Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 10-07-17 19:31 #1

    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περ.
    Ρόδος
    Μηνύματα
    7
    Προεπιλογή Διατροφή για απώλεια περιφέρειας
    Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάνω διατροφή και δεν μπορώ να χάσω την κοιλιά Κάι τα πλαϊνά και δεν ξερω τι λάθος κάνω.. Θα ήθελα μια βοήθεια εάν μπορείτε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-07-17 20:52 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και καλωσήρθες στη παρεα!

    Η περιοχή της κοιλιάς συνηθως αδειαζει τελευταια απο λίπος λογω οργανων, θελει πολύ υπομονή και προσεγμένο πρόγραμμα διατροφής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-07-17 22:02 #3
    Προεπιλογή
    Τι διατεοφη κανεις ακριβως;πες μας κατι για σενα.πολυ γενικη ερωτηση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-07-17 23:13 #4

    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περ.
    Ρόδος
    Μηνύματα
    7
    Προεπιλογή Καλησπέρα!
    Ειμαι 76 κιλά και κάνω μια διατροφή τρώω 6 φορές την μέρα. Πρωί τρώω 7 αυγα ασπράδια ένα κρόκο και 100 γραμμάρια πατάτα και ενα φρούτο.2 γεύμα τρώω τόνο με σαλάτα και 100 γραμμάρια πατάτα. 3 πίνω ένα σκοπ πρωτεΐνη.4 γεύμα τρώω κοτόπουλο η χοιρινό 200 γραμμάρια και πατάτα 100γρ με σαλάτα. 5 γεύμα σκοπ πρωτεΐνη και 6 τρώω κοτόπουλο η χοιρινό 200γρ ότι τρώω το μεσημέρι δηλαδή. Δεν ξέρω εάν κάνω κάτι λάθος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-07-17 13:00 #5
    Προεπιλογή
    Υποθέτω ότι το μεταπροπονητικό είναι στο τρίτο γεύμα που αναφέρεις απλά ένα σκουπ πρωτεϊνης. Αν ναι, καλύτερα θα ήταν να βάλεις του φρούτο, που τρως στο πρωινό, στο μεταπροπονητικό. Επίσης, έχεις αρκετά ανεβασμένο τον υδατάνθρακα. Άμα θες να χάσεις λίπος θα πρέπει να ξεκινήσεις αερόβια και να αρχίζεις να μειώνεις σταθερά τον υδατ όταν κολλάς σε κιλά. Αλλά δεν μας έχει πει ύψος και πόσο καιρό κάνεις γυμναστήριο. Άμα έχεις ξεκινήσει τώρα, η καλύτερη λύση είναι να χάσεις τα περριτά κιλά και να μπεις σε όγκο από το φθινόπωρο. Πρέπει να προσθέσεις λίγη μυική μάζα πριν πας σε γράμμωση.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-07-17 15:52 #6

    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περ.
    Ρόδος
    Μηνύματα
    7
    Προεπιλογή Καλησπέρα
    Την πρωτεΐνη την πίνω πριν την προπόνηση γτ δουλεύω από της 8 μέχρι της 5 το απόγευμα οπότε κάνω ένα διάλειμμα κατά της 12 και μετά κατά της 3 και μισή με 4 πίνω την πρωτεΐνη και μετά τρώω και μετά από μια ώρα πάω γυμναστήριο.. κάνω 7 χρόνια γυμναστήριο το τελευταίο χρόνο το έχω δει κάπως δυναμικά διατροφή και φουλ αερόβια. Ειμαι 1.70 ύψος. Πώς μπορώ να βάλω κάποια φώτο στο site?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-07-17 15:54 #7

    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περ.
    Ρόδος
    Μηνύματα
    7
    Προεπιλογή Καλησπέρα!
    Και για το υδατάνθρακα όπως μου λέτε το έχω καταλάβει και εγώ και θα τον μειώσω στα 150 με 100 γραμμάρια λέω δεν ξέρω εάν είναι πολύ λίγος όμως η καλός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-07-17 12:26 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JohnGSXR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την πρωτεΐνη την πίνω πριν την προπόνηση γτ δουλεύω από της 8 μέχρι της 5 το απόγευμα οπότε κάνω ένα διάλειμμα κατά της 12 και μετά κατά της 3 και μισή με 4 πίνω την πρωτεΐνη και μετά τρώω και μετά από μια ώρα πάω γυμναστήριο.. κάνω 7 χρόνια γυμναστήριο το τελευταίο χρόνο το έχω δει κάπως δυναμικά διατροφή και φουλ αερόβια. Ειμαι 1.70 ύψος. Πώς μπορώ να βάλω κάποια φώτο στο site?
    Πρέπει να παίρνεις μεταπροπονητικό μέσα στα επόμενα 30 λεπτά, αφού έχεις τελειώσει την προπόνηση. Οπότε σου προτείνω να βάλεις πρωτεϊνη και μετά την προπόνηση. Επίσης, βάλε γιαούρτι και ξηρούς καρπούς πριν τον ύπνο, που είναι κλασικό γεύμα και θα σε βοηθήσει να χορτάσεις για το βράδυ.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-07-17 12:27 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JohnGSXR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για το υδατάνθρακα όπως μου λέτε το έχω καταλάβει και εγώ και θα τον μειώσω στα 150 με 100 γραμμάρια λέω δεν ξέρω εάν είναι πολύ λίγος όμως η καλός.
    Ναι, όταν κολλάς σε κιλά θα πρέπει να μειώνεις τον υδατάνθρακα. Επίσης, φρόντιζε να κάνεις 3-4 φορές την εβδομάδα αερόβια κάπου 30-45 λεπτά. Αερόβια μπορείς να κάνεις μετά την προπόνηση ή το πρωί, όταν ξυπνήσεις, άμα έχεις την ευκαιρία.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-07-17 14:10 #10

    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περ.
    Ρόδος
    Μηνύματα
    7
    Προεπιλογή
    Ωραία σε ευχαριστώ θα το κάνω αυτά που μου είπες.. αερόβια κάνω κάθε μέρα που πάω προπόνηση συνήθως κάνω 30 λεπτα η πριν την προπόνηση η μετά.. στο γεύμα που κάνω την πρωτεΐνη τι θα μπορούσα να βάλω μέχρι να φάω το άλλο γεύμα; πίνω πρωτεΐνη και μετά από μια με μιάμιση ώρα τρώω το κοτόπουλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-07-17 17:03 #11
    Προεπιλογή
    Καλύτερα να κάνεις πάντα μετά την προπόνηση την αεροβική σου αφού ο πρωταρχικός στόχος σου είναι η απώλεια λίπους. Κάνοντας μετά, θα κάψεις περισσότερο λίπος στον ίδιο χρόνο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-07-17 19:15 #12

    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περ.
    Ρόδος
    Μηνύματα
    7
    Προεπιλογή
    Ναι έχεις δίκιο και εγώ το σκέφτηκα αυτό και τώρα αυτό έχω ξεκινήσει γτ τόσο καιρό το έκανα το αντίθετο.. οπότε τώρα το κάνω μετά την προπόνηση.. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια
    Απάντηση με παράθεση