Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 07-08-17 16:34 #1
    Προεπιλογή Love handles και διατροφή
    Όπως λέει και ο τίτλος το πρόβλημα είναι στην περιφέρεια τα λεγόμενα love handles. Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή. Ύψος 185cm και στα κιλά από 134 έφτασα 94.η διατροφή που δούλεψε καλύτερα από τις υπόλοιπες που δοκίμασα Ήταν η ckd. Low carb με refeed day. (Να αναφέρω ότι έχω κάνει και χρήση ****** 2 εβδομάδες όπου με βοήθησε να πέσω από τα 97 στα 94.)

    Γυμναστήριο 4/7 βάρη και αερόβιο. Έχω δει τρελές διαφορές πάνω μου αλλά αυτά τα love handles δεν λένε να φύγουν. Έχετε να προτείνετε καμία διατροφή η κάνα πρόγραμμα γυμναστικής να εστιασω σε αυτά;

    Την υπομονή την έχω δοκιμάσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-08-17 16:40 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σου εσβησα το φαρμακο.
    δεν υπαρχει κατι στοχευμενο για αυτο που ζητας..το επιμονο λιπος φευγει παντα τελευταιο, οποτε συνεχιζεις με διατροφη κ προπονηση.
    αποτι καταλαβαινω για τα στατς σου εχεις ακομα να χασεις λιγο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-08-17 16:47 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου εσβησα το φαρμακο.
    δεν υπαρχει κατι στοχευμενο για αυτο που ζητας..το επιμονο λιπος φευγει παντα τελευταιο, οποτε συνεχιζεις με διατροφη κ προπονηση.
    αποτι καταλαβαινω για τα στατς σου εχεις ακομα να χασεις λιγο..
    Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να πέσω άλλο σε κιλά όσο επίμονη διατροφή και να κάνω. Δοκίμασα να μειώσω τις θερμίδες μέχρι και στις 1200 για μια εβδομάδα χωρίς αποτελέσματα. Άσε που σε κάθε refeed day βάζω 2 κιλά. (Φαντάζομαι είναι επειδή οι υδατάνθρακες κρατάνε 4 φορές το βάρος τους σε νερό ). Εως τώρα έχω φτάσει σε φάση πλατό στα 118 στα 106 και τώρα στα 94 όπου είμαι αρκετό καιρό.

    Το φάρμακο το έγραψα γιατί χορηγείτε από φαρμακείο χωρίς συνταγή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-08-17 16:51 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν εχει να κανει, στην Ελλαδα το 80% των φαρμακων χορηγουνται αν πας να τα ζητησεις χωρις συνταγη.
    για το θεμα σου τωρα, επειδη μιλαμε πολυ γενικα, ακομα κανεις ckd?
    η οχι?
    λογικα ναι, αν κρινω απο το carb up που γραφεις..ισως θα ηταν μια καλη ιδεα να την αφησεις κ να δεις κατι αλλο.
    καλο θα ηταν να γραψεις την διατροφη σου αναλυτικα με θερμιδες κ μακρος για να παρεις αποψεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-08-17 17:02 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου εσβησα το φαρμακο.
    δεν υπαρχει κατι στοχευμενο για αυτο που ζητας..το επιμονο λιπος φευγει παντα τελευταιο, οποτε συνεχιζεις με διατροφη κ προπονηση.
    αποτι καταλαβαινω για τα στατς σου εχεις ακομα να χασεις λιγο..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχει να κανει, στην Ελλαδα το 80% των φαρμακων χορηγουνται αν πας να τα ζητησεις χωρις συνταγη.
    για το θεμα σου τωρα, επειδη μιλαμε πολυ γενικα, ακομα κανεις ckd?
    η οχι?
    λογικα ναι, αν κρινω απο το carb up που γραφεις..ισως θα ηταν μια καλη ιδεα να την αφησεις κ να δεις κατι αλλο.
    καλο θα ηταν να γραψεις την διατροφη σου αναλυτικα με θερμιδες κ μακρος για να παρεις αποψεις..
    Η διατροφή που κάνω τελευταία ειναι:

    5 αυγά, 5g φυστικοβουτηρο

    Πρωτεΐνη iso 30g

    Φιλετο Κοτόπουλο/μοσχάρι 200g με λαχανικά/σαλάτα/φέτα

    Τόνος σε νερό με σαλάτα

    Κοτόπουλο 150g λαχανικά/ομελέτα ( το παραλείπω όταν δεν κάνω προπόνηση )

    Πρωτεΐνη iso 30g 10 αμύγδαλα

    Κάθε 1μιση εβδομάδα τρώω ρύζι basmati/η μαύρο ρύζι με όλα τα γεύματα.

    Έχω δοκιμάσει και intermittent fasting 16/8 για κάποιο διάστημα
    Απάντηση με παράθεση