Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 29-07-17 01:24 #1
    Προεπιλογή ερωτηση για πρωτεινες και πακετα για απωλεια βαρους
    Καλησπερα σε ολους.
    Ειμαι η Ινα, ειμαι 26 ετων και αρχισα προσφατα να ασχολουμε με το γυμναστηριο. παλαιοτερα εκανα στιβο αλλα οταν σταματησα λογο σπουδων και μαζι με κακη διατροφη (Fast food κτλ) χαλασα το σωμα μου.
    τωρα ειμαι 1.70 και 67 κιλα. στοχος μου ειναι τα 60.
    Η διατροφη μου πλεον ειναι Κοτοπουλο με ρυζι, ψαρι οπως πχ σολωμος με βραστα λαχανικα, σαλατα με τονο κτλ.

    Θελω να παρω και πρωτεινη για να με βοηθησει απλα δεν εχω ιδεα τι και πως. το αγορι μου περνει τις κλασικες πχ ON Gold Stadar κτλ. Εγω μπορω τις παρω η υπαρχουν αλλες μονο για γυναικες και τι διαφορες εχουν?? Επισεις ειδα κατι πακετα στο Ιντερνετ πχ τις biotech που ειναι πρωτεινη, χαπια Mega fat burner και χαπια fat control. αξιζει κατι τετοιο και ειναι καλο για την υγεια μου??? εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε???

    ευχαριστω πολυ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-07-17 03:06 #2
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Post
    Καλως ηρθες στην παρεα μας

    Πρωτεινη ειναι μια για ολους,ξεχωριστα συμπληρωματα για γυναικες υπαρχουν καποιοι λιποδιαλυτες,καποιες φορμες κρεατινης και βιταμινες.Για την εταιρια που ρωτας θα σου ελεγα να βρεις κατι καλυτερο,οσο για το αν θες λιποδιαλυτη κτλ,καταρχας αυτο ειναι το τελευταιο βημα,πρωτα να εχεις μια σωστη διατροφη,αρκετη αεροβια ασκηση και το αλλο ερχεται μετα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-07-17 16:19 #3
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγώ δε νομίζω ότι χρειάζεσαι πρωτεΐνη δε βρίσκω το που και πως θα σε βοηθήσει

    Ο στόχος σου είναι να χάσεις κιλά οπότε το μόνο που χρειάζεσαι είναι σωστή διατροφή (τη κάνεις αποτι κατάλαβα) προπόνηση και υπομονή

    Όσων αφορά τους λιποδιαλυτες εγώ δεν τους έχω σε εκτίμηση παρόλα αυτά θα σου δώσει το κάτι παραπάνω αλλά καλύτερα δες πως θα σε πάει με τη διατροφή και στη πορεία αν χρειαστεί παίρνεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-07-17 01:32 #4
    Προεπιλογή
    Μα δεν ειπα οτι θελω να χασω απλα κιλα. αλλιως δεν θα εγραφα εδω. ειπα οτι με ενδιαφερει το fitness θελω δηλαδη να δυναμωσω τους μυες μου. γιαυτο ρωτησα για πρωτεινη. γιατι λιγο που κοιταξα στο ιντερνετ χωρι να καταλαβω ακριβως ελεγε οτι για γυναικες εχει αλλες πρωτεινες με μια ουσια L carnitine μεσα αν δεν κανω λαθος και διαφορες βιταμινες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-07-17 04:32 #5
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Καλα παπατζες,το καθε πραμα χωριστα και ολα καλα,για να παρεις ομως μια πρωτεινη πρεπει να την χρειαζεσαι,αν η διατροφη σου σε καλυπτει ειναι κυριολεκτικα πεταμενα λεφτα..Οποτε πρωτα καλο θα ηταν να δουμε ενα πλανο διατροφης και προπονησης και μετα να παμε παραπερα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RAMBO : 30-07-17 στις 04:34
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-07-17 08:36 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους.
    Ειμαι η Ινα, ειμαι 26 ετων και αρχισα προσφατα να ασχολουμε με το γυμναστηριο. παλαιοτερα εκανα στιβο αλλα οταν σταματησα λογο σπουδων και μαζι με κακη διατροφη (Fast food κτλ) χαλασα το σωμα μου.
    τωρα ειμαι 1.70 και 67 κιλα. στοχος μου ειναι τα 60.
    Η διατροφη μου πλεον ειναι Κοτοπουλο με ρυζι, ψαρι οπως πχ σολωμος με βραστα λαχανικα, σαλατα με τονο κτλ.

    Θελω να παρω και πρωτεινη για να με βοηθησει απλα δεν εχω ιδεα τι και πως. το αγορι μου περνει τις κλασικες πχ ON Gold Stadar κτλ. Εγω μπορω τις παρω η υπαρχουν αλλες μονο για γυναικες και τι διαφορες εχουν?? Επισεις ειδα κατι πακετα στο Ιντερνετ πχ τις biotech που ειναι πρωτεινη, χαπια Mega fat burner και χαπια fat control. αξιζει κατι τετοιο και ειναι καλο για την υγεια μου??? εχετε κατι αλλο να μου προτεινετε???

    ευχαριστω πολυ!!!
    Kαι αν πάρεις τις κλασσικές τύπου Gold της ON, γενικά δεν θα εχεις θέμα.
    Απο εκεί και πέρα υπάρχουν και κάποιeς τύπου Diet Whey που εχουν μέσα και καρτιτίνη, πράσινο τσαι κτλ, cla που βοηθάνε και στο έλεγxο του βάρους. όπως της ΝLS η την Lean Whey της ΟΝ
    Επίσης θα μπορούσες να πάρεις για αρχή ενα CLA μαζί με την πρωτεϊνη. Ήπιο και ασφαλές, με πολλά ωφέλη,
    Υπάρχουν και οι πιο ακριβές λύσεις σε πρωτεϊνες, π.χ. να πας σε isolate η υδρολυμένες με τα ελάχιστα λιπαρα, υδαταναθρακες,λακτόζη, αν και για το επίπεδο σου οι διαφορές είναι ελάχιστες και θα σου συνιστούσα με την διαφορά να έπαιρνες ενα CLA.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-07-17 10:43 #7
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν ειπα οτι θελω να χασω απλα κιλα. αλλιως δεν θα εγραφα εδω. ειπα οτι με ενδιαφερει το fitness θελω δηλαδη να δυναμωσω τους μυες μου. γιαυτο ρωτησα για πρωτεινη. γιατι λιγο που κοιταξα στο ιντερνετ χωρι να καταλαβω ακριβως ελεγε οτι για γυναικες εχει αλλες πρωτεινες με μια ουσια L carnitine μεσα αν δεν κανω λαθος και διαφορες βιταμινες...
    Αυτό είπες?
    Ξαναδιάβασα το αρχικό σου ποστ αλλά πάλι δε το είδα

    Παρόλα αυτά θα συμφωνήσω με το Ραμπο αν Καλύπτεις τις καθημερινές σου ανάγκες από τη διατροφή σου δεν χρειάζεται αν όχι ότι σου είπε ο πολυνεικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-07-17 10:49 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ina Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλαιοτερα εκανα στιβο αλλα σταματησα λογο σπουδων και μαζι με κακη διατροφη (Fast food κτλ) χαλασα το σωμα μου.
    Οπότε ξέρεις την απάντηση, κάνε το αντίστροφο, δηλαδή ξανάρχισε στίβο (γυμναστική γενικώς δηλαδή) και κάνε καλή διατροφή.
    (μην κόψεις τις σπουδές )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aetosa : 30-07-17 στις 10:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-07-17 16:55 #9
    Προεπιλογή
    Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ σας για τις συμβουλές σας . θα πάρω την πρωτεΐνη που πρότεινε ο Πολυνεικος . συνεχίζω την σωστή διατροφή μου , τις προπονήσεις μου και κόβω τις σπουδές αχαχαχα!!!!!
    Απάντηση με παράθεση