Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 05-07-17 11:29 #1
    Προεπιλογή Μετα απο χασιμο κιλων
    Καλημερα στο φορουμ το ονομα μ ειναι Γιωργος και ειμαι απο την θεσσαλονικη ειμαι 23 και ειμαι 80 κιλα και με υψος 1.82

    τωρα στα δικα μας πριν 7 χρονια στο γυμνασιο ημουν 97 κιλα υπερβαρος και με νηστεια εχασα 30 κιλα με αποτελεσμα να κρεμασω .Μετα Αφου εχασα τα κιλα χωρις να ρωτησω ποτε κανεναν ξεκινησα γυμναστηριο και εκανα μονο διαδρομο και λιγους κοιλιακους ελπιζοντας να φυγει το λιπος,οπου δεν εφυγε και εγω εχανα το χρονο μου.Με την πάροδο του χρόνου ποτε σταματαγα ποτε ξανα ξεκινηγα χωρις να απεχω μεγαλα χρονικα διαστηματα φτανωντας σημερα να εχει δημιουργηθεί αυτο το αποτελεσμα οπου προσπαθω να καψω το λιπος με κρος φιτ 3 φορες την εβδομαδα και πρωινο τρεξιμο.
    Το ερωτημα που μου δημιουργείται ειναι αν κανω εγω κατι λαθος η απλα ειμαι ανυπομονος. ΥΓ Το κρος φιτ το ξεκινησα 1 μηνα πριν αφου ειχα σταματησει απο τον δεκεμβρη να γυμναζομαι λογο ελλειψης αποτελεσματος

    Διατροφη

    Κουακερ Με Γαλα 9 00

    Τρεξιμο 11 30

    Μπανανα 12

    μπιφτεκια κοτοπουλου η τονος η καποιο λαδερο φακη,αρακας,φασολακια 13 30

    Ξινομηλο 16 00

    Προπονηση 18 00

    πρωτεινη μετα την προπονηση 19 00 sci mx diet

    4 ασπραδια ομελετας χωρις λαδι σε αντικολλητικο τηγανι


    Όνομα: IMG_0203.jpg Εμφανίσεις: 710 Μέγεθος: 66,3 KB


    Όνομα: IMG_0204.jpg Εμφανίσεις: 704 Μέγεθος: 51,7 KB


    Όνομα: IMG_0207.jpg Εμφανίσεις: 720 Μέγεθος: 125,8 KB


    Όνομα: IMG_0211.jpg Εμφανίσεις: 721 Μέγεθος: 74,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-07-17 13:05 #2
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Η διατροφή σου δεν είναι καθολου καλή παρόλα αυτά θα σε βοηθήσει σε αυτό που θες απλά θέλει υπομονή

    Διάβασε τα αντίστοιχα θέματα με διατροφές και κάνε τις απαραίτητες αλλαγές και το ξανασυζητάμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-07-17 13:45 #3
    Προεπιλογή
    γεια σ φιλε μου καλως ηρθες..Κλασσικα λαθη τα εχω κανει και εγω..Κανιβαλισες την μυικη σου μαζα στην προσπαθεια σ να χασεις κιλα..Η διατροφη δεν ειναι καλη ανοιξε ενα θεματακι στις διατροφες να το συζητησουμε...Ημουν κ εγω σε παρομοια κατασταση με εσενα..Θελει υπομονη πεοθαρχια και θα ερθουν τα αποτελεσματα..Πολυ αργα ομως να ξερεις..Αν εισαι ανυπομονος και δεν ξερεις αν προοδευεις καλο ειναι να μετρησεις την μεση σου με μια μεζουρα και να την μετρας καθε εβδομαδα...Επισης αεροβια καλυτερα το πρωι νηστικος να κανεις..Διαβασε τα αρθρα στο forum και οτι απορεια εχεις την συζηταμε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-07-17 15:07 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διατροφή σου δεν είναι καθολου καλή παρόλα αυτά θα σε βοηθήσει σε αυτό που θες απλά θέλει υπομονή

    Διάβασε τα αντίστοιχα θέματα με διατροφές και κάνε τις απαραίτητες αλλαγές και το ξανασυζητάμε
    Καλησπερα, η διατροφη του ειναι χαλια, τρωει πολυ λιγο. Πως θεωρεις οτι θα τον βοηθησει σε αυτο που θελει; Γιατι ειναι σαν να τον ενθαρρυνεις να την συνεχισει και ειναι ζητημα αν φτανει τις 1000cal.

    Εγω ασχετη ειμαι, ομως το πρωτο που εμαθα ηταν για θερμιδες συντηρησης κλπ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-07-17 16:19 #5
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Του λέω ξεκάθαρα δεν είναι καλή να διαβάσει άρθρα και να την αλλάξει

    Πως γίνεται να τον ενθάρρυνω να τη συνεχίσει ?

    Αυτό που λες με τις θερμίδες αυτό ακριβώς επιβεβαιώνει αυτό που λέω κι εγώ
    Το παιδί θέλει να χάσει τρώει πάρα πολύ λίγο (και λάθος) και τι συμβαίνει όταν τρως υποθερμιδικα αφού είναι το πρώτο πράγμα που έμαθες? Ναι σωστά κατάλαβες αδυνατίζεις αυτό που ζητάει δηλαδή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-07-17 16:37 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του λέω ξεκάθαρα δεν είναι καλή να διαβάσει άρθρα και να την αλλάξει

    Πως γίνεται να τον ενθάρρυνω να τη συνεχίσει ?

    Αυτό που λες με τις θερμίδες αυτό ακριβώς επιβεβαιώνει αυτό που λέω κι εγώ
    Το παιδί θέλει να χάσει τρώει πάρα πολύ λίγο (και λάθος) και τι συμβαίνει όταν τρως υποθερμιδικα αφού είναι το πρώτο πράγμα που έμαθες? Ναι σωστά κατάλαβες αδυνατίζεις αυτό που ζητάει δηλαδή
    Τον ενθαρρυνεις εδω "παρόλα αυτά θα σε βοηθήσει σε αυτό που θες απλά θέλει υπομονή " Υπομονη για να διαλυσει τον μεταβολισμο του και να αισθανεται πεθαμενος.
    Οκ, ειμαι 1.71 48 κιλα και λεω να χασω, αν το παιδι τρωει 1000 για να χασει, τοτε εγω με 500 θα χασω, ισως να τις κατεβασω και στις 300 για να χασω πιο γρηγορα

    @OP βρες τις θερμιδες συντηρησης σου και προσαρμοσε την διατροφη σου, με αυτα που κανεις τωρα αποτελεσμα δεν θα δεις και επιβαρυνεις το σωμα σου. Αν καταναλωσω 1000 θερμιδες για πανω απο 2 μερες, αρχιζουν να με πονανε τα ποδια μου και να ζαλιζομαι, εσυ πως τα καταφερνεις και δεν εχεις διαλυθει ακομα;!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη efib : 05-07-17 στις 16:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-07-17 16:45 #7
    Προεπιλογή
    το λαθος μου ειναι οτι ειναι λιγες θερμιδες για κακη ποιοτητα φαγητου

    ειχα ανοιξει ενα θεμα στης διατροφες με παλια διατροφη αλλα δεν ξερω πως να το σβησω για να φτιαξω ενα καινουργιο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-07-17 17:00 #8
    Προεπιλογή
    Γράψε σε αυτό πάλι. Δεν χρειάζεται ν ανοίξεις άλλο. Νσι είναι λιγες καί λάθος δομημένη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-07-17 18:45 #9
    Προεπιλογή
    πως πιστευετε μπορω να βελτιωσω την διατροφη μου,που υστερει ?
    Επισης τωρα μ τελιωνει η πρωτεινη και καπου διαβασα απο ενα αλλο παιδι οτι περνει αμινοξεα και λιποδιαλυτες μηπως
    να κανω το ιδιο η να παρω μια πρωτεινη ισολειτ για μετα την προπονηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  10.  

  11. 05-07-17 20:35 #11
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο efib Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ενθαρρυνεις εδω "παρόλα αυτά θα σε βοηθήσει σε αυτό που θες απλά θέλει υπομονή " Υπομονη για να διαλυσει τον μεταβολισμο του και να αισθανεται πεθαμενος.
    Οκ, ειμαι 1.71 48 κιλα και λεω να χασω, αν το παιδι τρωει 1000 για να χασει, τοτε εγω με 500 θα χασω, ισως να τις κατεβασω και στις 300 για να χασω πιο γρηγορα

    @OP βρες τις θερμιδες συντηρησης σου και προσαρμοσε την διατροφη σου, με αυτα που κανεις τωρα αποτελεσμα δεν θα δεις και επιβαρυνεις το σωμα σου. Αν καταναλωσω 1000 θερμιδες για πανω απο 2 μερες, αρχιζουν να με πονανε τα ποδια μου και να ζαλιζομαι, εσυ πως τα καταφερνεις και δεν εχεις διαλυθει ακομα;!!

    Τώρα εσύ ή δε καταλαβαίνεις ελληνικά ή απλά προσπαθείς να το παίξεις έξυπνη
    Δε θα το συνεχίσω

    Αν θες να βοηθήσεις το παιδί βοηθά το
    Το να προσπαθείς να μου την πεις δε βοηθά κανεναν
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-07-17 21:14 #12
    Προεπιλογή
    Πρωί : 6.30
    1 μπωλ βρώμης+ 1 δόση πρωτείνης σε νερο
    1 φλυτζάνι πρασινο τσάι
    1 πολυβιταμινη

    Δεκατιανό: 9.30-10.00
    2 φέτες ψωμί σικάλεως+1 φέτα γαλοπούλα+μισή ντομάτα+ 2-3 ασπράδια

    Μεσημεριανό: 13.00-13.30
    Ψάρι/κρέας με καφε ρυζι και σαλάτα+ 1 κουταλιά του γλυκού λάδι
    η 2-3 μπιφτέκια/κοτόπουλο/σολωμός/τόνος+ σαλάτα+ 1 κουταλιά λάδι
    +σαλατα

    Απογευματινό: 16.00-17.00
    μια χούφτα αμύγδαλα π.χ24-25 + 1 μπανάνα/μήλο/πορτοκάλι ή
    2 γιαούρτια 2% με μερικά αμύγδαλα ή
    1 κεσεδάκι cottage με λαχανικά
    καλυτερα απο ολα(αν σε παιρνει βεβαια) 200γρ κοτοπουλο + σαλατα

    Μεταπροπονητικό: 19.30-20.00 (αυτό μάλλον θα χρειαστεί βελτίωση)
    30-60 γρ πρωτείνης με ΝΕΡΟ + ξινομηλο

    Βραδινό: 22.00-23.00
    2 γιαούρτια 2% με λαχανικά ή
    1 κονσέρβα σολωμού/τόνου+ σαλάτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-07-17 21:15 #13
    Προεπιλογή
    εδω καταληξα παιδια πως σας φαινεται θα με βοηθησει να χασω το λιπος στο σωμα μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-07-17 10:02 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα εσύ ή δε καταλαβαίνεις ελληνικά ή απλά προσπαθείς να το παίξεις έξυπνη
    Δε θα το συνεχίσω

    Αν θες να βοηθήσεις το παιδί βοηθά το
    Το να προσπαθείς να μου την πεις δε βοηθά κανεναν
    καλμερα..η αληθεια ειναι, οτι με τον τροπο που το γραφεις δειχνεις ξεκαθαρα να του λες οτι ακομα κ με την διατροφη αυτη, θα πετυχει αυτο που θελει.
    δλδ κ γω με τα φτωχα Ελληνικα που ξερω αυτο διαβαζω, οποτε η Εφη δεν ειναι η μονη σε αυτο..
    δεν ξερω μηπως ηθελες να γραψεις κατι αλλο, η το εθεσες με λαθος τροπο..

    η αρχικη σου παραθεση ειναι, αυτη, οποτε αντι να εκνευριζεσαι θα ηταν καλυτερα να πεις, τι ακριβως ηθελες να γραψεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διατροφή σου δεν είναι καθολου καλή παρόλα αυτά θα σε βοηθήσει σε αυτό που θες απλά θέλει υπομονή

    Διάβασε τα αντίστοιχα θέματα με διατροφές και κάνε τις απαραίτητες αλλαγές και το ξανασυζητάμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-07-17 10:07 #15
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διατροφή σου δεν είναι καθολου καλή παρόλα αυτά θα σε βοηθήσει σε αυτό που θες απλά θέλει υπομονή

    Διάβασε τα αντίστοιχα θέματα με διατροφές και κάνε τις απαραίτητες αλλαγές και το ξανασυζητάμε
    η αρχικη μου παραθεση ειναι αυτη

    αμα διαβαζει ο καθενας οτι θελει μπορει να καταλαβαινει οτι θελει

    το να τρωει λιγο εως καθολου θα τον οδηγησει σε απωλεια κιλων σιγα σιγα δε νομιζω οτι λεω κατι που δεν ισχυει


    τεσπα οπως ξαναπα δε βρισκω το λογο να επιμενουμε σε αυτο

    γιατι ακομα και λαθος να το εθεσα μετα απο τοση επεξηγηση νομιζω φαινεται οτι δεν τον παροτρυνω να συνεχισει....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία