Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 31
  1. 24-06-17 00:21 #1
    Το avatar του χρήστη kwstasgr90

    Εγγραφή
    04-05-2011
    Περ.
    Γερμανια
    Μηνύματα
    134
    Προεπιλογή Επιστροφή μετά από 4 χρονια απραξίας
    Καλησπέρα, είμαι ο Κωνσταντίνος και όπως λέει και ο τίτλος άπραγος τα τελευταία 4 χρονια, έχοντας ωστόσο επιστρέψει δυναμικά τον τελευταίο μηνα, παρακάτω θα παραθέσω μια διατροφή που έχω σκοπό να ξεκινήσω την Δευτερα και επίσης όλα όσο χρειάζεται να γνωρίζετε έτσι ώστε να μπορέσετε να κρίνεται. Στόχος είναι η απώλεια 10-14 κιλών και ποσοστό λίπους 10-14% με σκοπό κάποια στιγμή αργότερα να μπω στον όγκο

    26 Ετών
    94 Kg
    176 Cm
    25% Ποσοστό Λίπους (+-)

    Δουλειά όχι επίπονη αλλα καλές προπονήσεις
    4 φορες την εβδομάδα βάρη
    3-4 φορες την εβδομάδα αερόβιο

    Θερμίδες συντήρησης με βάση πρόγραμμα του Forum (3.087,048) Πολλές κατά την γνώμη μου

    Θερμίδες διατροφής > 2.480.4

    *Από τις οποιες :
    305.5 γραμμάρια υδατάνθρακα = 1,222 θερμίδες
    221,9 γραμμάρια πρωτεΐνη = 887,6 θερμίδες
    41,2 γραμμάρια λίπη = 370,8 θερμίδες

    Όπου Scoop = ISO 100 Hydrolyzed

    1ο Γεύμα 7:00
    40g Βρώμη / 1 Scoop / 200ml Gala 1,5%
    34,9g ΥΔ / 37,3g ΠΡ / 6,1g Λ

    2ο Γεύμα 10:00
    180g Βρασμένο Ρύζι / 1 Scoop / 1 Αυγό
    59,1g ΥΔ / 36g ΠΡ / 8,9 Λ

    3ο Γεύμα 13:00
    180g Βρασμένο Ρύζι / 100g Στήθος κοτόπουλο
    56g ΥΔ / 35g ΠΡ / 6g Λ

    4ο Γεύμα 16:00
    100g Τόνο / 100g Βρασμένα μακαρόνια
    68g ΥΔ / 41g ΠΡ / 5,2 Λ

    5ο Γεύμα 19:00 (προ - προπονητικό)
    180g Βρασμένο Ρύζι / 100g Στήθος κοτόπουλο / 100g Γιαούρτι 3,8 %
    61g ΥΔ / 39,1g ΠΡ / 5,8g Λ

    6ο Γεύμα 23:00 (μεταπροπονητικο)
    82,5g Βραστή πατάτα / 1 Scoop / 2 Ασπράδια
    26,5g ΥΔ / 33,5g ΠΡ / 9,2g Λ


    *Την διατροφή την έβγαλα μονος μου με κάποιες βασικές γνώσεις που είχα αποκομίσει παλαιότερα, σκοπός είναι να την δοκιμάσω την πρώτη εβδομάδα να δω τι αποτελέσματα θα φέρει έτσι ώστε να μπορέσω να την δουλέψω για να τη φέρω πιο κοντά στους στόχους μου.
    *Αυτά τα λίγα λοιπόν από εμενα, ευχαριστώ για το χρόνο σας, όλα τα σχόλια δεκτά και... Wish me LUCK
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-06-17 06:48 #2
    Προεπιλογή
    Καλημερα φιλε μου και καλη επιτυχια στους στοχους σου!
    Πρωτον 500 θερμιδες κατω με την μια ισως ειναι too much αλλα δεβ ειμαι και σιγουρος για αυτο...
    Επισης δεν εχεις σαλατες/οσπρια...οσπρια φαε κανα 2 3 φορες την βδομαδα και σαλατες τουλαχιστον σε 2 γευματα την μερα...3 scoops γραφεις, το ενα τουλαχιστον μπορει να αντικατασταθει με ασπραδια αυγα...και γενικα το να τρως ρυζι πατατα καθε μερα για ποσο καιρο νομιζεις θα το κανεις? Πολυ μονοτονο χωρις να χρειαζεται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-06-17 10:23 #3
    Το avatar του χρήστη kwstasgr90

    Εγγραφή
    04-05-2011
    Περ.
    Γερμανια
    Μηνύματα
    134
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FitPal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα φιλε μου και καλη επιτυχια στους στοχους σου!
    Πρωτον 500 θερμιδες κατω με την μια ισως ειναι too much αλλα δεβ ειμαι και σιγουρος για αυτο...
    Επισης δεν εχεις σαλατες/οσπρια...οσπρια φαε κανα 2 3 φορες την βδομαδα και σαλατες τουλαχιστον σε 2 γευματα την μερα...3 scoops γραφεις, το ενα τουλαχιστον μπορει να αντικατασταθει με ασπραδια αυγα...και γενικα το να τρως ρυζι πατατα καθε μερα για ποσο καιρο νομιζεις θα το κανεις? Πολυ μονοτονο χωρις να χρειαζεται...
    Καλημέρα φίλε, ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.

    Οι -500 θερμίδες είναι πολλές, κανονικά οι θερμίδες θα έπρεπε να είναι -200 αλλα όπως είπα και παραπάνω δεν είμαι σίγουρος για τις 3,087 θερμίδες συντήρησης, αυτή η διατροφή θα είναι μιας εβδομάδας δοκιμαστική για να δω πως θα λειτουργήσει και τι αποτελέσματα θα έχει έτσι ώστε να την φέρω μετά πιο κοντά στα μετρα μου.

    Σαλάτες δυστυχώς δεν τρώω και εσκεμμένα δεν έβαλα, ωστόσο δεν γνωρίζω ποσο κακό μπορεί να είναι auto, επίσης έχω 3 scoop γιατί ειδικά στην αρχή θα μου είναι αρκετά δύσκολο να τρώω τόσο φαγητό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-06-17 12:35 #4
    Προεπιλογή
    Πολύ καλοστημένη η διατροφή σου. Εμένα μου αρέσει. Σχετικά με τις θερμίδες συντήρησης, η καλύτερη λύση είναι να πειραματιστείς με την διατροφή για 1-2 εβδομάδες και θα δεις που βρίσκεσαι. Και εγώ έχω πάψει να χρησιμοποιώ μεθοδολογίες για τον υπολογισμό των θερμίδων, γιατί δεν τα θεωρώ αξιόπιστα. Καλύτερα να το πας εμπειρικά. Την μόνη πρόταση που μπορώ να σου κάνω ειναι άμα θες να βάλεις κανα γιαουρτι με ξηρούς καρπούς πριν τον ύπνο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spyros Bodybuilding : 24-06-17 στις 12:42
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-06-17 14:30 #5
    Το avatar του χρήστη kwstasgr90

    Εγγραφή
    04-05-2011
    Περ.
    Γερμανια
    Μηνύματα
    134
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλοστημένη η διατροφή σου. Εμένα μου αρέσει. Σχετικά με τις θερμίδες συντήρησης, η καλύτερη λύση είναι να πειραματιστείς με την διατροφή για 1-2 εβδομάδες και θα δεις που βρίσκεσαι. Και εγώ έχω πάψει να χρησιμοποιώ μεθοδολογίες για τον υπολογισμό των θερμίδων, γιατί δεν τα θεωρώ αξιόπιστα. Καλύτερα να το πας εμπειρικά. Την μόνη πρόταση που μπορώ να σου κάνω ειναι άμα θες να βάλεις κανα γιαουρτι με ξηρούς καρπούς πριν τον ύπνο.
    Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου Σπύρο, είναι λίγο περίεργο το μετά προπονητικό γεύμα γιατί είναι και το γεύμα πριν τον ύπνο, η αλήθεια είναι ότι είχα κάποιους ενδοιασμούς για αυτο, δηλαδή στις 23:00 θα φάω και 24:00 θα πέσω για ύπνο, πως ακριβώς το έχεις στο μυαλό σου εσύ, μήπως είναι καλύτερα όπως λες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-06-17 17:53 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FitPal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα φιλε μου και καλη επιτυχια στους στοχους σου!
    .και γενικα το να τρως ρυζι πατατα καθε μερα για ποσο καιρο νομιζεις θα το κανεις? Πολυ μονοτονο χωρις να χρειαζεται...
    μεχρι να τον σκεπασει το χωμα , αν ειναι αυτο που θελει να κανει διαπλαση. Καλα κανει το παιδι τροφες με θρεπτικη αξια , που θα δωσουν αποτελεσματα σωματικα, τι να φαει δημητριακα νεστλε τιγκα στη ζαχαρη και σαρδελες? Οι 500 θερμιδες(κατω απτη συντηρηση) δεν ειναι πολλες και 1000 μια χαρα ειναι , εγω κανω και περισσοτερα , απλα πρεπει να ξερεις πως να κανεις τα φορτωματα και ποτε γιατι αλλιως οι μυς εξαφανιζονται σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-06-17 19:44 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstasgr90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου Σπύρο, είναι λίγο περίεργο το μετά προπονητικό γεύμα γιατί είναι και το γεύμα πριν τον ύπνο, η αλήθεια είναι ότι είχα κάποιους ενδοιασμούς για αυτο, δηλαδή στις 23:00 θα φάω και 24:00 θα πέσω για ύπνο, πως ακριβώς το έχεις στο μυαλό σου εσύ, μήπως είναι καλύτερα όπως λες.
    Η αλήθεια είναι ότι είσαι από τις περίεργες περιπτώσεις, γιατί έχεις την προπόνηση το βράδι. Εγώ ας πούμε, όταν πήγαινα προπόνηση το βράδι, δεν μπορούσα να κοιμηθώ μετά. Έπεφτα κάπως σε υπερένταση και ήθελα τουλάχιστον 3 ώρες για να "χαλαρώσω" και να πέσω σε ύπνο. Εσύ βλέπω ότι καταφέρνεις να κοιμηθείς μέσα σε μια ώρα μετά το μεταπροπονητικό. Ένα πολύ καλό skill που μακάρι να το είχα και εγώ.

    Εγώ σου προτείνω το γιαούρτι, γιατί είναι ένα αρκετά υγιεινό σνακ που θα σε κρατήσει χορτάτο κατά την διάρκεια του ύπνου. Το συγκεκριμένο σνακ είναι προαιρετικό. Άμα αισθάνεσαι ότι είσαι εντάξει με την διατροφή σου, δεν χρειάζεται να το προσθέσεις.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-06-17 20:10 #8
    Το avatar του χρήστη kwstasgr90

    Εγγραφή
    04-05-2011
    Περ.
    Γερμανια
    Μηνύματα
    134
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι ότι είσαι από τις περίεργες περιπτώσεις, γιατί έχεις την προπόνηση το βράδι. Εγώ ας πούμε, όταν πήγαινα προπόνηση το βράδι, δεν μπορούσα να κοιμηθώ μετά. Έπεφτα κάπως σε υπερένταση και ήθελα τουλάχιστον 3 ώρες για να "χαλαρώσω" και να πέσω σε ύπνο. Εσύ βλέπω ότι καταφέρνεις να κοιμηθείς μέσα σε μια ώρα μετά το μεταπροπονητικό. Ένα πολύ καλό skill που μακάρι να το είχα και εγώ.

    Εγώ σου προτείνω το γιαούρτι, γιατί είναι ένα αρκετά υγιεινό σνακ που θα σε κρατήσει χορτάτο κατά την διάρκεια του ύπνου. Το συγκεκριμένο σνακ είναι προαιρετικό. Άμα αισθάνεσαι ότι είσαι εντάξει με την διατροφή σου, δεν χρειάζεται να το προσθέσεις.
    Αναγκαστικά πρέπει να ξαπλώσω γιατί πρέπει να ξυπνήσω στις 6 το πρωί ξανά, ξαπλώνω μεν στις 24:00 αλλα μπορεί να με πάρει και στις 1-2 ο ύπνος. Δεν θα με πειραζει να το προσθέσω στο μετά προπονητικό, το μονο που φοβάμαι είναι ότι θα ξεφύγω σε θερμίδες και από την άλλη, μήπως είναι πολλά για μετά προπονητικό πριν το ύπνο ?
    Το μετά προπονητικό γεύμα που έχω μήπως είναι ελλιπές για τις 6 ώρες περίπου ύπνου, θα κέρδιζα κάτι εάν έβαζα και αυτά που λες στο ίδιο γεύμα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-06-17 20:15 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstasgr90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναγκαστικά πρέπει να ξαπλώσω γιατί πρέπει να ξυπνήσω στις 6 το πρωί ξανά, ξαπλώνω μεν στις 24:00 αλλα μπορεί να με πάρει και στις 1-2 ο ύπνος. Δεν θα με πειραζει να το προσθέσω στο μετά προπονητικό, το μονο που φοβάμαι είναι ότι θα ξεφύγω σε θερμίδες και από την άλλη, μήπως είναι πολλά για μετά προπονητικό πριν το ύπνο ?
    Το μετά προπονητικό γεύμα που έχω μήπως είναι ελλιπές για τις 6 ώρες περίπου ύπνου, θα κέρδιζα κάτι εάν έβαζα και αυτά που λες στο ίδιο γεύμα ?

    Δεν ξέρω άμα κατά πόσο είναι ορθό να βάλεις το γιαούρτι μαζί με την whey στο μεταπροπονητικό. Τις θερμίδες μην τις φοβάσαι, ειδικά άμα προέρχονται από τροφές με υψηλή περιεκτικότητα πρωτεϊνης. Έτσι και αλλιώς, όταν κολλήσεις, θα μειώσεις από τον υδατάνθρακα.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-06-17 16:10 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεχρι να τον σκεπασει το χωμα , αν ειναι αυτο που θελει να κανει διαπλαση. Καλα κανει το παιδι τροφες με θρεπτικη αξια , που θα δωσουν αποτελεσματα σωματικα, τι να φαει δημητριακα νεστλε τιγκα στη ζαχαρη και σαρδελες? Οι 500 θερμιδες(κατω απτη συντηρηση) δεν ειναι πολλες και 1000 μια χαρα ειναι , εγω κανω και περισσοτερα , απλα πρεπει να ξερεις πως να κανεις τα φορτωματα και ποτε γιατι αλλιως οι μυς εξαφανιζονται σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα
    Δε μιλησα για δημητριακα νεστλε προφανως...ημαρτον...!!! Και δηλαδη υδατανθρακα ειναι μονο πατατα και ρυζι...?? Η θα μου πεις οτι δεν εχουν γλουτενη? Δηλαδη κινωα η φαγοπυρο δεν ειναι ενας παρα πολυ υγιεινός υδατανθρακας ?και δε βλεπω να υπαρχουν σε καμια διατροφη? Ακομα και κους κους και φακες...!
    Εδω δεν εχει σαλατες και γενικα φυτικες ινες απειροελαχιστες και δε βλεπω να τον λεει κανεις κατι και εχει στοχο απωλειας κιλων πραγμα που αυτα τα 2 τα καθιστα απαραιτητα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-06-17 16:51 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Ουτε κινωα φιλε , ουτε φαγοπυρο , νομιζω θα κανεις πλακα βεβαια.. Καλο ειναι να'χει σαλατες , εγω να σου πω την αληθεια και χωρις σαλατες την παλευω παλι , το κοτπουλο με λιγο νερο Δεν ειναι και το καλυτερο , απλα βαριεμαι. Και επισης στα 25% λιπος θα εχει απωλεια λιπους οτι και να φαει απλα να'ναι υποθερμιδικα.Αν θελει ομως πιο γρηγορα αποτελεσματα και χωρις μεγαλη απωλεια μυϊκου ιστου τοτε λιγο αλλαζει το πραγμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-17 17:38 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε κινωα φιλε , ουτε φαγοπυρο , νομιζω θα κανεις πλακα βεβαια.. Καλο ειναι να'χει σαλατες , εγω να σου πω την αληθεια και χωρις σαλατες την παλευω παλι , το κοτπουλο με λιγο νερο Δεν ειναι και το καλυτερο , απλα βαριεμαι. Και επισης στα 25% λιπος θα εχει απωλεια λιπους οτι και να φαει απλα να'ναι υποθερμιδικα.Αν θελει ομως πιο γρηγορα αποτελεσματα και χωρις μεγαλη απωλεια μυϊκου ιστου τοτε λιγο αλλαζει το πραγμα
    Ποιος δε θελει?ολοι αυτο θελουν για το φαγοπυρο οχι δεν αστειευομαι καθολου ειναι πολυ καλυτερο απο basmati θεωρω οπως και το κινωα. Το κους κους επιδης μια καλη τροφη δε καταλαβα προς τι ο ρατσισμος προς τι τροφες αυτες?

    Και το θεμα δεν ειναι να χεις απλα πρωτεινη και υδατανθρακα στην διατροφη σου οπως αυτη εδω...ειναι και τα μεταλα και τα ιχνοστοιχεια εξίσου σημαντικα κατι το οποιο αυτη η διατροφη δεν εχει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FitPal : 25-06-17 στις 17:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-06-17 18:55 #13
    Το avatar του χρήστη kwstasgr90

    Εγγραφή
    04-05-2011
    Περ.
    Γερμανια
    Μηνύματα
    134
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FitPal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος δε θελει?ολοι αυτο θελουν για το φαγοπυρο οχι δεν αστειευομαι καθολου ειναι πολυ καλυτερο απο basmati θεωρω οπως και το κινωα. Το κους κους επιδης μια καλη τροφη δε καταλαβα προς τι ο ρατσισμος προς τι τροφες αυτες?

    Και το θεμα δεν ειναι να χεις απλα πρωτεινη και υδατανθρακα στην διατροφη σου οπως αυτη εδω...ειναι και τα μεταλα και τα ιχνοστοιχεια εξίσου σημαντικα κατι το οποιο αυτη η διατροφη δεν εχει
    Σέβομαι τις απόψεις όλων και είμαι ανοιχτός στο ενδεχόμενο βελτίωσης της διατροφής αυτής δεδομένου ότι δεν είμαι ούτε διατροφολόγος ούτε αγωνιστικός BB, είμαι απλά ένας ερασιτέχνης που έχω κάποιες βασικές γνώσεις.

    Τι θα πρότεινες εσύ να αλλάξει σε αυτήν την διατροφή έτσι ώστε να γίνει καλύτερη ? Με δεδομένο πάντα να μείνω στις ίδιες θερμίδες τις 2 πρώτες εβδομάδες έτσι ώστε να βρω λίγο πολύ τις θερμίδες συντηρήσεις μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-06-17 19:51 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FitPal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος δε θελει?ολοι αυτο θελουν για το φαγοπυρο οχι δεν αστειευομαι καθολου ειναι πολυ καλυτερο απο basmati θεωρω οπως και το κινωα. Το κους κους επιδης μια καλη τροφη δε καταλαβα προς τι ο ρατσισμος προς τι τροφες αυτες?

    Και το θεμα δεν ειναι να χεις απλα πρωτεινη και υδατανθρακα στην διατροφη σου οπως αυτη εδω...ειναι και τα μεταλα και τα ιχνοστοιχεια εξίσου σημαντικα κατι το οποιο αυτη η διατροφη δεν εχει
    Αδερφέ, πολλά άτομα δεν βάζουν σαλάτες στην διατροφή τους. Είναι αλήθεια ότι σε Low carb διατροφές, η σαλάτα βολεύει πολύ, γιατί πέρα από τις καλές θρεπτικές αξίες που έχει, περιέχει λίγε θερμίδες και υδ και σε "φουσκώνει" εύκολα. Ο φίλος μας είναι ακόμη στην αρχή, οπότε έχει περιθώριο να κόψει υδα. σε περίπτωση που κολλήσει. Άμα πέσει πολύ σε υδατ., τότε μπορεί να σκεφτεί ως επιλογή να βάλει σαλάτες.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-06-17 20:12 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstasgr90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σέβομαι τις απόψεις όλων και είμαι ανοιχτός στο ενδεχόμενο βελτίωσης της διατροφής αυτής δεδομένου ότι δεν είμαι ούτε διατροφολόγος ούτε αγωνιστικός BB, είμαι απλά ένας ερασιτέχνης που έχω κάποιες βασικές γνώσεις.

    Τι θα πρότεινες εσύ να αλλάξει σε αυτήν την διατροφή έτσι ώστε να γίνει καλύτερη ? Με δεδομένο πάντα να μείνω στις ίδιες θερμίδες τις 2 πρώτες εβδομάδες έτσι ώστε να βρω λίγο πολύ τις θερμίδες συντηρήσεις μου.
    Τετοιο ειδους διατροφες εγω πιστευω ειναι μονοτονες και τις βαριεσαι γρηγορα...πρόσθεσε 2 3 φορες οσπρια,εφοσον δε τρως ψαρια παρε συμπληρωμα ω3 .
    Επισης οι πηγες υδατανθρακα που ανεφερα ειναι τελειες.
    Την 1 φορα απο τις 3 βαλε αυγα...3 φορες whey δε χρειΑζεται...προσθεσε σαλατες...
    Βγαλε ενα καινουριο πλανο με αυτα και ξαναποσταρε εδω για σχολιασμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία