Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 04-08-17 20:49 #1
    Προεπιλογή Καλησπέρα σε όλους τους ειδικούς και φίλους της σελίδας..
    Γειά σας και απο μένα χαιρομαι που σας γνωρίζω να σας πω θερμά συγχαρητηρια για το στήσιμο της σελίδας είναι τέλειο με βοήθησε πάρα πολύ και έμαθα πολλά που είχα άγνοια..Θέλω να μοιραστώ κάποια πράγματα μαζί σας γιατι πιστεύω οτι θα με βοηθήσεται αρκετά..Καταρχήν με λένε Λάζαρο ειμαι 33χρ 1.83υψ και 123κιλ τα οποια κιλά τα έχω πάρει τα τελευταία 5 χρόνια και αισθάνομαι πολύ ασχημα πλέον με τον ευατό μου.. Εχω προσπαθήσει 4 φορές με διάφορες δίαιτες να τα χάσω συνήθως κάνω δίαιτες πρωτείνης και χανω 10κιλ και μόλις σταματάω σε 1 μηνα τα ξαναπαίρνω..Τώρα τι εχω βάλει στόχο και θέλω στήριξη και βοηθεία απο εσας τους ειδικούς, λογω της δουλειάς μου (στρατιωτικος) θα πάω για 6 μήνες στο Κόσσοβο σε αποστολή και εκεί έχω πάρει την απόφαση και να αδυνατίσω και να γυμναστώ γιατί θα έχω και τον χρόνο και το μέρος αλλα και τα γεύματα των αμερικάνων ειναι πλουσια σε πρωτείνες και φρούτα..Σας μιλάω απο καρδιάς εχω αγανακτήσει χρειάζομαι απελπισμένα την στηριξη σας βλέπω οτι βοηθάτε πολύ κόσμο και θα χαρώ να ειμαι και εγω ένας απο αυτούς..Αν μπορείται να μου πείτε τι να τρώω πόσο να τρώω αν χρειαζεται να παρω καποιον λιποδιαλυτη η κατι αλλο απλά εχω βάλει στοιχημα με τον ευατό μου να ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ και θέλω να το πετύχω να γυρίσω και να μου πούνε τα παιδάκια μου μπαμπά τι ωραιος που είσαι... Αν μπορείτε να μου πειτε τι να κάνω στο γυμναστήριο ποσες ώρες να γυμνάζομαι πόσες φορες και ότι χρειαζεται για να πετύχω τον στόχο μου...Σας ευχαριστώ απο καρδιάς όλους σας και ξανά ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ που βοηθάτε ολο αυτό το κόσμο που σας έχει ανάγκη..ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ..Υγεία σε όλους..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-08-17 12:10 #2
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Γεια σου φίλε και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Για να φτάσεις 123 κιλά σημαίνει ότι έχεις αναπτύξει ορισμένες πολύ κακές διατροφικές συνήθειες τα τελευταία χρόνια.

    Για το λόγο αυτό δεν έχει νόημα στη φάση που είσαι να σου πει κάποιος να ξεκινήσεις μια οργανωμένη διατροφή με πολλά γεύματα - άπαχα κλπ κλπ. Μια τόσο μεγάλη αλλαγή στη διατροφή σου θα σε κουράσει γρήγορα σωματικά και κυρίως ψυχολογικά και δε θα μπορέσεις να τη διατηρήσεις.

    Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μειώσεις ποσότητες στα καθημερινά σου γεύματα. Δεν ξέρω ακριβώς τι τρως μια τυπική μέρα αλλά αυτό που θέλεις να κάνεις είναι να διατηρήσεις την ποσότητα πρωτείνης που παίρνεις ψιλοίδια και να μειώσεις από υδατάνθρακες και κυρίως λιπαρά που έχουν τις πιο πολλές θερμίδες. Αυτό με απλά λόγια σημαίνει ότι θα τρως όσο κρέας έτρωγες και θα μειώσεις λάδι και φαγητά απέξω.

    Ξεκίνησε με αυτό τον περιορισμό στον εαυτό σου. Αν δε μπορείς να μειώσεις ποσότητες διαισθητικά θα σε βοηθήσει μια ζυγαριά τροφίμων, όχι για να ζυγίζεις το κάθε τι αλλά για να έχεις μια ιδέα τι ποσότητα έτρωγες μέχρι τώρα και να κόψεις από κει.

    Όταν αυτό το μοτίβο κολλήσει, δηλαδή δε χάνεις καθόλου βάρος για κανα 15νθήμερο ξαναγράψε εδώ για να οργανώσουμε το διατροφικό πλάνο σου καλύτερα.

    Η γυμναστική με βάρη είναι απαραίτητη προϋπόθεση γιατί θα σου αλλάξει τη σύσταση του σώματός σου και θα σε βάλει σε λίγο πιο πειθαρχημένο mood. Από αερόβια κάνε αν θες προς το παρόν λίγο περπατηματάκι, όχι υπερβολές.

    Αν θεωρείς ότι η διατροφή που κάνεις δεν δικαιολογεί το σωματικό σου βάρος, ψάξου μήπως έχεις κανένα ορμονολογικό θέμα που θέλει ρύθμιση.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-08-17 12:32 #3
    Προεπιλογή Καλημέρα Βασίλη καλως σας βρήκα...
    Η αλήθεια είναι οτι τα τελευταία χρόνια κατανάλωσα πολλές ποσότητες απο φαγητό απο έξω και πολλή πολλή ζάχαρη όμως το τελευταιο 6 μηνο έχω φύγει απο αυτό τον τρόπο ζωής ήμουν 131 και τώρα ειμαι 123 και οσο για το ορμονολογικό ειμαι οκ δεν έχω κάτι..Το θέμα το έχω με την γυμναστική ενω έχω διάδρομο σπίτι καλό επαγγελματικό εχω αλτήρες 6κ ο ένας έχω στραβόμπαρα 15κ έχω λάστιχα σάκο του μπόξ με γάντια . βαρίεμαι να ΄κανω γυμναστική..Αλλα τώρα που θέλω να αφιερώσω 6 μήνες θέλω βοήθεια για το πως θα γυμναστώ και πώς θα κάνω μια σωστή διατροφή..Το έχω βάλει στοχο δεν θέλω να χασω ουτε μέρα απλα μια υποσημείωση έχω ενα σοβαρό θέμα υγείας στο χέρι το δεξί χέρι (εγχειρηση ωλένιου νεύρου) και δεν μπορώ να κάνω κάμψεις έλξεις βυθίσεις κτλ..Θέλω να γύμνάζομαι για αρχή 3-4 φορές την εβδομάδα και μετα το 2μηνο 4-5 αλλα θέλω να κάνω σωστές ασκήσεις σωστή διατροφή και να δώ αλλαγή στο σώμα μου..Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΛΑΖΑΡΟΣ 33 : 05-08-17 στις 12:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-08-17 13:43 #4
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Αφού έχεις διάδρομο θα ήταν ιδανικό με το που ξυπνάς να κάνεις από 20 λεπτά και πάνω με άδειο στομάχι

    Γυμναστική μπορείς να κάνεις το απόγευμα
    Από διατροφή κόψε ζάχαρη ψωμιά και τηγανιτά για αρχή ενώ και οι υδατάνθρακες σου καλό θα είναι να είναι ολικής άλεσης
    Απάντηση με παράθεση