Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 53 από 53
  1. 13-04-18 15:57 #46
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    είναι ένας τρόπος και αυτος ναι...μπορείς να το δοκιμάσεις και να δείς πως θα σου πάει...για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις να κόψεις 200 θερμίδες από υδατάνθρακες και να ανεβάσεις 200 θερμίδες από λιπαρά...εγώ μαζί με τα αμυγδαλα το βράδυ θα έβαζα και λίγο γιαούρτι για την καζείνη.Υπάρχει γενικά μια άποψη οτι τα γαλακτοκομικά πρέπει να αποφεύγονται από την γράμμωση ωστόσο λίγο γιαούρτι το βράδυ δεν νομίζω να σου κανει κακο
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-04-18 16:04 #47
    Προεπιλογή
    γενικα τα μονα γαλακτοκομικα που εχω ειναι γυρω στα 200 γρ γιαουρτι την μερα και ειναι το βραδυ, απλα σημερα επειδη ειναι αργα η προπονηση εβαλα το γιαουρτι προ-προπονητικο, λες να παω νηστικος και να το βαλω το βραδυ μαζι με τα αμυγδαλα? Αργοτερα επειδη παιρνω αρκετη πρωτεινη μεσα στην μερα και χωρις το γιαουρτι ισως το βγαλω τελειως. 180 γρ πρωτεινης εχω ημερισιως και χωρις συμπληρωμα, αρα μπορω να βαλω 1 σκουπ και να φυγουν τελειως τα γαλακτοκομικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-04-18 16:14 #48
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    χχχμμμ τώρα είδα ότι το έχεις πριν την προπόνηση. άστω έτσι ή χώρησε σε 100 γραμμάρια πριν και 100 γραμμάρια το βράδυ.και αυτό γίνεται...Ακόμα το ότι ξεφεύγεις στην πρωτείνη γιατί δε σου αρέσει;
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-04-18 16:28 #49
    Προεπιλογή
    Ωραια θα το σπασω 100 και 100, μιας και εχω και τα αμινοξεα πριν ολα κομπλε, ο λογος που δεν θελω( αν και τις περισσοτερες μερες παω γυρω στα 190 γρ πρωτεινης) να ξεπερναω τα 180 ειναι γιατι ειμαι ηδη στα 2,2 γρ ανα κιλο και λενε( δεν ξερω ποσο ισχυει) οτι παραπανω για εναν φυσικο αθλητη ειναι χαμενη υποθεση και επιβαρυνση του συκωτιου( ισως ειναι bro-science) αν και προσωπικα δεν το εχω πολυ-ψαξει. Οσο για την βρωμη δυο φορες την ημερα λες στο δευτερο γευμα να την αλλαξω με τπτ αλλο? ή να βαλω στο μεταπροπονητικο 150 γρ ρυζι και να φυγει τελειως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-04-18 17:06 #50
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    για μένα αν κάποιος κινήται απο 1,8-2,2 ειναι πάρα πολύ καλά.Αν τώρα καμια φορά ξεφύγει και λίγο από το 2,2 νταξει δε χάλασε και ο κόσμος.Εμένα σαν προπονιτικό η βρώμα μου αρέσει πολύ.θα την κράταγα προσωπικά
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-05-18 16:05 #51
    Προεπιλογή
    Μια ανανεωση στην διατροφη να παρω και γνωμες για διορθωση ή αμα ειναι καλη να παρουν γνωμες και αλλα μελη που τωρα προσπαθουν:
    Μακρος(συντηρηση στα 80 κιλα) : 3100 θερμιδες, 185 γρ πρωτεινη, 410 υδατανθρακα, 81 λιπαρα. Σιγουρα θελει διορθωσεις, διπλες προπονησεις δεν υπαρχουν καθε μερα αλλα καπου πρεπει να βολεψω και το γυμναστηριο. Ξεκουραση υπαρχει αρκετη( και κυριακη ολη μερα και αρκετες ωρες υπνο)

    Πρωινο( και 1ο προ-προπονητικο)
    Βρωμη 100 γρ, Ασπραδια αυγων 150 μλ, 1 αυγο ολοκληρο, 25 γρ μελι, 1 μηλο (160 γρ), 20 γρ φυστικοβουτυρο.

    Μεταπροπονητικό-Μεσημεριανό: 30 γρ Whey+ 5 γρ κρεατινη
    Μπασματι 200 γρ, Κοτοπουλο 120 γρ, Σαλατα βραστα κολοκυθακια.

    Υπνος δυο ωρες

    Προπονηση 2η( μποξ)
    Μεταπροπονητικο: 150 γρ ρυζι, 120περιπου γρ κιμας, 1 κουταλια ελαιολαδο, Σαλατα μαρουλι/κολοκυθακια βραστα

    Πριν τον υπνο: 30 γρ πρωτεινη πολλων πηγων, 25 γρ αμυγδαλα

    Καπου ενδιαμεσα σαν σνακ εχω και κουβερτουρα 70% κακαο(συνηθως πριν την δευτερη προπ).

    Θελει διορθωσεις λογικα αλλα απο μακρος πιστευω ειμαι κομπλε,
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-18 17:16 #52
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Βγαλε την κουβερτουρα πρωτα . Δε ξερω πως ειναι τα μακροσυστατικα , σαν επιλογες τροφων ειναι οκ , αλλα ποσο κατω απτη συντηρηση παιζεις και τι π υ-α και λ εχεις? Γενικα κανεις τη διαιτα αρκετο καιρο τωρα , τι εντιπωσεις εχεις ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-05-18 20:57 #53
    Προεπιλογή
    Ειμαι ακριβως στην συντηρηση μιας και επιασα τον στοχο που εχω για τωρα. Θα συνεχισω την συντηρηση για 1 μηνα ακομα μιας και τα υπολογισα λαθος και ξεκινησα νωρις την γραμμωση.
    Παιζω 50% υδατανθρακα 25% πρωτεινη 25% λιπαρα περιπου και με τετοιο υδατανθρακα μου παει αρκετα καλα, και οσο ημουν κατω απο την συντηρηση παλι ειχα πολυ υδατανθρακα γιατι λογω των προπονησεων με κραταει καλυτερα. Κουβερτουρα θα την βγαλω και αυτη, εχω βγαλει και τα γαλακτοκομικα εδω και 2 εβδομαδες.
    Το διατυπωσα λιγο λαθος πανω και μολις το προσεξα, αυτη τη στιγμη ειμαι με τα μακρος που γραφω πανω και τις θερμιδες!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234