Θέμα: Ογκος

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 28-07-17 17:11 #1
    Προεπιλογή Ογκος
    Καποιο καλο ροφημα για αυξηση ογκου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-07-17 17:31 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thodoris skondras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποιο καλο ροφημα για αυξηση ογκου?
    την Ultra Mass 4500g Stacker και με βοηθησε πολυ
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-07-17 20:59 #3
    Προεπιλογή
    Υπερθερμιδιτικη διατροφη..ολα τα αλλα τα ροφηματα που θελεις ειναι σκετα ζαχαρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-07-17 23:30 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratosask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερθερμιδιτικη διατροφη..ολα τα αλλα τα ροφηματα που θελεις ειναι σκετα ζαχαρη.
    Υπάρχουν πολλα προιοντα που έχουν ξεφύγει από αυτό που λες, με βρώμη, waxy maize Κτλ κτλ. Υπάρχουν επιλογές για τους hardgainers.

    Gain Pro Plus (Energybody Systems)

    Massive Gainer (Quamtrax)

    Professional Massive Gainer (Quamtrax)

    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-07-17 12:54 #5
    Προεπιλογή
    Πιστευω οτι δεν υπαρχει πρωτεινη ογκου.απλα πρωτεινες με πολλες θερμιδες,τις οποιες θερμιδες ειναι καλυτερα να τις παιρνεις απο διατροφη.Μην περιμενουμε απο τα συμπληρωματα να καλυψουν τις αναγκες ημερισιας προσληψης θερμιδων.Ανετα μπορεις να παρεις τις θερμιδες που θελεις απο την διατροφη σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-07-17 13:16 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Είναι η άποψη σου, απλά εδω μίλαμε για weight gainers και οχι όγκου, αρα για ένα ροφημα 1000+ θερμίδων που να σου δώσει ένα πλεόνασμα οταν δεν μπορείς να φας ποσότητες.
    Ογκο δεν μπορει να σου δώσει ένα ρόφημα (οπως οταν λέμε βρώμικη κρεατίνη ), θερμίδες μπορεί να σου δώσει, αν θελουμε να το θέσουμε σωστα, οπως το λες και εσυ..
    Οποιος μπορεί να φαει, σαφως είναι το προτιμότερο, απλά καποια παιδιά δεν μπορουν να καταναλώσουν τις θερμίδες που χρειάζονται οπότε δεν είναι κακή λυση, το αντίθετο μάλιστα.

    Υ.Γ. Η απάντησή μου είναι κυρίως στο ότι όλες έχουν ζάχαρη, προφανώς και αυτά εξελίσσονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-07-17 14:12 #7
    Προεπιλογή
    Ακόμα υπάρχει αυτή η αντιπάθεια στις πρωτείνες/φόρμουλες όγκου βλέπω (όγκου, πολλών θερμίδων, gainers, όπως θέλετε πείτε το).
    Ας μου απαντήσει λοιπόν εμένα κάποιος πως θα πάρω τις θερμίδες που θέλω αφού το έχω τερματίσει με το φαγητό και δεν μπορώ να πάρω κιλά/παραπάνω θερμίδες που χρειάζομαι! Έχω σκοπό μετά τις διακοπές να πάρω μια τέτοια πρωτείνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-07-17 14:41 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Υπαρχουν πολλοι ανορθοδοξοι τροποι αμα το ψαξεις. Αν και εμφιβαλλω οτι το εχεις τερματισει με το φαγητο. Μερικες φορες μας φαινεται οτι τρωμε πολυ αλλα στην ουσια δεν τρωμε οσο χρειαζεται. Καποιοι βαζουν ελαιολαδο στα σεικς που φτιαχνουν καπου ειχα ακουσει, αλλοι βαζουν στην διατροφη υγρα γευματα που χωρανε και ας εισαι φουλ οπως το γαλα και το πινουν ολη μερα. Δινει πολλες θερμιδες και πολλη πρωτεινη. Μπορεις επισης να βαζεις τεραστια πιατα ζυμαρικων και να τα χλαπακιαζεις πολυ γρηγορα για να μην προλαβεις να νιωσεις φουλ πριν τα τελειωσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-07-17 15:34 #9
    Προεπιλογή
    Με ζυγαριά είμαι, οπότε ξέρω ακριβώς τι τρώω. Και γενικά δεν είπα οτι τρώω πολύ. Είπα οτι τρώω όσο μπορώ. Απλά δεν τρώω σαβούρα. Με σαβούρα μπορώ αμα θέλω να πάρω και 10000 θερμίδες τη μέρα, δεν υπάρχει πρόβλημα εκεί.
    Όμως η σαβούρα είναι πιο κακή από την λίγη ζάχαρη που έχουν αυτά (ναι, υπάρχουν αρκετά πλέον με λίγη ζάχαρη) και κοστίζει πολύ περισσότερο στο σύνολο!
    Και επίσης μην ξεχνάμε και άλλες παραμέτρους όπως για παράδειγμα, πόσο χρόνο έχει ο καθένας για να μαγειρέψει κ.λ.π. κ.λ.π.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-07-17 15:53 #10
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγώ θα συμφωνήσω με πολυνεικο

    Για αυτό το λόγο υπάρχουν και για αυτό πρέπει να τις χρησιμοποιείς (συμπλήρωμα στη διατροφή)

    Πάρε μια σωστή gainer είναι η εύκολη λύση για να προσθέσεις θερμίδες όταν δε μπορείς να φας άλλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-07-17 15:54 #11
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Βέβαια δεν είναι λάθος και οι λύσεις που προτείνει ο Γιάννης

    Ο καθένας κάνει τις επιλογές του

    Άλλοι τρώνε φυστικοβουτηρο με το κιλό (που λέει ο λόγος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-07-17 15:55 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ζυγαριά είμαι, οπότε ξέρω ακριβώς τι τρώω. Και γενικά δεν είπα οτι τρώω πολύ. Είπα οτι τρώω όσο μπορώ. Απλά δεν τρώω σαβούρα. Με σαβούρα μπορώ αμα θέλω να πάρω και 10000 θερμίδες τη μέρα, δεν υπάρχει πρόβλημα εκεί.
    Όμως η σαβούρα είναι πιο κακή από την λίγη ζάχαρη που έχουν αυτά (ναι, υπάρχουν αρκετά πλέον με λίγη ζάχαρη) και κοστίζει πολύ περισσότερο στο σύνολο!
    Και επίσης μην ξεχνάμε και άλλες παραμέτρους όπως για παράδειγμα, πόσο χρόνο έχει ο καθένας για να μαγειρέψει κ.λ.π. κ.λ.π.
    Εγω συμφωνω, απλα ειπες οτι το "τερματισες" και δεν μπορεις να παρεις τις θερμιδες που χρειαζεσαι. Αυτα τα συμπληρωματα κρατανε λιγο και ειναι πανακριβα αλλα αν βρεις ενα με λιγη ζαχαρη κτλπ και εισαι ανετος οικονομικα δεν βλεπω κατι κακο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-07-17 17:05 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ioannis Duff Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω συμφωνω, απλα ειπες οτι το "τερματισες" και δεν μπορεις να παρεις τις θερμιδες που χρειαζεσαι. Αυτα τα συμπληρωματα κρατανε λιγο και ειναι πανακριβα αλλα αν βρεις ενα με λιγη ζαχαρη κτλπ και εισαι ανετος οικονομικα δεν βλεπω κατι κακο.
    Εννούσα οτι δεν πάει το φαι κάτω με τίποτα. Να φανταστείς οτι το πρωί ζω ενα βασανιστήριο με τα λίγα πράγματα που τρώω. Πάντως και το οινοκομικό έκατσα και το σκέφτηκα πολυ και είδα οτι τελικά, αν ήταν να τρώω κοτοπουλάκι ή κάποιο άλλο κρεας ή ψάρι καθημερινά για προσθέσω τις θερμίδες που θέλω, τότε το εξτρα αυτό φαγητό θα κόστιζε πιο ακριβά για ένα μήνα από μία σκόνη για το ίδιο διάστημα. Εκτός... κι αν προσπαθούσα να βάλω θερμίδες με έξτρα ρύζι, μακαρόνια κλπ κλπ, πράγμα ακόμα πιο αδύνατο για μένα.
    Απάντηση με παράθεση