Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 26-06-17 20:35 #1
    Προεπιλογή Γεια σε όλους σας
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Ονομάζομαι Παύλος και είμαι 37 ετών. Αυτή τη στιγμή είμαι 89 κιλά (δυο μήνες πριν ήμουν 94!!!) και με ύψος 1,77. Όπως καταλάβατε υπάρχει αρκετό λίπος - κυρίως στην κοιλιά - αλλά παρόλα αυτά έχω την αίσθηση ότι δεν είμαι τελείως χλαπάτσα...(βέβαια μπορεί να είναι μόνο η δικιά μου αίσθηση) Στην εφηβεία έκανα κολυμβητήριο και έπαιζα πολύ μπάσκετ ενώ κατά διαστήματα πήγαινα κανένα γυμναστήριο. Την τελευταία φορά που έκανα βάρη ήταν πριν 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά. Η μόνη ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν πιστεύετε ότι μπορώ να φτιάξω ένα ωραίο σώμα σε αυτή την ηλικία που είμαι. Σκέφτομαι το crossfit μιας που έχω 2 box πολύ κοντά στο σπίτι μου. Δεν ξέρω βέβαια αν θα το αντέξω και δεν λιποθυμήσω από την πρώτη προπόνηση. Σας παραθέτω και δυο φωτογραφίες μου για να δείτε σε τι κατάσταση βρίσκομαι... Σας ευχαριστώ πολύ όλους και καλώς σας βρήκα!Όνομα: 2014-07-23 20.028.34.jpg Εμφανίσεις: 120 Μέγεθος: 121,4 KBΌνομα: 2014-07-23 202.08.51.jpg Εμφανίσεις: 134 Μέγεθος: 133,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-06-17 23:48 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες φιλε..
    δεν ξερω εμενα για αρχαριους τα τυπου crossfit δεν μου φαινονται πολυ καλα..θα χασεις σιγουρα, αλλα θα βγαλεις κ πολλα προβληματκια απο τραυματισμους, οπως εχουν κανει ολοι οι αρχαριοι γνωστοι μου που τα ξεκινησαν..
    στην θεση σου θα κοιτουσα να φτιαξω μια υποθερμιδικη διατροφουλα για να χασεις λιπος, με επραρκεια πρωτεινης για να διατηρησεις μυικο ιτσο κ θα ξεκινουσα προγραμματακια με βαρη κ αεροβια συνδιαστικα..
    αν εχεις καμια απορια, ριξε μια ματια σε αυτη την ενοτητα κ ρωτα οπου νομιζεις..

    Άρθρα & Μελέτες Μελών
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-06-17 00:23 #3
    Προεπιλογή
    Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Η αλήθεια είναι ότι έψαχνα κάτι διαφορετικό από το γυμναστήριο το οποίο το βαριέμαι λίγο και δεν έχω και κανένα αξιόλογο εδώ γύρω. Θα δω. Το θέμα είναι ότι σε αυτήν την ηλικία που είναι δεν ξέρω αν θα δω κάποιο αποτέλεσμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-06-17 07:26 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paulgio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Η αλήθεια είναι ότι έψαχνα κάτι διαφορετικό από το γυμναστήριο το οποίο το βαριέμαι λίγο και δεν έχω και κανένα αξιόλογο εδώ γύρω. Θα δω. Το θέμα είναι ότι σε αυτήν την ηλικία που είναι δεν ξέρω αν θα δω κάποιο αποτέλεσμα.
    Υπαρχουν ατομα πολυ μεγαλυτερα απο εσενα με ακρως εντυπωσιακα σωματα. Προφανως και θα ηταν πολυ πιο ευκολο αν ησουν 20 αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα δεις μηδεν αποτελεσματα. Αν γυμναζεσαι σωστα, τρεφεσαι σωστα και κοιμασαι καλα δεν βλεπω λογο να μην δεις αποτελεσμα. Τωρα το crossfit, πολυ trend - εχω ενα προσωπικο bias εναντιον του αλλα μια αντικειμενικη αποψη ειναι αυτο που ειπε ο beef απο πανω. Ενας αρχαριος και μαλιστα τετοιας ηλικιας εχει μια επικινδυνοτητα τραυματισμου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-06-17 09:30 #5
    Προεπιλογή
    Καλημερα κ καλως ηρθες.
    Κ εγω πανω κατω κ ηλικια κ υψος κ βαρος καποτε εκει ημουν.Αν δεις τωρα το σωμα μου δεν εχει μεινει καθολου λιπος κ εχω κρατησει την μυικη μου μαζα.υποθερμιδιτικη διατροφη, αεροβια πειθαρχεια κ υπομονη.
    Η ηλικια σου να ειναι πιο μικρη απο θεληση σου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-06-17 09:41 #6
    Προεπιλογή
    Μια χαρα ειναι η ηλικια σου για να δεις καλα αποτελεσματα ,αρκει να προσπαθησεις...με μπροσταρη την διατροφη.
    Ενα προγραμμα με βαρη κ αεροβιο σε λογικα πλαισια νομιζω θα ηταν καλυτερα για την φαση που εισαι τωρα.
    Χλαπατσας δεν αισθανεσαι οτι εισαι γιατι κατω απο το λιπος σου κρυβεται καποιος μυικος ιστος.
    Καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-06-17 10:13 #7
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    εγω παλι δεν ειμαι κατα του κροσφιτ και το θεωρω αρκετα καλη γυμναστικη ειδικα αν θες να χασεις
    εξαλλου υπαρχουν και τμηματα για αρχαριους

    το κακο σε αυτη τη περιπτωση ειναι οτι για να κανεις ενα προγραμμα 20 λεπτων (χονδρικα) πρεπει να εισαι εκει καθε μερα απο ενα διωρο για να κανεις τζιμναστικς, δηλαδη να μαθαινεις την ασκηση, τη σωστη (κατα το κροσφιτ) εκτελεση, και βεβαια να δυναμωνεις.

    απο αποψη χρονου δηλαδη για να γινει σωστα θελει πολυ παραπανω απο οτι τα βαρη

    βεβαια αν εισαι εξοικειωμενος με τετοιου ειδους ασκησεις και με μια καλη διατροφουλα ισως ειναι ιδανικο για αυτο που θες

    η ηλικια μη σε προβληματιζει
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-06-17 01:15 #8
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-06-17 03:51 #9
    Το avatar του χρήστη Greg1997

    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα φίλε μου η γνώμη μου γράψου σε ένα άθλημα μαχητικό πυγμαχία κικμποξ, που έχει πολύ αεροβιο κάνε κ λίγο βάρη μέσα στην εβδομάδα κάνε κ μια καλή κ καθαρή διατροφή και θα δεις φοβερά αποτελέσματα καλώς ήρθες!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-06-17 09:37 #10

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση