Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 19-07-17 22:55 #1
    Banned
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή Άυξηση κιλών
    Καλησπέρα σε όλους
    Επειδή είμαι πολύ άσχετος από αυτά μιας και επειδή βαριέμαι δεν έχω κάτσει ποτέ να τα μάθω αυτά, πως γίνεται να αυξήσω κιλά; Όλοι μου λένε πως πρέπει να τρώω ότι βρω, όσο πολύ μπορώ και όσο πιο συχνά μπορώ. Ισχυεί αυτό; Δεν ξέρω αλλά ήμουν πάντα πολύ αδύνατος και δεν έτρωγα ποτέ, δλδ πεινούσα και απλά δεν έτρωγα επειδή δεν είχα όρεξη και απλά το άφηνα. Τώρα τρώω επειδή θέλω να ζορίσω τον εαυτό μου να πάρω κιλά να φανώ πιο καλά, αλλά και πάλι τρώω όταν πεινάω πάρα πολύ. Μάλλον η καθημερινότητα μου δεν μου επιτρέπει να τρώω, δουλεύω σκληρά το πρωί και μέχρι τις 4 άντε να έχω φάει ένα κρουασάν big choco. Μετέπειτα ότι μαγειρέψει η μάνα και το βράδυ άλλο ένα πιάτο ακόμα. Μέσα στην μέρα σχεδόν πάντα θα πιω ένα hell ή monster. Είχα πάρει πρωτείνες όπως Complete Whey 2270g (Warriorlab) και GAINER PLUS 2271G (NLS) αλλά κανένα αποτέλεσμα. Σκέφτομαι τώρα να πάρω και κρεατίνη CREATINE MONOHYDRATE 400GR (WARRIORLAB) μαζί με την GAINER PLUS 2271G (NLS) ή WEIGHT GAINER 1200GR (INKOSPOR). Ποιά προτείνεται; Επίσης μπορείτε να μου προτείνεται γεύματα να κάνω καθημερινά; Εννοώ τι να πάω να πάρω και πόσα γεύματα να κάνω. Δοκιμαστικά για μιά εβδομάδα και μετά βλέπουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-07-17 23:05 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Udon'teat_enough.
    η ακομα κ να τρως, εισαι υπεδραστηριος κ καις πολυ..
    για να βαλεις βαρος, πρεπει να τρως οσο χρειαζεται, αλλα οχι μια μερα ετσι κ μια γιουβετσι..θελει σταθερα καθε μερα, κ τα συμπληρωματα εχουν κ αυτα την θεση τους εκει περα.
    ριξε μια ματια εδω για την διατροφη, κ κοιταξε να βγαλεις μια μονος σου στα μετρα σου.

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-07-17 23:18 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Me hell και κρουασαν big choco δεν γ###σε κανεις που λεμε. Ειναι απλο, υπολογιζεις στο περιπου το tdee σου. Δηλαδη ποσες θερμιδες καις καθε μερα. Ο σκοπος ειναι να φας περισσοτερο απο οσο καις - για αρχη γυρω στις +500 θερμιδες. Αν δεν παιρνεις κιλα σιγα-σιγα ανεβαζεις τις θερμιδες. Ο αριθμος των γευματων δεν εχει μεγαλη σημασια, το συνολο των θερμιδων να σε νοιαζει. Αν σου ειναι δυσκολο να φτασεις τις θερμιδες που χρειαζεσαι, μια weight gainer δεν ειναι κακη. Η κρεατινη απο την αλλη θα σου δωσει ενα μπουστ στις τελευταιες επαναληψεις και θα πριστεις λιγο απο την ενδομυικη κατακρατηση αλλα δεν θα σε βοηθησει στο να παρεις κιλα. Απο γευματα οι υδατανθρακες ειναι υπεροχοι ( μακαρονια, ρυζι, φυστικοβουτυρο κτλπ ) , τα υγρα γευματα οπως το γαλα που εχει αρκετες θερμιδες με πρωτεινη και μεγαλες ποσοτητες οσπριων.

    Για κρεατινη θα σου προτεινα της inkospor και θα εμενα μακρια απο warriorlab kai nls αλλα αυτη ειναι δικη μου προτιμηση. Υπαρχουν πιο αξιοπιστες εταιριες.
    Απάντηση με παράθεση