Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 09-07-17 19:51 #1
    Προεπιλογή Καινουργια διατροφη γραμμωσης
    Καλησπερα στο τεαμ θα ηθελα να δειτε και να μου πειτε ποσες θερμιδες βγαινει περιπου η διατροφη αυτη γιατι ο στοχος μου ειναι η 2600 θερμιδες και δεν μπορω να της μετρησω

    8:00 50Γρ Κουακερ με Ενα σκουπ πρωτεινη Σε Νερο
    11:00 2 Ριζογκοφρετες Με μια γαλοπουλα και 1 χουφτα καρυδια
    14:00 50 ΓΡ Ρυζι καφε Με 2 μπιφτεκια μεσεου μεγεθους κοτοπουλου η τονο με πρασινη σαλατα
    17 00 εχω προπονηση οποτε στς 18 ενα σκουπ πρωτεινης με ενα ξυνομηλο
    19 30 ομελετα 1 κροκο 4 ασπραδια σε αντικολλητικο χωρις λαδι
    21 30 1 γιαουρτι 0% με 2 αγγουρια

    αυτο που με εχει μπερδεψη σε συγκριση με αλλες διατροφες ειναι οτι πολλες προπονησης γινοντε στις 19 00 με αποτελεσμα να μπερδευομαι στα γευματα μεταξη 14 00 και 19 30
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-07-17 00:03 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα φίλε, για ποιο λόγο δεν μπορείς να τις μετρήσεις και θες κάποιος άλλος να το κάνει για σένα?
    Όπως και να χει, δε θα μπορούσαμε γιατί ούτε γραμμάρια γράφεις για το κάθε τι αλλά ούτε και μάρκες για κάποια πράγματα... Τις προάλλες ψώνιζα ρυζογκοφρέτες και η κάθε μάρκα είχε τις διαφορές της σε θερμίδες π.χ. Πάντως τα συγκεκριμένα που έχεις με μια γρήγορη ματιά, ούτε για 1500 δε μου κάνουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-07-17 18:57 #3
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    βαλε κ λιγο σκορδο στο γευμα τον 21 30
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-07-17 12:13 #4
    Προεπιλογή
    Σε γενικές γραμμές, η διατροφή σου είναι καλή. Για εμένα θα έπρεπε να ανεβάσεις λίγο τα λιπαρά. Ας πούμε μπορείς να πάρεις γιαούρτι 2% και να προσθέσεις ξηρούς καρπούς, που είναι καλή πηγή λιπαρών. Τα 2 αγγούρια μου φαίνονται ότι δεν ταιριάζουν μαζί με το γιαούρτι, καλύτερα να τα βάλεις στο μεγάλο γεύμα μαζί με το κρέας και την σαλάτα.
    Τώρα, όσον αφορά θερμίδες συντήρησης και μάκρο, η προσωπική μου άποψη είναι ότι ο καλύτερος να βρεις τις κατάλληλες ποσότητες είναι απλά να πειραματιστείς για δυο εβδομάδες. Ακολούθα την διατροφή που έχεις φτιάξει και ανάλογα τα αποτελέσματα, μπορείς να αυξήσεις ή να μειώσεις τις θερμίδες. Άμα νιώθεις πολύ πείνα, τότε σημαίνει ότι παίρνεις πολύ λίγες θερμίδες από ότι πρέπει. Άμα παίρνεις κιλά ή μένεις στάσιμος, τότε πρέπει να μειώσεις από θερμίδες από υδατάνθρακα.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση