Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 22-07-17 20:08 #1
    Προεπιλογή Κετογενική (Keto) δίατα βοήθεια και απορίες
    Καλησπέρα παιδιά! Πριν 2 περίπου εβδομάδες ξεκίνησα αυστηρή δίατα keto για όσους δεν γνωρίζουν είναι κυρίως καλά λίπη, πρωτείνες και σχεδόν καθόλου υδατάνθρακες. Πριν από αυτήν έκανα low carb (χαμηλών υδατανθράκων) χάνοντας 10 κιλά. Το πρόβλημα μου είναι πως πλέον έχω κολλήσει και δεν χάνω για κάποιο λόγο αν και νιώθω αδύναμος και εξουθενομένος και πως η διαιτά δουλεύει στο σώμα μου. Μέχρι τις 15-20 αυγούστου θα ήθελα μα έχω χάσει περίπου 10 κιλά. Να σημειώσω πως τις τελευταίες εβδομάδες σταμάτησα τη γυμναστική και ίσως φταίει αυτό. Τι να κάνω; Με έχει φάει το άγχος, βοηθείστε! Έχω αρκετά κιλά να σημειώσω δεν είμαι κανένας σωματαράς!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-07-17 20:13 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν θες πριν ανοιγεις θεμα να κανεις μια μικρη ερευνα αν υπαρχει ηδη..ενα σωρο θεματα για την κετο να διαβασεις..κ αν ψαξεις θα βρεις κ αλλα..

    CKD (Cyclical Keto Diet) Manual by Devil

    Κετονική Δίαιτα (by Γιώργος Τουλιάτος)

    Στοχευμένη Κετογενική Δίαιτα για Απώλεια Λίπους

    Κετογενικές Δίαιτες: Καίνε το λίπος,αλλα τί γίνεται με τους μύες;

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-17 14:12 #3
    Προεπιλογή
    Καταρχήν, διάβασε αυτά που σου έδειξε ο beefmeup για να πάρειςμια καλή ιδέα για την keto. Εγώ σου προτείνω και αυτό το αγγλικό guide, αν θες να το διαβάσεις. Δεύτερον, πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το ύψος σου, τα κιλά σου και πόσο καιρό είσαι σε δίαιτα. Πάντως να ξέρεις ότι το γεγονός ότι σταμάτησες το γυμναστήριο είναι πολύ αρνητικό. Αερόβια κάνεις καθόλου;
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση