Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 22-07-17 02:10 #16
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Και εσυ το ιδιο, ειμαι απο τους παραλιακηδες με χερια μεγαλυτερα απο ποδια.
    Φοραω πετσετα για παρεο στην παραλια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 22-07-17 16:52 #18
    Προεπιλογή
    Τον κακομοιρουλη. ..αντε να δει τη μελαγχρινη τουμπαναρα τωρα να κανει 180 κιλα αρσεις κ 120 σκουααατ, θα του φυγει η δύναμη των ποδιωνεναι....

    Λοιπόν κατσε γιατι ειναι ωραιο θεμα αυτο

    Εχουμε 80κιλα με 10% σωμ λιπος 72 αλιπα
    Ξεκιναμε υπερθερμιδικη με οριζοντα 3 ετων. Εχουμε νεο αντρα, χαμηλα σε λιπος, να πουμε δλδ ιδανικες συνθηκες, με σουπερ ντουπερ προπονηση, ξεκουραση, διατροφη, συμπληρωματα.**

    **
    Σος ο ιδανικός ββερ δε θα βαλει το δακτυλο του στη μαγικη σως, γιατι τοτε ολα αλλάζουν.

    Οποτε ας υποθέσουμε οτι τον πρώτο χρονο υπερθερμιδικης διατροφης βαζει 5 κιλα μυικα και 2 λιπος, 87 κιλα συνολο.
    Το 2ο χρονο βαζει 3κιλα μυς και 3 λιπος, συνολο 93. Και τον 3ο, 2 κιλα μυς και 5 λιπος φτασαμε τα 100.
    Ποσο % λιπος εχει; 18%, 82κιλα αλιπα.

    Αεπισκεπτη λες λαλακιες δε θα βαλει τοσο λιπος.

    Γεγονός #1 υπερθερμιδικη και να μη μπει λιπος δε γίνεται.

    Γεγονός #2 σε υπερθερμιδικη οσο περισσότερο λιπος υπάρχει τοσο περισσότερο θα μπει σε σχεση με μυς δλδ αν εχουμε 2 πανομοιοτυπους διδυμους που κανουν την ιδια προπονηση ιδια διατροφη ιδια ξεκουραση ιδια σωματικη δραστηριότητα, ολα ιδια. Ο Α ξεκιναει με 7% σωμ λιπος κι ο Β με 10% , σε υπερθερμιδικη ο Α θα βαλει περισσότερα μυικα κιλα σε αναλογια με λιπος απ τον Β. Ισχύει και το αντίστροφο, σε υποθερμιδικη ο Β θα χανει περισσότερο λιπος σε αναλογία με μυς, απ οτι ο Α.

    Γεγονός #3 αν θέλουμε να παρατηρησουμε τι επιδραση εχει η χ ασκηση σε σχεση με την ψ κι αν ο σολομος/αγγούρι εχει καλύτερα αποτελέσματα απ το ρυζι/στηθος κοτόπουλο, ο ασκουμενος πρεπει να ειναι αλιπος.

    Αιτιογηση υπαρχει σε καποιο βιβλίο του Μακντοναλντ, οποιος θυμαται ας το αναφέρει.

    Οπότε. ..

    Δε ξερω σε τι φαση θα πετυχουμε τη διαθεση του ασκουμενου, μπορει να θελει να γεμιζουν οι μπλουζες να φαινεται ογκωδης και μεγαλος, οποτε ογκος ογκος ογκος

    Απ την αλλη μπορεί να εχουμε εναν τυπακο που να λεει εγω θελω φλεβες στην κοιλια μου ολο το χρόνο

    Σε αυτη την περίπτωση

    Υπάρχουν καποιες γενικές οδηγίες
    Α,κατεβαινεις σε οσο χαμηλότερο λιπος μπορείς. Το 8%, ολοι το μπορουν με φυσικό τροπο.
    Β. Διατηρεις το 8% με ισοθερμιδικη για 3, 5 εβδομάδες για να επελθει ισορροπία
    Γ. Ειτε κανεις συντομες περιοδους πες 2 εβδομάδες υπερθερμιδικη, υποθερμιδικη, οπως ειπε η Λιλουγκα
    Ειτε κανεις ισοθερμιδικη σε χρονικο διάστημα ενός μήνα , αλλα τις ημερες προπονησεις ειναι ελαφρώς υπερ δινοντας έμφαση στον υδατάνθρακα, τις ημερες ξεκουρασης ή πιο ελαφρυας προπονησης ειναι ελαφρως υπο, ταυτογχρονα δινεις εμφαση στην πρωτεΐνη δλδ κατεβαζεις υδατάνθρακα, ανεβαζεις πρωτεινη, ανεβαζεις ή κρατας σταθερα λιπαρά.
    Δλδ carb cycling with calorie cycling and nutrient timing.

    Το nutrient timing ειναι καθαρα υποκειμενικο καοοιοι τρωνε τον περισσοτερο υδατάνθρακα μετα προπονητικα, καποιοι προπροπονητικα, καποιοι τον χωριζουν ισοποσα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 22-07-17 στις 16:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-07-17 16:53 #19
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω επισκεπτη του αεπ, carb cycling θα κανω. Δεν ειμαι διατροφολογος, αλλα μου φαινεται και πιο λογικο.
    Δεν με βλεπω να ξεκιναω ογκο απο το 8% , θα ξεκινησω απο το 13% που ειμαι και οτι γινει. Ευχαριστω ομως που το ανεφερες να το εχω υποψιν μου.
    Ειμαι μεσομορφος και δεν εχω ιδιαιτερα καλο μεταβολισμο + ειμαι και γερονταρα.

    Υ.Γ. 180 κιλα αρσεις ειναι λιγα, παιζω εγω 2x180 που ειμαι μετριος.
    Το σωστο ειναι να σηκωνεις 3 φορες το βαρος σου στις αρσεις θανατου ωστε να γυρναει ολο το γυμναστηριο να σε κοιταει. xaxaxax
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Davman : 23-07-17 στις 17:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-07-17 19:40 #20
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2012
    Μηνύματα
    215
    Προεπιλογή
    Btw aep εννοειται οτι μιλαμε για natural παντα. Ειμαι πολιτικα αντιθετος στην ντοπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12