 επαν για αρχη μεχρι να μπεις σε στο κλιμα πιο εντατικα ειναι μια χαρα.

    Στην διατροφη δεν θελει ακροτητες,4 με 6 γευματα,καλη αναλογια πρωτεινης-υ/θ,να μην τρως σαβουρες και να μην πινεις αναψυκτικα και ποτα ειναι απο τα πιο βασικα που κανουν την μεγαλυτερη κατακρατηση
    Ολα αυτα φανταζομαι θα μου δωσουν ενα πιο γεροδεμενο σωμα με λιγοτερο λιπος αλλα στα ιδια μυικα κιλα ετσι ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-06-17 01:01 #6
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Ναι καπως ετσι,σε τετοιες φασεις κραταμε ψηλα την πρωτεινη ωστε μαζι με το λιπος να μην καιμε μυς η αν αυτο γινεται να το ελαχιστοποιουμε.ΣΤα κιλα δεν θα εχεις μεγαλες διαφορες.Υπομονη θελει και προγραμμα και θα ρχισεις να βλεπεις αποτελεσμα,εξαλλου εχασες 14 κιλα,αυτο για σενα θα ειναι παιχνιδακι
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-06-17 01:10 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι καπως ετσι,σε τετοιες φασεις κραταμε ψηλα την πρωτεινη ωστε μαζι με το λιπος να μην καιμε μυς η αν αυτο γινεται να το ελαχιστοποιουμε.ΣΤα κιλα δεν θα εχεις μεγαλες διαφορες.Υπομονη θελει και προγραμμα και θα ρχισεις να βλεπεις αποτελεσμα,εξαλλου εχασες 14 κιλα,αυτο για σενα θα ειναι παιχνιδακι

    Σ ευχαριστω πολυ φιλε μουυ
    Απάντηση με παράθεση