Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 13-08-17 17:22 #1
    Προεπιλογή Ευέλικτη διατροφή
    Ξεκινώντας ας με συγχωρήσουν οι mod και οι officers αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα ανάλογο θέμα!
    Και το ανοίγω για να δω τις απόψεις σας να δω τι ξέρετε και να μάθω πράγματα που δεν ξέρω!Στην Αμερική έχει αρχίσει να έχει πέραση η ευέλικτη διατροφή και υπάρχουν και bodybuilders που την ακολουθούν (έτσι έχω ακούσει,δεν ξέρω αν ισχύει)!Σύμφωνα με αυτήν,μπορείς να τρως και να πίνεις ότι θες κατά την διάρκεια της μέρας αρκεί αυτό να είναι θερμιδομετρημένο!Ετσι μπορείς να τρως σύμφωνα με τις θερμίδες σου (ισοθερμιδικά),να κάνεις διατροφή όγκου και διατροφή γράμμωσης???!Γενικά λένε ότι έχουν γίνει έρευνες,εγώ προσωπικά δεν βρήκα κάποια!Οι απορίες που μου δημιουργούνται είναι αρκετές!Μπορεί κάποιος να τρώει όλη μέρα σουβλάκια και πίτσες και συνάμα να γραμμώνει???Λίγο ειρωνικό μου ακούγεται...
    Μπορείς να τρως ότι θες και να μην το παίρνεις αυτό σε λίπος μετά?Υπάρχουν άλλοι που λένε ότι μπορείς να τρως όλη μέρα σαβούρες και οι πιο λογικοί οι οποίοι λένε αναλογία υγιεινού φαγητού vs junk food να είναι 80%-20%.
    Πραγματικά θα με ενδιέφερε να μάθω αν ξέρετε κάτι και τι είναι αυτό!Εχει επιπτώσεις στην υγεία μακροπρόθεσμα?
    Με εκτίμηση Παναγιώτης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-08-17 17:35 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    υπαρχει θεμα, παλιο κ ολας που εχει συζητηθει αρκετα..οχι τοσο στο ιδιο thread, αλλα σε διαφορα αλλα διατροφικα που προκυπτουν.
    γενικα η αρχη ισχυει..αν τωρα καποιος εχει το know how κ το μετρο να την εφαρμοσει, γινεται ανετα.
    σαφως κ ενας αρχαριος, αν δεν εχει καθοδηγηση δεν θα βγαλει κ πολυ ακρη, αφου δεν θα ξερει κ τα βασικα για να αρχισει απο αυτα.

    IIFYM - If It Fits Your Macros (Αν ταιριαζει στα μακροσυστατικα σας...)

    εγω προσωπικα, πανω απο 10 χρονια εναλλασω τα γεμυατα μου, να ειναι μισα junk κ μισα καθαρα μεσα στη μερα/εβδομαδα..αυτο ομως δεν σημαινει οτι μπορει να το κανουν ολοι, μιας κ δεν ειναι κ ολες οι περιπτωσεις ιδιες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-08-17 17:46 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει θεμα, παλιο κ ολας που εχει συζητηθει αρκετα..οχι τοσο στο ιδιο thread, αλλα σε διαφορα αλλα διατροφικα που προκυπτουν.
    γενικα η αρχη ισχυει..αν τωρα καποιος εχει το know how κ το μετρο να την εφαρμοσει, γινεται ανετα.
    σαφως κ ενας αρχαριος, αν δεν εχει καθοδηγηση δεν θα βγαλει κ πολυ ακρη, αφου δεν θα ξερει κ τα βασικα για να αρχισει απο αυτα.

    IIFYM - If It Fits Your Macros (Αν ταιριαζει στα μακροσυστατικα σας...)

    εγω προσωπικα, πανω απο 10 χρονια εναλλασω τα γεμυατα μου, να ειναι μισα junk κ μισα καθαρα μεσα στη μερα/εβδομαδα..αυτο ομως δεν σημαινει οτι μπορει να το κανουν ολοι, μιας κ δεν ειναι κ ολες οι περιπτωσεις ιδιες..
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!Δεν το είχα δει,θα κάτσω να το διαβάσω...
    Απάντηση με παράθεση