Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39
  1. 10-09-17 20:29 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο δεν ειναι κετο φιλε
    Γιατί φίλε; Θα ήθελα πολύ να μου εξηγησεις τους λόγους.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-09-17 20:46 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου
    Την συνεχίζεις ακόμα την διατροφή;;

    Ενδιαφέρομαι και γω για να μπορέσω μα στεγνώσω γρήγορα.

    Τρως τα ίδια φαγητά που έγραψες ακριβώς κάθε μέρα?
    Τώρα έχω αυξήσει υδατάνθρακες, αλλά είδα αποτελέσματα. Σου προτείνω να ακολουθήσεις κέτο διατροφή ή, όπως και να έχει, μια low carb διατροφή και θα δεις αποτελέσματα. Απλά να ξέρεις ότι δεν θα είναι το πιο εύκολο πράγμα. Θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά το πρόγραμμα ώστε δεις γρήγορα αποτελέσματα. Επίσης, μπορεί να νιώσεις κόπωση και ατονία κατά τις πρώτες μέρες, που είναι φάση προσαρμογής, αλλά αυτό μετά θα σου περάσει.

    Εγώ ακουλουθώ την διατροφή που έχω βάλει. Η διατροφή μου δεν είναι πλούσια σε γεύματα, γιατί την έχω προσαρμόσει με βάση την ρουτίνα και τον περιορισμένο χρόνο που έχω. Επίσης, δεν είμαι καλός μάγειρα, οπότε έχω μείνει στα βασικά.

    Άμα τα πας καλά με την κουζίνα, υπάρχουν πολλές συνταγές για κέτο γεύματα που μπορείς να δεις εδώ:
    https://www.dietdoctor.com/low-carb/keto/diet-plan
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-09-17 00:42 #33
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Μια διατροφη πλουσια σε πρωτεινη , λιγα λιπαρα και μειωμενους υδατανθρακες ακολουθεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-09-17 14:31 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια διατροφη πλουσια σε πρωτεινη , λιγα λιπαρα και μειωμενους υδατανθρακες ακολουθεις
    Θα συμφωνήσω σε πρωτεϊνη. Τους υδατάνθρακες τους έχω μειώσει κάτω από 20γρ, όπως πρέπει. Τα λιπαρά τα έχω αυξήσει, αλλά μπορεί όχι σε επίπεδα κέτο. Το πρόβλημα είναι ότι λένε η υψηλή πρωτεϊνη μπορεί να σε βγάλει από κέτο, αλλά δεν θέλω να ρισκάρω να κοψω από εκεί, γιατί φοβάμαι απώλεια μυικής μάζας. Όπως και να έχει, είδα αποτελέσματα και έχασα τα κιλά που ήθελα.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-09-17 02:24 #35
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω μειώσει κάτω από 20γρ, όπως πρέπει. Τα λιπαρά τα έχω αυξήσει, αλλά μπορεί όχι σε επίπεδα κέτο. Το πρόβλημα είναι ότι λένε η υψηλή πρωτεϊνη μπορεί να σε βγάλει από κέτο, αλλά δεν θέλω να ρισκάρω να κοψω από εκεί, γιατί φοβάμαι απώλεια μυικής μάζας. Όπως και να έχει, είδα αποτελέσματα και έχασα τα κιλά που ήθελα.
    20γρ με τοσο σαλατα? Μαλλον 60-80 εισαι.. και παλι εως 100 πιστευω οτι μπορεις να πας σε κετο απο σαλατες. Καποιοι λενε 50.

    Εχασες κιλα επειδη τρως λιγες θερμιδες λογο απουσιας λιπαρων/υδατ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-09-17 13:46 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    20γρ με τοσο σαλατα? Μαλλον 60-80 εισαι.. και παλι εως 100 πιστευω οτι μπορεις να πας σε κετο απο σαλατες. Καποιοι λενε 50.

    Εχασες κιλα επειδη τρως λιγες θερμιδες λογο απουσιας λιπαρων/υδατ.
    Τα πράσινα λαχανικά είναι Low-carb, για αυτό προτείνονται σε κέτο διατροφές. Δεν νομίζω να παίρνω τόσο υδατάνθρακα από τα λαχανικά.
    Έχω διαβάσει ότι το προτεινόμενο είναι να παίρνεις 20-30γρ υδατ. στην καλύτερη, ενώ άμα θες να μπεις γρήγορα σε κετο πρέπει να πέσεις σε λιγότερο από 15γρ. Η λογική είναι ότι όσο παίρνεις λιγότερους υδατάνθρακες, τόσο πιο γρήγορα θα μπεις σε κέτο.


    To start a keto diet, you will want to plan ahead. That means having a viable diet plan ready and waiting. What you eat depends on how fast you want to get into a ketogenic state. The more restrictive you are on your carbohydrates (less than 15g per day), the faster you will enter ketosis.

    Try to remember that keto is high in fat, moderate in protein, and very low in carbs. Your nutrient intake should be something around 70% fats, 25% protein, and 5% carbohydrate.

    Typically, anywhere between 20-30g of net carbs is recommended for everyday dieting – but the lower you keep your carbohydrate intake and glucose levels, the better the overall results will be. If you’re doing keto for weight loss, it’s a good idea to keep track of both your total carbs and net carbs.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-09-17 15:51 #37
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Ε λες τρως 2-3 σαλατες , δεν ειναι απο 100γρ η καθε μια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-09-17 22:27 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε λες τρως 2-3 σαλατες , δεν ειναι απο 100γρ η καθε μια?
    Όχι δεν νομίζω να παίρνω τόση μεγάλη ποσότητα υδατάνθρακα. Τρώω πράσινη σαλάτα, μόνο μαρούλι και αγγούρι, σε δυο γεύματα. Σκέψου μόνο ότι 100γρ αγγούρι έχουν μόνο...3.7γρ υδατάνθρακες και το μαρούλι(100γρ) είναι 3γρ.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-09-17 00:25 #39
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Οπως και να εχει η μεγαλη απωλεια μυικης μαζας ειναι σιγουρη και θα εισαι φλατ ..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123