Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 06-06-17 18:17 #1
    Smile Η διατροφή μου
    Ειμαι 18 χρονον 97 κιλα , 1,83cm , ειμαι στην γραμμωση και θελω να φταση τα 80 κιλα παω gym εδω και 1 μίνα 3-4 φορες την εβδομαδα;


    το πρωί κατα τις 10 :
    λιποδιαλυτες με preworkout και παω gym
    μετα απο το gym
    μια ομελέτα με 3 αυγα ,βρομη, 30γρ τυρί η μπορεί και καμια φορα 2 φετες γαλοπούλα
    με 30γρ πρωτεΐνη καθαρή

    μεσημεριανο κατα τις 2-3 η ωρα συνήθως οτι εχω γιατι ειμαι φοιτητης δηλαδή( κοτόπουλο, μοσχολι με κοκινι σαλτσα,μακαρονια με κιμα ,ριζι με σαλτσα)με μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί και μαζι με CLA.

    μετα απο κανα 2 ωρο 10 αμύγδαλα άψητα και μια χουφτα κρανμπερι

    μετα απο κανα 2ωρο πάλι μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί μαζι με CLA και αμα εχει περισεψει τιποτα απο( κοτόπουλο, μοσχολι με κοκινι σαλτσα,μακαρονια με κιμα ,ριζι με σαλτσα).

    και ενδιάμεσα εναν λιποδιαλύτη παλι

    πριν τις 9 το βραδυ ενα γιαουρτι με μελι και ενα σκουπ πρωτεΐνης καθαρής.

    θέλω την γνώμη σας και την διατροφή πού ακολουθώ
    ευχαριστώ για ων χρόνο σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-17 18:37 #2
    Προεπιλογή
    Γεια σου φιλέ μου. Η διατροφή σ δεν είναι καλη. Να φτιαξεις μια διατροφή με βαση την πρωτεινη και τους καλούς υδατάνθρακες. Σάλτσες κλπ κομμένα. Το ίδιο και το μέλι ιδικά το βράδυ που το χεις. Επίσης βάρη νηστικός τον πρωί δεν είναι καλη ιδέα εκτός αν κανείς μονο αερόβια. Οτι συμπλήρωμα και να πάρεις αν δεν διόρθωσης διατροφή δεν θα κανεις τίποτα. Επίσης να τρως για να κρατήσεις την μυϊκή σου μαζα μιας και σκοπευεις να χάσεις τοσα κιλά. Διάβασε τα άρθρα στο φόρουμ 'διατροφή για αρχάριους' και γενικά αλλά άρθρα και φτιάξει την διατροφη σ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-06-17 22:04 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φιλέ μου. Η διατροφή σ δεν είναι καλη. Να φτιαξεις μια διατροφή με βαση την πρωτεινη και τους καλούς υδατάνθρακες. Σάλτσες κλπ κομμένα. Το ίδιο και το μέλι ιδικά το βράδυ που το χεις. Επίσης βάρη νηστικός τον πρωί δεν είναι καλη ιδέα εκτός αν κανείς μονο αερόβια. Οτι συμπλήρωμα και να πάρεις αν δεν διόρθωσης διατροφή δεν θα κανεις τίποτα. Επίσης να τρως για να κρατήσεις την μυϊκή σου μαζα μιας και σκοπευεις να χάσεις τοσα κιλά. Διάβασε τα άρθρα στο φόρουμ 'διατροφή για αρχάριους' και γενικά αλλά άρθρα και φτιάξει την διατροφη σ.
    Για τις σαλάτες με βρίσκεις αντίθετο και σε διατροφολόγο που ειχα παει παλιά μου ειχε πει πως οι σαλατες ειναι κατι το βασικό και πρεπει να τρώμε μα ζει με τα δυο μεγάλα γεύματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-06-17 22:15 #4
    Προεπιλογή
    Σάλτσες έγραψα σαλάτα να τρως αυθονη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-06-17 22:30 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    μελι το βραδυ πολυ ατοπο οντως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-06-17 01:35 #6
    Προεπιλογή
    το μεσημεριανό δυσκολα να το αλλάξω λογο οτι ειμαι φοιτητής και λόγο πολλα εξοδα
    απλος κοβω τις σαλτσες
    το πρωί κατα τις 10 :
    λιποδιαλυτες
    μετα απο 30 ωρα
    βρομη μη γαλα και κανα φρούτο εποχής

    μετα απο το gym
    μια ομελέτα με 3 αυγα ,βρομη , 30γρ τυρί η μπορεί και καμια φορα 2 φετες γαλοπούλα
    με 30γρ πρωτεΐνη καθαρή

    μεσημεριανο κατα τις 2-3 η ωρα συνήθως οτι εχω γιατι ειμαι φοιτητης δηλαδή( κοτόπουλο, μοσχολι ,μακαρονια με κιμα ,ριζι )με μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί και μαζι με CLA.

    μετα απο κανα 2 ωρο 10 αμύγδαλα άψητα και μια χουφτα κρανμπερι,και κανα φρουτο εποχής

    μετα απο κανα 2ωρο πάλι μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί ,4 αυγα(3 ασπραδια 1 ολόκληρο) μαζι με CLA

    και ενδιάμεσα εναν λιποδιαλύτη παλι

    πριν τις 9 το βραδυ ενα γιαουρτι και ενα σκουπ πρωτεΐνης καθαρής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-06-17 16:00 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο unlimited Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μεσημεριανό δυσκολα να το αλλάξω λογο οτι ειμαι φοιτητής και λόγο πολλα εξοδα
    απλος κοβω τις σαλτσες
    το πρωί κατα τις 10 :
    λιποδιαλυτες
    μετα απο 30 ωρα
    βρομη μη γαλα και κανα φρούτο εποχής

    μετα απο το gym
    μια ομελέτα με 3 αυγα ,βρομη , 30γρ τυρί η μπορεί και καμια φορα 2 φετες γαλοπούλα
    με 30γρ πρωτεΐνη καθαρή

    μεσημεριανο κατα τις 2-3 η ωρα συνήθως οτι εχω γιατι ειμαι φοιτητης δηλαδή( κοτόπουλο, μοσχολι ,μακαρονια με κιμα ,ριζι )με μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί και μαζι με CLA.

    μετα απο κανα 2 ωρο 10 αμύγδαλα άψητα και μια χουφτα κρανμπερι,και κανα φρουτο εποχής

    μετα απο κανα 2ωρο πάλι μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί ,4 αυγα(3 ασπραδια 1 ολόκληρο) μαζι με CLA

    και ενδιάμεσα εναν λιποδιαλύτη παλι

    πριν τις 9 το βραδυ ενα γιαουρτι και ενα σκουπ πρωτεΐνης καθαρής.
    Αντι της ομελετας μετα το γυμναστηριο καλυτερα φατα βραστα τα αυγα.
    Επισης προπονηση εχεις πριν το μεσημεριανο η μετα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-06-17 17:06 #8
    Προεπιλογή
    4
    Ο χρήστης unlimited δεν είναι συνδεδεμένος
    Προεπιλογή Αναφορά μηνύματος
    το μεσημεριανό δυσκολα να το αλλάξω λογο οτι ειμαι φοιτητής και λόγο πολλα εξοδα
    απλος κοβω τις σαλτσες
    το πρωί κατα τις 10 :
    λιποδιαλυτες
    μετα απο 30 ωρα
    βρομη μη γαλα και κανα φρούτο εποχής

    μετα απο το gym
    μια ομελέτα με 3 αυγα ,βρομη , 30γρ τυρί η μπορεί και καμια φορα 2 φετες γαλοπούλα
    με 30γρ πρωτεΐνη καθαρή

    μεσημεριανο κατα τις 2-3 η ωρα συνήθως οτι εχω γιατι ειμαι φοιτητης δηλαδή( κοτόπουλο, μοσχολι ,μακαρονια με κιμα ,ριζι )με μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί και μαζι με CLA.

    μετα απο κανα 2 ωρο 10 αμύγδαλα άψητα και μια χουφτα κρανμπερι,και κανα φρουτο εποχής

    μετα απο κανα 2ωρο πάλι μια σαλάτα εποχης με μια κουταλά της σούπας ελαιόλαδο , 30γρ τυρί ,4 αυγα(3 ασπραδια 1 ολόκληρο) μαζι με CLA

    και ενδιάμεσα εναν λιποδιαλύτη παλι

    πριν τις 9 το βραδυ ενα γιαουρτι και ενα σκουπ πρωτεΐνης καθαρής.
    Το σκουπ βάλτο μετα την προπόνηση με ενα φρούτο. Και σε καμια ωρα φαγητό.και το επόμενο σκουπ βάλτο πρωι με τα υπόλοιπα. Εκτός τ φρούτου. Γενικά στα γευματα σ να έχεις πρωτεινη παντού σε κάθε γεύμα. Δλδ εκείνο π
    εχεις αμύγδαλα κ φρούτα βάλε κ ενα γιαούρτι η ενα τοστ με γαλοπούλα κλπ. Η μην φας σκετο ρυζι μεσημερι με τυρι βαλε και κοτοπουλο. Στο τυρί που λες φαντάζομαι κάποιο λάιτ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-06-17 19:18 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FitPal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντι της ομελετας μετα το γυμναστηριο καλυτερα φατα βραστα τα αυγα.
    Επισης προπονηση εχεις πριν το μεσημεριανο η μετα?
    πριν το μεσημεριανο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-06-17 20:36 #10
    Προεπιλογή
    Κατσε ρε φιλε...στης 10 λες παιρνεις λιποδιαλυτη...μετα αππ 30 λεπτα λες γαλα και βρωμη (δε ξερω γιατι τα βαζεις αυτα) μετα το gymλες 3 αυγα ομελετα κτλ
    Και κατα της 2 3 μεσημεριανο....!
    Το γαλα και η βρωμη που παιρνεις κατα της 10:30 θα σε στειλουν γυμναστηριο το λιγοτερο κατα της 12...μια νορμαλ προπονηση 1.30 ωρα θα σε παει κατα της 1:30 ,μεχρι να φας θα εχει παει 2 και κατι (την ομελετα)...το μεσημεριανο ειναι στης 2 3...ποτε προλαβαινεις τα χονευεις ολα αυτα?....αν οντως ειναι αυτο το ωραριο σου και δε μπερδευεσαι τοτε αλλαξε το.
    Η γαλα και η βρωμη βαλτην μαζι με ενα σκουπ πρωτεινη για πρωινο πριν την προπονηση παρε τον λιποδιαλυτη σου πριν τν προπονηση αλλα και παλι την ομελετα αστην...εφοσον τελειωνεις κοντα στο μεσημεριανο πιες το σκουπ σου μαζι με μια μπανανα και περιμενε 1 ωρα που δε τρεχει και κατι να φας μεσημεριανο. Μη τα μπουκωνεις ολα μαζι....
    Απάντηση με παράθεση