Γεια σας!
Είμαι 17 χρονων με υψος 1.78 και βαρος 73 κιλα. Ημουνα 83 αλλα με διατροφη και γυμναστηριο καταφερα να χασω 10 κιλα.
Στο γυμναστηριο κανω 30 λεπτα διαδρομο, 15 ποδηλατο, 3 σετ απο 20 κοιλιακους και βαρη σε διαφορα μηχανηματα που μου εδειξαν οι γυμναστες. Συνήθως πηγαίνω 3 -4 φορές την εβδομάδα.
Το θέμα μου ειναι πως ενω καταφερα να χασω αρκετα κιλα εχω αρκετο ακομα λιπος στην κοιλια. Η λιπομετρηση που εκανα οταν ημουν ακομα 83 κιλα εδειξε 15% λιπος τωρα φανταζομαι πως θα χει μειωθει αλλα δεν ειμαι σιγουρος αφου δεν εχω ξανακανει λιπομετρηση.
Θα σας παραθεσω τη σημερινη διατροφη μου ως παραδειγμα για να μου υποδειξετε τι κανω λαθος και δε φευγει το λιπος της κοιλιας. Να σημειωσω πως θα φυγω διακοπες και οτι για περιπου 2 εβδομαδες η μονη γυμναστικη που θα μπορω να κανω ειναι περιπου 4-5 χιλιομετρα τρεξιμο πιο πολλες ασκησεις για κοιλιακους που αλλωστε σκοπευα να κανω και βαρακια 7 κιλα.
Σημερα λοιπον εφαγα:
Πρωι: 4-5 κουταλιες δημητριακα ολικης με λιγο γαλα 1.5% και 1 ποτηρι χυμο πορτοκαλι
Δεκατιανο: 10 αμυγδαλα αναλατα
Μεσημεριανο: 2 μικρές ντομάτες γεμιστές (χωρις κιμα),κολοκύθι βραστο με λιγο λαδι και λιγο τυρι flair cotagge με 4% λιπαρα νομιζω.
Απογευματινο: 1 ποτηρι γαλα και 1 ροδακινο
Βραδινο: 1 μπιφτεκι ψητο και κολοκυθι

Ακουω τις συμβουλες σας.