Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 17-08-17 00:34 #1
    Προεπιλογή Βοήθεια με τα macros κάποιων τροφών
    Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα μια βοήθεια με τα μακροστοιχεία κάποιων τροφών που δεν μπορώ να βρω στις ετικέτες ή στο google. Έχω windows phone και κατέβασα προσφάτως την εφαρμογή ''Ημερολόγιο τροφίμων'', η οποία έχει πολύ έυχρηστο σχεδιασμό, αλλά η βάση δεδομένων για τις τροφές δεν είναι αξιόπιστη κι έτσι τα περνάω εγώ χειροκίνητα. Σε κάποια μαγειρευτά φαγητά δυσκολεύομαι πολύ, καθώς και σε κάποια τζανκ φουντς. Για παράδειγμα το γυρόνι που παίρνουμε 2-3 φορές τη βδομάδα σπίτι και το τρώω γιατί είμαι σε φάση όγκου.
    Αν ξέρει κανείς τα παρακάτω, θα κάνει πολύ εύκολη τη ζωή μου.

    Τηγανητή πατάτα (μέτρια κομμένο κομμάτι)
    Γύρος χοιρινός (συνηθισμένη μέση ποσότητα)
    Γύρος κοτόπουλο
    Σουβλάκι χοιρινό
    Σουβλάκι κοτόπουλο
    Ψωμάκι για σάντουιτς
    Πίτα λαδωμένη
    Πίτα αλάδωτη
    Ουγγαρέζα
    (παιδιά όχι σε γραμμάρια, αλλά στις συνηθισμένες ποσότητες που τα σερβίρουν)

    Επίσης αν έχει κανείς αρχείο με τα μακροστοιχεία συνηθισμένων ποσοτήτων μαγειρευτών φαγητών και θέλει να το μοιραστεί, θα με βοηθήσει πάρα πολύ να κάνω αξιόπιστη την εφαρμογή μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostis20 : 17-08-17 στις 00:38
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-08-17 00:39 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Φίλε δεν γνωρίζω αλλα θα σου πρότεινα να μην το ψάχνεις και τόσο ειδικά άμα είσαι σε υπερθερμιδική περίοδο....Κλάιν 250 θερμίδες παραπάνω σ'ένα cheat meal....κόψε λίγο από κάτι άλλο γτ θα ζορίζεσαι ψυχολογικά έτσι....

    Φάε το cheat meal σου απολαυσέ το και μην αγχώνεσαι....


    Σιν Κικόχου
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση