Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 06-08-17 11:53 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Λοιπόν....κάνε κάποιες ασκήσεις με το βάρος του σώματος push ups, έλξεις, βυθίσεις κοιλιακούς ραχιαίους, squat με το σωματικό βάρος....Γενικά όσο κινείσαι βοηθάει να κάψεις θερμίδες αλλά βοηθάει και αρθρώσεις και γενικά στην υγεία του σώματος κλπ κλπ...

    Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα πάρε κανά δυο ελαφριά βαράκια και κανά λάστιχο....θα κάνεις μια προεργασία για τον Οκτώβρη...

    Κοίτα δεν είμαι σίγουρος για τις θερμίδες....Τώρα πόσες έτρωγες με την διατροφή που έκανες και λες ότι έβαλες κάποια κιλάκια? Είναι κοντά σ'αυτές που υπολόγισες?

    Γενικά αυτά τα calculators ποτέ δεν θα ναι ακριβώς....Ο μόνος τρόπος να σαι σίγουρη είναι να κάνεις το πειραματάκι που σου πα για 7-10 μέρες...
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-08-17 19:05 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν....κάνε κάποιες ασκήσεις με το βάρος του σώματος push ups, έλξεις, βυθίσεις κοιλιακούς ραχιαίους, squat με το σωματικό βάρος....Γενικά όσο κινείσαι βοηθάει να κάψεις θερμίδες αλλά βοηθάει και αρθρώσεις και γενικά στην υγεία του σώματος κλπ κλπ...

    Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα πάρε κανά δυο ελαφριά βαράκια και κανά λάστιχο....θα κάνεις μια προεργασία για τον Οκτώβρη...

    Κοίτα δεν είμαι σίγουρος για τις θερμίδες....Τώρα πόσες έτρωγες με την διατροφή που έκανες και λες ότι έβαλες κάποια κιλάκια? Είναι κοντά σ'αυτές που υπολόγισες?

    Γενικά αυτά τα calculators ποτέ δεν θα ναι ακριβώς....Ο μόνος τρόπος να σαι σίγουρη είναι να κάνεις το πειραματάκι που σου πα για 7-10 μέρες...
    Οκ τελεια αυτα τα εχω ηδη καθως κ ελλειπτικο κ power plate οποτε οτι κανω καλο ειναι εγω τις υπολογιζα περιπου 1300-1400 αρκετα κατω απο τις ΗΘ.Να φανταστεις με ιατρικη μετρηση ο ΒΜΡ μου ειναι 1380.Πααντως οπως ειπες βλεποντας κ κανοντας.Θα φτιαξω προγραμμα θα μετραω γραμ θερμιδες και μετα απο μια βδομαδα 10 μερες θα σας γραψω πως τα πηγα κ αν ειχε διαφορα.Αν και απο τη μια οταν τοσο καιρο τρεφομουν υποθερμιδικα ειναι λογικο νομιζω να εβαλά κατευθειαν κιλα ετσι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-08-17 20:00 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Εγώ θα σου λεγα να φας κοντά στις 1700-1800 θερμίδες για ασφάλεια αυτές τις πρώτες μέρες....Και αναλόγως τα αποτελέσματα βλέπεις και κάνεις....

    Η διατροφή που μας έγραψες ότι έχεις σαν πλάνο έχεις υπολογίσει πόσες θερμίδες έβγαινε?
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-08-17 21:17 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σου λεγα να φας κοντά στις 1700-1800 θερμίδες για ασφάλεια αυτές τις πρώτες μέρες....Και αναλόγως τα αποτελέσματα βλέπεις και κάνεις....

    Η διατροφή που μας έγραψες ότι έχεις σαν πλάνο έχεις υπολογίσει πόσες θερμίδες έβγαινε?
    1400-1600 καποιες φορες με αλλαγες μπορει κ 1300 παντως τις 1600 δεν τις ξεπερνουσα σιγουρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-08-17 21:20 #20
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο milena89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ τελεια αυτα τα εχω ηδη καθως κ ελλειπτικο κ power plate οποτε οτι κανω καλο ειναι εγω τις υπολογιζα περιπου 1300-1400 αρκετα κατω απο τις ΗΘ.Να φανταστεις με ιατρικη μετρηση ο ΒΜΡ μου ειναι 1380.Πααντως οπως ειπες βλεποντας κ κανοντας.Θα φτιαξω προγραμμα θα μετραω γραμ θερμιδες και μετα απο μια βδομαδα 10 μερες θα σας γραψω πως τα πηγα κ αν ειχε διαφορα.Αν και απο τη μια οταν τοσο καιρο τρεφομουν υποθερμιδικα ειναι λογικο νομιζω να εβαλά κατευθειαν κιλα ετσι?

    Aυτές οι θερμίδες (1300-1400) είναι λογικές για τα 57 κιλά σου. Τόσες θες για ισοθερμιδική.
    Οι αλγόριθμοι υπερτιμούν πολύ τις ημερίσιες ανάγκες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-08-17 21:58 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτές οι θερμίδες (1300-1400) είναι λογικές για τα 57 κιλά σου. Τόσες θες για ισοθερμιδική.
    Οι αλγόριθμοι υπερτιμούν πολύ τις ημερίσιες ανάγκες
    Οποτε η διατροφη να βασιστει σε αυτες για να μην παρω αλλο βαρος? Για απωλεια πρεπει δηλαδη να πεσω στις 1000?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-08-17 22:29 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οι 1000 ειναι πολυ λιγες.
    απο ενα σημειο κ μετα δεν μπορεις να ριξεις πολυ χαμηλα τις θερμιδες σου γιατι απλα δεν κανει.
    αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να το ισοσταθμισεις με τις προπονησεις για να καις περισοτερο.

    κατι αλλο..αν εχεις υπολογισει τον BMR στις 1400 θερμιδες, κ τρως τοσο για να συντηρηθεις ολη την μερα, κανονικα θα επρεπε να κοιμασαι ολη μερα για να συντηρηθεις εκει.
    ο BMR σου πρεπει να ειναι πιο χαμηλα απο τις 1400.

    το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να ξεκινησεις μια διατροφη, με μετρημενες θερμιδες (οπως γραφτηκε κ απο πανω) στις 1400 κ ο,τι κανεις μεσα στην μερα για 15 μερες..μονο ετσι θα καταλαβεις που παιζει το σωμα σου πραγματικα..κ μετα απο τις 15 μερες, αναλογα απο το αν θα εχεις χασει, αν θα εχεις παρει κιλα, θα κινηθεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-08-17 22:55 #23
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο milena89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε η διατροφη να βασιστει σε αυτες για να μην παρω αλλο βαρος? Για απωλεια πρεπει δηλαδη να πεσω στις 1000?
    Απώλεια βάρους για σένα μάλλον δεν είναι καλή ιδέα. Ξεκίνα ισοθερμιδική στις 1400 μαζί με βάρη για ένα διάστημα και μόλις δείς βελτίωση αύξησε θερμίδες για να πάρεις βάρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-08-17 16:43 #24
    Προεπιλογή
    Ωραια σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.Ξεκινησα ενα μενου μεχρι 1400 την ημερα.Τωρα θα δουμε το αποτελεσμα σε 10 ημερες.Τα γυμναστηρια εδω εκλεισαν για 2 εβδομαδες οποτε τουλαχιστον να το σωσουμε με διατροφη κ οτι ασκησεις θα κανω σπιτι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-08-17 02:09 #25
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12