Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 31
  1. 31-07-17 21:04 #16
    Προεπιλογή
    αν γραφεις τωρα πως κανεις βαρη μια ωρα, δεν ξερω αλλα δεν ακουγεται κ πολυ καλο, εκτος αν ξερεις πολυ καλα τι κανεις..στους μηνες αυτους που ακολουθεις το προγραμμα, ποσα κιλα σηκωνες οταν το ξεκινησες κ ποσα τωρα?

    τελος, αυτο που γραφεις στο αρχικο ποστ σου για την κοιλια που σε ενοχλει κ δεν φευγει, μαλλον τελικα το ισοθερμιδικα δεν ειναι για σενα..ισως να κοιτουσες σε υποθερμιδικα για να πεσει.[/QUOTE]

    Τι εννοείς, όταν λες δεν ακούγετε καλό?
    Ξεκίνησα στους αλτήρες με 12,5 και είμαι στα 20, στο μονόζυγο με τροχαλία, 40 και τώρα 60, στην μπάρα 20 και τώρα 35.

    Όσον αφορά τη υποθερμιδική διατροφή, την έχω δοκιμάσει και το αποτέλεσμα, ήταν να χάνω μυική μάζα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-07-17 22:42 #17
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγώ θα ξαναπώ την άποψη μου (τι θα έκανα εγώ στη θέση σου, ούτε μονόδρομος ειναι, ούτε στο επιβάλω)

    Ανέβασε από υδατάνθρακα περίπου 200 θερμίδες τη μέρα
    Δεν είναι πολύ για να λιπώσεις

    Μείωσε και το αερόβιο σε 1-2 προπονήσεις τη βδομάδα μετά τα βάρη
    Δούλεψε το και να ζυγιζεσαι κάθε βδομάδα για να δεις πως αντιδράει το σώμα
    Δε θα καθαρίσει η κοιλιά σου αλλά θα αρχίσεις να γεμίζεις και να πρήζεσαι με αποτέλεσμα να δείξεις καλύτερος

    Μόλις ανέβεις μυϊκά κάνεις ένα σωστό καθάρισμα
    Στεγνός είσαι απλά δεν έχεις αρκετή μυικοτητα

    Τώρα υπάρχει και η άλλη εκδοχή το θέλω κοιλιακούς τώρα αλλά για κοκκαλιακους θα πας αν φας υποθερμιδικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-07-17 23:02 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aristeidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς, όταν λες δεν ακούγετε καλό?
    Ξεκίνησα στους αλτήρες με 12,5 και είμαι στα 20, στο μονόζυγο με τροχαλία, 40 και τώρα 60, στην μπάρα 20 και τώρα 35.

    Όσον αφορά τη υποθερμιδική διατροφή, την έχω δοκιμάσει και το αποτέλεσμα, ήταν να χάνω μυική μάζα.
    Αμα κρατάς την πρωτεϊνη σε υψηλά επίπεδα, θα περιρορίσεις πολύ την απώλεια μυικής μάζας. Αυτός είναι και σκοπός. Το γεγονός ότι θα χάσεις μυική μάζα σε περίοδο γράμμωσης, είναι αναπόφευκτο. Το θέμα είναι να περιορίσεις αρκετά την απώλεια με σωστή διατροφή. Από την άλλη είναι αναπόφευκτο και η αύξηση λίπους σε περίοδο όγκου, αλλά άμα τρως καθαρά και κάνεις σωστές προπονήσεις, θα βάλεις όσον το δυνατόν πιο καθαρά κιλά γίνεται. Η άποψη μου είναι ίδια με αυτή του mono AEK. Με βάση αυτά που μας έχεις δείξει, τις φώτο και τα χαμηλά ποσοστά λίπους, το προβλημά σου είναι στην αύξηση μυικής μάζας. Απλά ξεκινα σταδιακή αύξηση θερμίδων με σκοπό να βάλεις κιλά.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-07-17 23:48 #19
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ.
    Πολύτιμες οι συμβουλές σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-08-17 19:27 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aristeidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς, όταν λες δεν ακούγετε καλό?
    Ξεκίνησα στους αλτήρες με 12,5 και είμαι στα 20, στο μονόζυγο με τροχαλία, 40 και τώρα 60, στην μπάρα 20 και τώρα 35.

    Όσον αφορά τη υποθερμιδική διατροφή, την έχω δοκιμάσει και το αποτέλεσμα, ήταν να χάνω μυική μάζα.
    μαλλον δεν εκανες σωστη υποθερμδικη, κ βασικα νομιζεις οτι χανεις μυικη μαζα..δλδ, πως μπορεις να το καταλαβεις στο επιπεδο που εισαι οτι ηταν μυικη μαζα αυτο που εχανες κ οχι λιπος?
    το να χαθει μυικη μαζα συνεπαγεται πολλα πραγματα, οπως μεταξυ αλλων κ απωλεια δυναμης, οταν μιλαμε με προπονησεις με βαρη..
    μπορεις να δοκιμασεις κ αυτο που γραφουν τα παιδια απο πανω, να αυξησεις θερμιδες σταδιακα, κλπ, αλλα θεωρω οτι δεν θα σου βγει σε καλο στην ηλικια σου..οπως κ να χει, το δοκιμαζεις κ εδω ειμαστε αν εχεις ορεξη να γραψεις πως σε πηγε κ τι εκανες τελικα..
    καλο θα ηταν να διαβασεις κ καποια πραγματα


    Θερμιδικό ισοζύγιο : Ένας μύθος απώλειας βάρους ή η πραγματικότητα;

    Πως παχαίνουμε;

    Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο...

    Θερμίδες...Είναι απαραίτητο να τις υπολογίζουμε;

    Μυικη αναπτυξη σε περιοδο υποθερμιδικης διατροφης..Ειναι εφικτο?

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-08-17 10:12 #21
    Προεπιλογή
    Αν έπαιρνα το συγκεκριμένο συνδυασμό , θα βοηθούσε την προσπάθεια?

    ***Δεν ανεβαζουμε link περαν του χορηγου του φορουμ***
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-08-17 17:37 #22
    Προεπιλογή
    Δεν το ήξερα.

    Γράψτε λάθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-08-17 22:26 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο constandine79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τις 24:00 το βραδυ εως 20:00 το απογευμα δεν βαζω ουτε μια θερμιδα στο στομα μου δηλαδη για 20ωρες.
    Διαλειμματική νηστεία κάποιον από εδώ μέσα μου θυμίζει αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-08-17 22:37 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aprosektos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαλειμματική νηστεία κάποιον από εδώ μέσα μου θυμίζει αυτό.
    Τι;Το κανει κ αλλος; Νωμιζα εγω και ενας you tuber ειμασταν η μονοι που το κανουν στην ελλαδα..Σε οσους το εχω αναφερει με βγαζουν τρελλο.

    Sent from my A0001 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-08-17 23:03 #25
    Προεπιλογή
    εαν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις αρκετές συζητήσεις επι του θέματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-09-17 18:40 #26
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα,έχω μια ερώτηση σχετικά με το γάλα και τα τοστ.

    Είμαι 23 χρονών, 1.86 και δεν έχω ζυγιστεί τελευταία αλλά είμαι 75-80 κιλά.Γυμνάζομαι στο σπίτι με ασκήσεις με το βάρος του σώματος-bodyweight και θέλω να βάλω τρέξιμο στο πρόγραμμα γιατί τα πόδια και λόγω των περιορισμένων ασκήσεων που κάνω έχουν μείνει πίσω.Για τα πόδια κάνω squats με βάρη και σχοινάκι μόνο.

    Επειδή τα 2-3 από τα γεύματα μου τελευταία λόγω χρόνου αλλά και οικονομικών είναι δημητριακά με γάλα και τοστ με γαλοπούλα τυρί,είδα ότι αν και το γάλα δεν έχει πολλά λιπη 1,5γρ. στα 100 έχει αρκετή ζάχαρη 4,7γρ. στα 100 δλδ όλος ο υδατάνθρακας είναι σάκχαρα.Απ'ότι έψαξα η ζάχαρη δεν πρέπει να υπερβαίνει το 10% των θερμίδων ανα ημέρα δλδ. βγαίνει 250 θερμίδες ζάχαρη που είναι 62γρ. στις 2500 θερμίδες.Εγώ αν αναλογιστούμε ότι τρώω 2 φορές δημητριακά στην ημέρα με 400ml γάλα την φορά αρα 800ml την μέρα βγαίνουν 37,6γρ. ζάχαρης μόνο από το γάλα,αν βάλουμε κα τα δημητριακά που στη μερίδα βάζω 50γρ. βγαίνουν 4γρ.x2=8+37,6=45,6.Αν υποθέσουμε ότι τρώω και 2-4 τοστ με γαλοπούλα τυρί μέσα στην ημέρα έχουν 1γρ. ανα φέτα δλδ. στα 4 τοστ=8 φέτες=16γρ ζάχαρης + 45,6=61,6γρ. μόνο από αυτά + το τυρί και η γαλοπούλα + το μεσημεριανό που δυστυχώς δεν μαγειρεύω εγώ...πρέπει να ξεπερνάω το ποσοστό της ζάχαρης που πρέπει να παίρνω.Και εδώ η ερώτηση,πόση ζάχαρη πρέπει να παίρνω τελικά και από που;Η ζάχαρη πρέπει να υπάρχει στη διατροφή έστω και στο 10% της ή απλά την περιορίζω ακόμα και κάτω αυτού αν μπορώ;

    Επίσης το γάλα δίνει 3.3γρ. πρωτείνης ανα 100μλ.Είναι καλή επιλογή ή να το αντικαταστήσω με κάτι άλλο;Με νερό δεν μπορώ να φάω τα δημητριακά με τίποτα...Επίσης τα δημητριακά είναι καλή πηγή υδατανθράκων;Έχουν 84γρ. υδ. στα 100 με 7γρ. πρωτ. και 0.9γρ. λιπαρά.Η αλήθεια είναι ότι προτιμάω πολλές φορές να τρώω δημητριακά γιατί με γεμίζουν και δεν πεινάω σε αντίθεση μετά από 2 τοστ που συνεχίζω να πεινάω.Αλλά αυτό με τη ζάχαρη στο γάλα μου χτύπησε τελευταία.Δεν έχω την πολυτέλεια για την καλύτερη ποικιλία στη διατροφή λόγω οικονομικών.Προσπαθώ να βάζω το αυγό-ασπράδια και το κοτόπουλο στη διατροφή όσο περισσότερο μπορώ αλλά το βαρίεμαι συνέχεια το ίδιο.Να πω ότι ούτε βρώμη μπορώ να φάω με γάλα έναντι δημητριακών.Βρώμη μπορώ να τρώω σαν πιτάκι με ασπράδια αλλά για να κατέβει θέλει και το μέλι του ή καμια μπανάνα και ξεφεύγουμε.Θα προσπαθήσω να την βάλω στο πρόγραμμα ωστόσο.

    Με τι μπορώ να αντικαταστήσω τα δημητριακά και το γάλα και τα τοστ με παρόμοιο budget;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-09-17 22:48 #27
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παίρνεις σκονη βρώμης με γεύση σοκολάτα και πρωτεινη ορου γάλακτος, προσθέτοντας και τα δύο σε νερο και αντικαθιστας το γάλα με τα δημητριακά.

    https://www.xtr.gr/el/oatmeal-900gr-quamtrax.html

    https://www.xtr.gr/el/just-whey-1000g-nls.html

    Υπάρχει και αυτό...

    https://www.xtr.gr/el/oats-and-whey-900gr-quamtrax.html

    Αν δεν θέλεις συμπληρώματα αγνόησε την πρόταση μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-09-17 23:04 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Καμια σχεση σκετη βρωμη και βρωμη σε σκονη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-09-17 06:24 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίρνεις σκονη βρώμης με γεύση σοκολάτα και πρωτεινη ορου γάλακτος, προσθέτοντας και τα δύο σε νερο και αντικαθιστας το γάλα με τα δημητριακά.

    https://www.xtr.gr/el/oatmeal-900gr-quamtrax.html

    https://www.xtr.gr/el/just-whey-1000g-nls.html

    Υπάρχει και αυτό...

    https://www.xtr.gr/el/oats-and-whey-900gr-quamtrax.html

    Αν δεν θέλεις συμπληρώματα αγνόησε την πρόταση μου.
    Έπαιρνα για αρκετό καιρό την ON Gold standard Whey και σκεφτόμουν να την ξανα αρχίσω αλλά εκτός συμπληρωμάτων με τι θα μπορούσα να αντικαταστήσω τα παραπάνω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-09-17 14:28 #30
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Βρωμη βαλε αν μπορεις να φας , εχει διαφορες συνταγες που μπορεις να κανεις με βρωμη και αυγα. Και τρωγε και τον κροκο (!!!) μη μετας το φαϊ με τις περισσοτερες βιταμινες , πρωτεϊνη και βιολογικη αξια και τρως μονο το ασπραδι .. Το γαλα θα το εκοβα τελειως εγω να σου πω την αληθεια ,τουλαχιστον οχι σε καθημερινη βαση
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία