Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 15-06-17 15:13 #1
    Προεπιλογή Συμπλήρωμα για αύξηση μυικής μάζας
    Καλησπέρα, θα ήθελα μια μικρή βοήθεια-συμβουλή ως προς το τι συμπλήρωμα-βοήθημα θα ήταν καλό να χρησιμοποιήσω για να αυξηθεί η μυική μάζα μου. Κάνω πρόγραμμα με βάρη και ακολουθώ διατροφή πλούσια σε πρωτείνη αλλά λόγω εργασίας το απογευματινό μου δεν προλαβαίνω να το πάρω και το βραδινό ίσως είναι αργότερα απ ότι πρέπει...
    Έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα την Omnicore (νομίζω ότι σωστά την λέω), αλλά δεν με ικανοποίησε το αποτέλεσμα μετά από σχεδόν ένα εξάμηνο χρήσης της...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-06-17 16:07 #2
    Προεπιλογή
    Omni-mx της Sci-MX μήπως λες? Προπόνηση ποιές ώρες κάνεις γενικά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-06-17 16:22 #3
    Προεπιλογή
    Ναι μπράβο, αυτήν εννοώ! Η προπόνηση μου είναι 1 το μεσήμερι, 3 φορές τη βδομάδα.


    edit: Άκυρο για την πρωτείνη, την rippedcore είχα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RossBarkley : 15-06-17 στις 16:26
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-06-17 16:36 #4
    Προεπιλογή
    Είμαι στην ίδια φάση με σένα, να βάλω μάζα. Και όλα τα παιδιά με εμπειρία εδώ (και δίκιο έχουν, δεν θέλει και πολύ σκέψη αυτό) φωνάζουν οτι η λύση είναι το πολύ φαγητό. Περισσότερες θερμίδες μέσα στην ημέρα από αυτές που καταναλώνουμε. Με προβληματίζει όμως που λες για το omni γιατί η sci-mx είναι από τις καλύτερες εταιρείες, βγάζει σωστά πράγματα. Προφανώς δεν τρως αρκετά μάλλον. Όλα τα σκευάσματα είναι απλώς για συμπλήρωμα. Εγώ χρησιμοποιώ κάτι ανάλογο για μετά την προπόνηση, όχι γιατί δεν προλαβαίνω να φάω ή γιατί δεν έχω την δυνατότητα, αλλά γιατί δεν μπορώ να φαω τόση ποσότητα φαγητού που χρειάζομαι μέσα στην ημέρα. Νομίζω οτι πρέπει να βρεις τι θερμίδες χρειάζεσαι-καταναλώνεις και να τρως περισότερο. Επίσης, αν και οι απόψεις διίστανται, αν δεν είσαι σε προχωρημένο επίπεδο (όπως εγώ) νομίζω οτι τέτοια ροφήματα χρειάζονται για μετά την προπόνηση μπας και πάρουμε μπροστά.

    Νομίζω όμως πρέπει να σου απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος γιατί αφού λες οτι προπονείσαι στις 13:00 και απ'οτι κατάλαβα δουλεύεις μετά, έχεις δύσκολο πρόγραμμα...

    Πάντως για όγκο, πρέπει να βάλεις και υδατάνθρακες αρκετούς απλά απέφευγέ τους πριν τον ύπνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-06-17 16:38 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Με αντικατασταση στερεης τροφης με σκονες αποτελεσματα δε προκειται να δεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-06-17 16:44 #6
    Προεπιλογή
    Σίγουρα. Δεν γινεται να πίνεις μόνο σκόνες. Οι σκόνες είναι οτι λέει το όνομά τους μόνο... συμπληρώματα. Που αναλόγως το συμπλήρωμα και το πως το χρησιμοποιείς, μπορεί να δώσει απο μηδενική έως αρκετά καλή βοήθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-06-17 16:55 #7
    Προεπιλογή
    Τώρα είδα το edit που έκανες για την πρωτείνη. Κοίτα, γενική απάντηση είναι το φαγητό (περισοτερες θερμίδες απο αυτές που καταναλώνεις). Για απάντηση κατευθείαν στο ερώτημά σου όσο αφορά συμπλήρωμα, δες εδώ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-06-17 16:59 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Οταν κάποιος δεν μπορεί να πάρει βάρος, προφανώς δεν μπορεί να φαει, είτε γιατί το στομάχι του δεν το αντέχει ή ο μεταβολισμός του δεν το ζητάει.
    Οι χρόνιες συνήθειες δύσκολα αποβάλλονται..
    Δεν μπορείς δλδ εκει που είσαι στις 1700 θερμίδες να πεις ότι θα τρωω 3000.
    Γενικά όλο αυτό είναι ένα θερμιδικο ισοζύγιο, ή ξεπερνάς τις θερμίδες συντήρησης και βάζεις , ειτε δεν τις πεπερνάς και κολλάς ή χάνεις..
    Αν κάποιος έχει θέμα σε αυτό, δεν το βρίσκω κακο να πάρει οτι μπορεί από τροφές φτάνωντας π.χ. στις 2000. και να πάρει 1000 ευκολες θερμίδες απο ένα ρόφημα.
    Εμενα προσωπικά αν με αφήσεις ελεύθερο στο φαγητό τρώω και 5000
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-06-17 01:30 #9
    Προεπιλογή
    Νομίζω ότι μπορώ να σε ξεπεράσω!
    Το θέμα μου είναι ότι μέχρι το μεσημεριανό μπορώ να ακολουθήσω την διατροφή κανονικά! Μετά λόγω δουλειάς το χάνω αρκετά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-06-17 13:21 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    θα σου προτεινα απλα να κανεις μεγαλυτερα γευματα
    Απάντηση με παράθεση