Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 39
  1. 15-06-17 17:31 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε δε ξερω που τα βγαζεις αυτα , αλλα τα sugar-free sweeteners που λεει θα σε βγαλουν απο κετωση 100% ανεβαζοντας ινσουλινη αν και με 0 θερμιδες.Δε πειραζει δλδ εσυ δε θα καταλαβεις αν εισαι ή οχι σε κετωση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-06-17 17:42 #17
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    Τα sweetener ειναι γενικα κατι αρκετα συζητισιμο στο θεμα της κετωσης, πολλοι λενε οτι δεν σε βγαζουν απο την κετωση αλλα ομως επιβραδυνουν την καυση λιπους, ειδικα η στεβια νομιζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-06-17 17:48 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε δε ξερω που τα βγαζεις αυτα , αλλα τα sugar-free sweeteners που λεει θα σε βγαλουν απο κετωση 100% ανεβαζοντας ινσουλινη αν και με 0 θερμιδες.Δε πειραζει δλδ εσυ δε θα καταλαβεις αν εισαι ή οχι σε κετωση..
    Φίλε μου δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω sweeteners και ας το αναφέρει το άρθρο. Το μόνο που βάζω στο γιαούρτι είναι μια κ.γ μέλι και ξηρούς καρπούς(καρύδια), που είναι καλή πηγή λιπαρών.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-06-17 18:22 #19
    Προεπιλογή
    Σου υπενθυμίζω και το αβοκάντο τοτε για πολλά καλά λιπαρά. Δεν θυμαμαι τι υδατάνθρακες εχει ομως...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-06-17 18:44 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου υπενθυμίζω και το αβοκάντο τοτε για πολλά καλά λιπαρά. Δεν θυμαμαι τι υδατάνθρακες εχει ομως...


    Αν και δεν είναι από τα αγαπημένα μου, το αβοκαντό είναι στις κορυφαίες 16 τροφές για κετογονική διατροφή.

    Avocados are incredibly healthy.

    3.5 ounces (100 grams), or about one-half of a medium avocado, contain 9 grams of carbs.

    However, 7 of these are fiber, so its net carb count is only 2 grams (25).

    Avocados are high in several vitamins and minerals, including potassium, an important mineral many people may not get enough of. What’s more, a higher potassium intake may help make the transition to a ketogenic diet easier (26, 27).

    In addition, avocados may help improve cholesterol and triglyceride levels.

    In one study, when people consumed a diet high in avocados, they experienced a 22% decrease in “bad” LDL cholesterol and triglycerides and an 11% increase in “good” HDL cholesterol (28).

    Summary: Avocados contain 2 grams of net carbs per serving and are high in fiber and several nutrients, including potassium. In addition, they may improve heart health markers.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-06-17 23:19 #21
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε πειραζει δλδ εσυ δε θα καταλαβεις αν εισαι ή οχι σε κετωση..
    Mπορει...keto sticks
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-06-17 23:24 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    τωρα τα γοογκλαρα τα ειδα , αμα λειτουργει να δοκιμασει μονος και να δει πως επηρεζουν τα διαφορα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-06-17 23:33 #23
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Aλλα ειναι λιγο tricky κι αυτα...θελει λιγο διαβασμα πώς πρεπει να το κανεις για να ειναι οσο πιο αντικειμενικο γινεται,που κ παλι λειτουργει σαν οδηγος,δεν ειναι κατι απολυτο.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-06-17 23:46 #24
    Προεπιλογή


    Ντάξει, δεν νομίζω να τα χρησιμοποιήσω τα keto sticks. Πιστεύω ο καλύτερος οδηγός θα είναι η ζυγαριά και ο καθρέφτης για να δω άμα είναι πετυχημένη η διατροφή μου.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-06-17 23:57 #25
    Προεπιλογή
    Για μη επεξεργασμένα τυριά τύπου gouda ή cheddar τι έχετε να πείτε; Περιέχουν αρκετή πρωτεϊνη και καλά λιπαρά.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-06-17 12:59 #26
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Δεν τα εχω εμπιστοσυνη εγω τα τυρια , αμα κανεις μονος σου στο σπιτι και παρεις απτο γαλατα το γαλα , δε θα τα εβαζα σε διατροφη
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-07-17 14:27 #27
    Προεπιλογή
    Update!

    Έχει περάσει ένας μήνας και κάτι από τότε που ξεκίνησα την κέτο. Έχω φτάσει στα 77 κιλά από τα 82 που ήμουν όταν ξεκίνησα. Έχω χάσει 5 κιλά, δηλαδή ένα κιλό την εβδομάδα κατά μέσο όρο. Περιμένω να χάνω λιγότερα κιλά όσο πέφτω σε ποσοστό λίπους. Δεν βρίσκομαι σε κάποιο τρελό επίπεδο, απλά έχει "μαζευτεί" το σώμα μου.

    Η διατροφή μου έχει διαμορφωθεί ως εξής:

    Πρώτο γεύμα:
    1 πολυβιταμίνη, ένα σκουπ whey και γιαούρτι 10% λιπαρά με ξηρούς καρπούς.
    ένας ελληνικός καφές σε κούπα, σκέτος με ένα κομματάκι μαύρη σοκολάτα.

    Μεταπροπονητικό:
    ένα σκουπ whey με νερό.

    Δεύτερο γεύμα:
    Ομελέτα με 3 αυγά και 150γρ. στήθος κοτόπουλο ή μοσχάρι ή χοιρινό. (συνήθως στήθος κοτόπουλο γιατί είναι πιο φθηνό)
    σαλάτα με μαρούλι και αγγούρι

    Τρίτο γεύμα:
    Ομελέτα με 3 αυγά και 150γρ. στήθος κοτόπουλο ή μοσχάρι ή χοιρινό.
    σαλάτα με μαρούλι και αγγούρι

    Τέταρτο γεύμα:
    ένα γιοαύρτι 10% λιπαρά με ξηρούς καρπούς και λίγη whey - καθάρα για την γεύση.

    Τρώω 1-2 φέτες τυρί gouda ή μπεϊκον την ημέρα και δεν έχω παρατηρήσει κάποια προβλήματα προς το παρόν. Ελπίζω να μην χρειαστεί να τα βγάλω εκτός, γιατί πάνε με την ομελέτα.

    Μερικές φορές τρώω το 2ο και 3ο γέυμα μαζί, όταν έχω δουλειά και λείπω από το σπίτι αρκετές ώρες. Ούτε εκεί μου προέκυψε κάποιο πρόβλημα, και παρατήρησα ότι δεν φουσκώνω τόσο εύκολα τώρα που έκοψα τελείως τους υδατάνθρακες. Παρ'όλα αυτά, επειδή τρώω τόσο μεγάλες ποσότητες και έχω και την σαλάτα, νιώθω χορτάτος για αρκετές ώρες, οπότε δεν έχω θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spyros Bodybuilding : 23-07-17 στις 14:31
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-09-17 15:36 #28
    Προεπιλογή
    Φίλε μου
    Την συνεχίζεις ακόμα την διατροφή;;

    Ενδιαφέρομαι και γω για να μπορέσω μα στεγνώσω γρήγορα.

    Τρως τα ίδια φαγητά που έγραψες ακριβώς κάθε μέρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-09-17 16:46 #29
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update!



    Η διατροφή μου έχει διαμορφωθεί ως εξής:

    [
    αυτο δεν ειναι κετο φιλε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-09-17 16:54 #30
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    low carb high fat diet ειναι απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία