Θέμα: Διατροφη

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 08-06-17 11:00 #1
    Προεπιλογή Διατροφη
    Καλησπερα ομαδα.Πως σας φαινεται αυτη η διατροφη για το καλοκαιρι?Στοχος μου ειναι να μην αδυνατισω δουλευωντας και αμα γινεται να βαλω και κανα μυ.Αμα πρεπει να προσθεσω η να αφαιρεσω κατι πειτε μου


    Γευμα 1 σπιτι
    Ομελετα 3 ολοκληρα αυγα 5 ασπραδια
    Γιαουρτι με μελι και βρωμη
    Γευμα 2 στη δουλεια
    2 δοσεις πρωτεινη whey
    1 μπανανα
    Φυστικοβουτυρο
    Βρωμη
    Γευμα 3 στη δουλεια
    Σαντουιτς με κοτοπουλο­­
    Γευμα 4 σπιτι
    Κοκκινο κρεας
    Ρυζι
    Πατατες
    Γευμα 5 σπιτι πριν την γυμναστικη
    2 δοσεις πρωτεινη whey
    1 μπανανα
    Φυστικοβουτυρο
    Βρωμη
    Γευμα 6 στο σπιτι
    2 φιλετα ψαρι γλωσσα
    Ρυζι με λαχανικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-06-17 12:44 #2
    Προεπιλογή
    Εχεις κάτσει να υπολογίσεις θερμίδες,πρωτείνες,υδατάνθρακες,λίπη γιατί έτσι μου φαίνονται πολλά και κουτουρού?!Αυτή την διατροφή την κάνεις καιρό τώρα ή είναι υπό σκέψη?Επίσης δεν μας είπες τίποτα για σένα!Ηλικία,ύψος,κιλά,στόχοι,πόσες φορές τη βδομάδα γυμνάζεσαι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-06-17 13:46 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panhell34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις κάτσει να υπολογίσεις θερμίδες,πρωτείνες,υδατάνθρακες,λίπη γιατί έτσι μου φαίνονται πολλά και κουτουρού?!Αυτή την διατροφή την κάνεις καιρό τώρα ή είναι υπό σκέψη?Επίσης δεν μας είπες τίποτα για σένα!Ηλικία,ύψος,κιλά,στόχοι,πόσες φορές τη βδομάδα γυμνάζεσαι?
    ειμαι 18 χρονων 1.85..Την διατροφη προσπαθησα να την φτιαξω παιρνοντας στοιχεια απο διαφορες αλλες που ειδα..Δεν εχω ξανακανει αυστηρη διατροφη προσπαθουσα απλως να τρωω σωστα..Υπολογισα πως με δουλεια(6) και γυμναστηριο(3-4) φορες την εβδομαδα θα χρειαζομαι 3500 θερμιδες την ημερα..Απο εσας θελω να μου πειτε τι αλλο να προσθεσω να αφαιρεσω ωστε να γινει οσο πιο σωστη γινεται ωστε να μην αδυνατισω και να εχω και εστω ελαχιστη αναπτυξη.Να σημειωθει οτι στα 2 γευματα που εχω στην δουλεια δεν μπορει να προσθεθει κατι αλλο εβαλα αυτα γιατι τρωγονται γρηγορα και δεν θα εχω προβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-06-17 14:05 #4
    Προεπιλογή
    Βρες τις θερμίδες συντήρησής σου και αύξησε κατά 200-300 για αρχή,όχι παραπάνω και βλέπεις στην συνέχεια πως θα πάει!Οι 3500 μου φαίνονται πολλές για αρχή και με αυτές προβλέπω να παίρνεις λίπος!Ας απαντήσει και κάποιος πιο έμπειρος πάντως με μια πρόχειρη ματιά εμένα η διατροφή δεν μ'άρεσε θέλει λίγο δουλίτσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-06-17 14:11 #5
    Προεπιλογή
    Το ξερα οτι θα θελει δουλιτσα για αυτο εκανα και το ποστ.Οπως ειπα την εφτιαξα μονος και δεν εχω και τρελη εμπειρια..Αμα μπορει καποιος να την βελτιωσει γιατι σε λιγες μερες ξεκιναω δουλεια και δεν εχω ιδεα πως θα τα βολεψω
    Απάντηση με παράθεση